Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Düğün Malzemeleri

Hayatını birlikte geçirmeye karar verdiği ve çok sevdiği kişiyle olan evlilik töreninin unutulmaz olmasını herkes ister. Bu nedenle de düğün hazırlıkları oldukça yoğun ve meşakkatli bir süreçtir. Düğünün yapılacağı alan, düğüne gelecek misafirlerin ihtiyaçları, düğün süsleme malzemeleri, düğün alanı dekorasyonu, düğün arabasının süslenmesi, nikah malzemeleri ve alanı dekorasyonu gibi liste uzar gider… Böylesine önemli bir günde aksiliklerin yaşanmaması için düğün organizasyon malzemelerinin kaliteli ve pratik olması gerekir. Ayrıca profesyonel destek alarak uzman ekipler tarafından düğünün organize edilmesi çok daha sağlıklıdır. Fakat sevdikleriniz veya aile dostlarınızdan bu görevi üstlenenler varsa bütçeniz için bu çok daha doğru olacaktır. Düğün malzemeleri seçiminde gelin ve damadın isteklerinizi gözeterek ihtiyacınız olan tüm ürünleri uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nden sipariş edebilirsiniz.

Düğün Dekorasyon Malzemeleri

Tüm sevdiklerinizin bir arada olduğu düğün gününün unutulmaz olması için seçilen dekorasyonun da akıllarda yer edinmesi gerekir. Bu nedenle düğün konseptini doğru belirlemek ve ona uygun parçalar seçmeniz şarttır. Bir kır düğünü ile düğün salonunda yapılan düğünde kullanılan tasarımlar tamamen birbirinden ayrışır.

  • Düğün organizasyonlarının yapıldığı alanda girişte kullanılan düğün karşılama panosu, gelen misafirleri yönlendirmek ve onları güzel karşılamanızı sağlar. Düğün karşılama panosunda düğün konseptine uygun renkler, evlenen çiftin isimleri, organizasyonun başlama saati ve yön tarifi gibi önemli bilgiler yer alır. Tasarımlarda çiftlerin fotoğrafları kullanılabileceği gibi dekoratif çiçekler, objeler veya resimlerde tercih edilebilir.
  • Düğün şekeri, gelen misafirlere düğünle ilgili bir anı bırakmanın yanı sıra düğün konseptinin ayrılmaz bir parçasıdır. Özenle hazırlanan düğün şekerlerini sevdiklerinizle birlikte özgün tasarımlarla kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi toplu olarak düğün renklerine özgü tasarımlar arasından seçebilirsiniz.
  • Düğünün en önemli anlarından biri olan nikah ve kurdele kesme bölümlerinde kullanılan malzemelerin genel konsept dışında klasikleşen tören adetlerine de uygun olması gerekir. Gelin damat takı kurdelası modelleri, misafirlerin hediye edecekleri takı ve diğer parçalar için belli bir boyutta olmalıdır. Ayrıca üzerine geçirilecek iğne alanları ve damatlıkla gelinliğe rahat geçmesi de önemlidir.
  • Düğünlerin olmazsa olması olan düğün arabası, gelin ve damadın düğünün yapılacağı alana gelişi ve düğünden ayrılışı sırasında kullanılır. Düğün arabası süsleme malzemeleri, genel düğün konseptine uygun olabileceği gibi isteğe göre tamamen farklı bir konsepti de yansıtabilir. Fakat genel olarak çiçekler, gelin ve damadın baş harfleri, kalpli süslemeler, güzel sözler ve plakalıklarda yazan mutluluk mesajları tercih edilir. Süslenen arabanın boyutuna göre kurdele ve diğer yapıştırma ürünlerini de unutmamanız oldukça önemlidir.
  • Düğün gününün öncesinde ve sabahında gelinin hazırlanması ile yakın arkadaşlarının eğlenmesi için tutulan bekarlığa veda gelin odası, sevdiklerinizle güzel vakit geçireceğiniz şekilde süslenmelidir. Balonlar, süsleme eşyaları, içecekler ve yardımcı gereçleri set halinde alarak işinizi oldukça kolaylaştırabilirsiniz.

Düğün Organizasyonu Planlamasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sizin için oldukça önemli olan ve sevdiklerinizin de anılarında yer edinecek düğün organizasyonu için hazırlık yaparken bazı konularda daha dikkatli olmak gerekir.

  • Öncelikle düğün temasını ve düğünün nerede yapılacağını en az 3 ay önceden belirlemelisiniz. Çünkü diğer bütün adımlar bu iki adım belirlenmeden başlansa dahi tam olarak tamamlanamaz.
  • Yer ve konsept belirlendikten sonra gelinlik ve damatlık seçimini önceden yapmanız gerekir. Düğün organizasyonunda kullanılacak renkler ve tasarımlar konseptle birlikte sizin seçimlerinizle de alakalıdır.
  • Davetli sayısının önceden belirlenmesi, düğün organizasyonu için oldukça önemlidir. Düğün alanının eğlence ve yemek için yeterli olup olmadığı ancak gelen misafir sayısına göre belirlenebilir.
  • Düğün davetiyesi, genel düğün konsepti için ön bilgilendirme yapan bir adımdır. Bu nedenle davetiye seçimine özen göstermek gerekir. Ayrıca davetiyelerin en az 1 ay önceden dağıtılması sevdiklerinizin planlarını rahatça yapabilmesini sağlar.
  • Organizasyon sırasında sorun yaşamamak adına tüm işlemleri düğünden en az bir hafta önce bitirmeniz ve kontrollerini yapmanız düğünü rahat geçirmenizi sağlar.

Hayallerinizdeki düğün organizasyonu için ihtiyacınız olan tüm düğün malzemeleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen ürünleri inceleyerek sipariş oluşturabilir, hayallerinize hızlıca kavuşabilirsiniz.