Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Duş Perdeleri

Banyo, yaşam alanları arasında farklı bir yere sahiptir. Çünkü kişisel temizlik ve bakım evin bu bölgesinde gerçekleştirilir. Bu nedenle banyoda kullanılacak ürünlerin seçimi ekstra özen ve dikkat gerektirir. Tasarım olarak dönemin modasına göre değişkenlik gösteren duş perdeleri, banyosunda kabini bulunmayanların en çok tercihi ettiği ürünlerin başında gelir. Banyo perdesi olarak da adlandırılan bu ürünün ana amacı, duş ve küvet alanı dışında kalan yerlerin sudan korunmasıdır. Tabii ki duş perdeleri bu ana özellik dışında mahremiyet sağlar ve banyonuza dekoratif olarak farklı bir hava katar. Oldukça kullanışlı bir ürün olan duş perdesi modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş ederek banyonuzda özel bir alan oluşturabilirsiniz.

Duş Perdesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyonuzda bir değişim yapmak istiyorsanız bunu sağlamanın en pratik yolu özel tasarımlar sunan duş perdeleridir. Farklı renk, desen ve özellikte sunulan duş perdesi modelleri herkesin zevkine hitap eden tasarımlarda sunulur. Düz renklerden farklı tasarımlara, hayvan figürlerinden geometrik şekillere kadar uzanan pek çok farklı modeli duş perdesi sayfasında bulabilirsiniz. Banyonuz için en iyi ürünü seçmek için ise bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekir.

  • Banyo perdesi alırken dikkat etmeniz gereken ilk konu duş alanının ebatlarıdır. Tekne boyutu, yerden yüksekliği ve duş alanını göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Eğer duş teknesi yoksa yere teması olan, hatta yerde kalan bir perde tercih ederek zeminin kalan kısmını sudan uzak tutabilirsiniz.
  • Genel olarak 200 cm boyunda üretilen duş perdesi modelleri, marka ve modelin sunduğu özelliğe göre 120 cm olan iki perdeden de oluşabilir. Burada dikkat etmeniz gereken konu sizin ne kadarlık bir perdeye ihtiyacınız olduğudur.
  • Banyo dekorasyonu ile uyumlu modelleri seçmeye özen gösterin. Banyonuzda ağırlıklı olan renk ve temalar ile uyumlu modeller seçerek bütünlük oluşturabilirsiniz. Farklı bir görüntü yakalamak için ise kontrast etkisini kullanmayı tercih edebilirsiniz.
  • Duş alanının büyüklüğünü perde satın almadan önce göz önünde bulundurun. Tek kanat modeller yeterli olmayacaksa iki kanat sunan modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Banyo perdesi ile birlikte set halinde sunulan veya tek olarak satılan duş perdesi borusu seçiminde duş teknesinin şekline uygun seçim yapmanız gerekir. Düz veya köşeli olarak sunulan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca duş perdesi boruları genelde montaj gerektirmeyen ve kolay sabitlenen ürünlerdir. Fakat bazı modeller ekstra montaj gerektirebilir. Bu nedenle bu tarz bir ürün seçerken duvar ve fayansların ürüne uygunluğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Duş alırken kullanılan küvet ve duş tekneleri, duş başlığından çıkan suların etrafa yayılmasını engelleyemez. Bu nedenle tüm banyo su ile kaplanabilir. Bunun önüne geçmek için duş perdeleri en ideal çözümü sunar. Siz de banyonuzda yer alan diğer tüm ürünleri korumak ve daha rahat bir duş alanı oluşturmak için duş perdesi kullanabilirsiniz.

Farklı Desen ve Modeller Sunan Duş Perdeleri

Duş perdesi modelleri; desen, kullanılan malzeme kalitesi ve sunduğu özellikler nedeniyle farklı fiyatlarda satılır. Su tutmayan, sıçrayan suyun süzülerek küvet veya duş kabini içerisine inmesini sağlayan bu ürünler farklı malzemelerden üretilmektedir. Üzerinde yer alan baskı kalitesi de ürünün fiyatlandırılmasında etkilidir. Banyonuza farklı bir hava katacak tüm modelleri inceleyerek sizi en iyi yansıtan ürünü bulabilir, harika bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

  • Duş perdelerinde genellikle polyester ve vinil kumaş kullanılır. Su geçirmez özellikte olan bu ürünler banyonuzu sudan korurken aynı zamanda leke tutmaz. Kirlendiği zaman ise çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilir. Birçok model antibakteriyel özelliğe sahiptir. Nem ve küf oluşumunun engellenmesine yardımcı olur.
  • Dijital baskı kalitesinin artması sayesinde duş perdelerinde artık çok fazla desen ve  model görülmektedir. Bu nedenle seçim yaparken her şey tamamen sizin zevkinize ve banyonuzda kullanmak istediğiniz tarza kalıyor.
  • Beyaz tonların ağırlıkta olduğu banyolarda ferahlığı sürdürmek için daha açık tonları tercih edebilir, deniz, kum, güneş, balık, kumsal gibi desenler sunan perdeleri tercih edebilirsiniz. Çiçek ve bahar temaları da bu tarz banyolar için oldukça uygundur.
  • Hayvan desenli veya animasyon kahramanlarla süslenmiş banyo perdeleri, bu tarzı sevenler dışında çocukların da ilgisini çeker. Özel olarak tasarlanan bu ürünler, çocuklara banyo alışkanlığı kazandırmak ve duşu sevdirmek için ekstra bir motivasyon sağlayacaktır.
  • Dekorasyonda sadeliği sevenler için klasik duş perdesi modelleri en uygun seçim olacaktır. Tek renk ve desensiz olarak sunulan modeller veya tablo desenleri eklenen klasik tarzdaki modelleri inceleyerek sizin için uygun olan modeli tercih edebilirsiniz.

Banyonuzun dekorasyonuna farklılık katacak duş perdesi modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.