Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Dünya Klasikleri

Hayatın sunduğu sınırlı süreye sahip olup sınırsız bilgiye ve deneyime erişmek, pratikte pek mümkün olmasa da, belki de yaşayamayacağınız birçok olayı yazın dünyasının önemli isimlerinin yarattığı dünya klasikleriyle tecrübe edebilirsiniz. Güçlü kalemleri ile zamana meydan okuyan sayısız eser veren yazarlar, hem yetişkinler için hem de küçükler için öğretici ve ufuk açıcı kitaplarıyla ÇiçekSepeti’nde! Eğer şimdiye kadar dünya klasikleri ile tanışmadıysanız ya da tanışıp klasik mertebesine çıkmış eserlerin tamamını okumadıysanız, geç kalmış sayılmazsınız.

Rusya’dan Avrupa’ya Dünya Klasikleri

Dünya klasikleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen eserler, şüphesiz Rus edebiyatından tomurcuklanmakta. Rusya’nın belirli dönemlerinin âdeta fotoğrafını çekerken Rus insanının sosyo-ekonomik durumuyla ilgili derin analizler içerebilen kitaplar, sizi kimi zaman St. Petesburg’un karanlık sokaklarına götürüyor kimi zamansa yoksul bir çiftçinin evine misafir ediyor. Yazarların ayrıntılı tasvirleri sayesinde kitaplardaki karakterleri tepeden tırnağa zihninizde canlandırmanız, eserlerin ilerleyen sayfalarında ise kitaplara konu olan kişiliklerle derin bir bağ kurmanız mümkün. Bununla birlikte yine yazarların büyük bir ustalıkla hazırladıkları diyaloglarla dönemin Rus insanının hangi olay karşısında nasıl tepki verebildiğini görmeniz, kimi zaman “Ben olsaydım şöyle derdim,” diye içinizden geçirmeniz de olası. Zira Rus edebiyatının dâhil olduğu dünya klasikleri, olay örgüsü ve akışı itibarı ile sizi tam olarak eserin içine dâhil edebilmekte. Bu sayede kitapları elinize aldığınızda onlarca sayfa okumadan kitabı elinizden bırakmanız zor olabilir. Sinema filmi, tiyatro ve dizilere uyarlanan Rus menşeli dünya klasikleri insanı insana anlatmak için kullanılabilecek en iyi enstrümanlardan biri.

Rus edebiyatının usta kalemlerinin güçlü tasvirleri, dönemin Rusya’sının yaşadığı zorluklar ve savaşlar, dünya klasiklerinin en önemli eserlerine dönüşürken en az Rus edebiyatı kadar zengin olan Avrupa edebiyatı da dünya klasiklerine katkıda bulunmakta. Fransız yazarlardan İngiliz yazarlara kadar birçok ülkenin önemli edebiyat insanı, yaratımları neticesinde geçmişten bugüne uzanan sayısız eserle ölümsüz hâle geliyor.

Küçük Büyük Herkesin Yararlanabileceği Eserler

Yayınevlerinin uygun buldukları şekilde tek tek ya da set şeklinde sunulan dünya klasikleri, Türkçe çevirileri ile büyük beğeni kazanmakta. Deneyimli çevirmenlerle çalışarak eserlerin anlatım dilinin mümkün mertebe korunduğu kitaplar, okurların eserleri keyifle okuyabilmesi için yazım hatası ve benzeri sorunlardan arındırılmıştır. Küçük yaştaki edebiyat tutkunlarına farklı vizyonlar kazandırabilecek dünya klasikleri, rahat okunabilir yapıları sayesinde çocukların ve gençlerin, kitap okumaya karşı daha ilgili olmalarına da katkı sağlayabilir. Hayatın koşuşturmacası içerisinde kendine zaman ayırmakta zorlanan yetişkinler ise ilgilerini çekebilecek dünya klasikleriyle zihinlerini rahatlatabilmekte. Her bir kitap, apayrı bir dünya olduğu için yaştan ve hayat deneyiminden bağımsız olarak okurun zihninde farklı kapılar açan eserler, ev ve iş yerlerindeki kitaplıkların en önemli konukları arasına dâhil oluyor.

Şayet yabancı diliniz iyiyse ve dünya klasiklerini, kendi dillerinde ya da İngilizce okumayı arzu ediyorsanız, ÇiçekSepeti’nden edinebileceğiniz kitapların bazıları, tekli ya da set olarak yabancı dillerde de yayımlanmakta. Özellikle İngilizce sunulan dünya klasikleri, İngilizcesini geliştirmek isteyen çocuk ve gençlerin de değerlendirebilecekleri kitaplar arasına girmekte. Yalnızca içerikleriyle değil sayfalarının baskı kalitesi, kapaklarının ve ciltlerinin formu, set şeklinde sunulan eserlerin sete özgü tematik tasarımları ve benzeri unsurlar, kitapseverlerin dünya klasiklerine daha çok ilgi göstermesini sağlayabilir.

Eğer siz de dünya klasiklerini keşfe çıkmayı planlıyor, edebiyat dünyasının en önemli eserlerini tecrübe etmek için sabırsızlanıyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki Türkçe ve yabancı dildeki dünya klasiklerini inceleyebilir, dilediğiniz eserleri ÇiçekSepeti’ne özel ayrıcalıklarla satın alabilirsiniz.