Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

E-kitap Okuyucular

Elektronik kitap ya da kısa adıyla e-kitap, bilgisayarların, tabletlerin veya e-kitap okuyucularının düz panel ekranında okunabilen metinden oluşan dijital biçimde sunulan bir kitap yayınıdır. Çoğunlukla basılı bir kitapların elektronik ortama aktarılan versiyonu olarak tanımlansa da, bazı e-kitaplar yalnızca dijital ortama özel olarak yayınlanır ve basılı bir eşdeğeri yoktur. E-kitap okuyucu, e-kitap okuma cihazı ya da e-okuyucu olarak adlandırılan cihazlar sayesinde, e-kitaplar okuyucularla buluşur.

Kindle e kitap okuyucu ve Kobo e-kitap okuyucu gibi birçok marka ve kullanıcıların beğenisini toplayan en iyi e-kitap okuyucu cihazlar ciceksepeti.com ve ÇiçekSepeti mobil uygulamasında sizleri bekliyor!

E-kitap Okuma Cihazı ile Kitap Okumaya Yeni Bir Soluk

Kitap okuma deneyiminizi bambaşka bir boyuta taşıyacak e-kitap okuyucular, teknolojiyi yakından takip edenlerin de yakından ilgilendiği elektronik cihazlardır. E-kitap cihazı teknolojisi okumayı kolaylaştırmak için özel olarak geliştirilmiştir. E-kitap okuyucu cihaz ve tabletler dijital mürekkep teknolojisi e-ink ile kullanıcı dostu bir ekran teknolojisine sahiptir. Bu cihazlar, ekstra ışık kaynağına gerek kalmadan kolay bir okuma imkanı sunar. Ayrıca birden çok kitabı ve makaleyi yanınızda taşıyabilmenizi sağlayan e-okuyucu cihazlar, akademisyen, öğrenci ve kitap severlerin hayatını pratikleştirecek en kullanışlı elektronik aletlerdendir.

Avantajlarıyla E-kitap Okuyucu Cihazlar

E-kitap okuyucu cihazlar, birçok avantaja sahiptir. Bunlardan ilki, benzer bir işleve sahip gibi görünse de tablet ve cep telefonu gibi cihazlarla aslındaki temel farklılıklardan başlar. Öncelikle gözü yoran ve okumayı zorlaştıran mavi ışık bulunmaması e-kitap okuma cihazı gibi elektronikleri çok daha avantajlı hale getirir. E-okuyucu cihazlar, okumayı kolaylaştırmak üzere özel olarak tasarlanır. E-kitap okumak için tablet yerine e-kitap okuyucu cihazları eden kullanıcılar bu sayede göz kuruluğu, göz yorgunluğu ve bunlara bağlı yaşanabilecek diğer olumsuz yan etkileri yaşamazlar. Bir diğer e-okuyucu avantajı da dayanıklıklıktır. E-kitap okuyucuların dayanıklılık seviyesi kitaplara göre daha fazladır. Yağmurda ıslanan basılı bir kitap muhtemelen kullanılamaz hale gelecektir. Ancak e-kitap okuyucular yağmurdan aynı ölçüde etkilenmez. Birçok e-kitap okuyucu, su geçirmez veya sıvı temasına dayanıklı olarak tasarlanır. Bu sayede e-kitap okuyucu cihazlar, olumsuz çevre koşulları kitap okuma etkinliğinizi ciddi anlamda etkilemez. Taşıma kolaylığı, birçok eseri aynı anda okuyabilme ve saklama olanağı, ergonomik tutuş ve birçok farklı ortamda kullanılabilme gibi özellikler de en iyi e kitap okuyucu cihazların kullanıcılara sunduğu avantajlardandır.

Siz de bu avantajlara ve indirimli fiyatlar ve kolay ödeme koşullarının sunduğu avantajlarla sahip olmak için ÇiçekSepeti’ni ziyaret edebilir; bu eşsiz deneyimin bir parçası olabilirsiniz!

E-kitap Okuyucu Cihazlar ve Özellikleri

E-kitap okuyucu satın alırken, incelemeniz gereken bazı özellikler var. Bunlardan ilki depolama alanıdır.

  • E-okuyucu depolama alanları: Bir cihazın kapasitesi, kullanım amacınıza göre belirlenmelidir. Kullanım sıklığınız ve aynı anda kaç kitap / belge okuyacağınız bu seçimi yaparken düşünmeniz gereken sorulardan.
  • Renkli ya da siyah beyaz kitap okuyucu cihazlar: İhtiyacınıza ve zevkinize göre seçebileceğiniz bu iki seçenek, okuma alışkanlıklarınıza göre değişir. Resimli ve renkli kitaplardan hoşlanıyorsanız renkli e-kitap okuyucu cihazlara göz atabilirsiniz.
  • Pil ömrü: Kullanım sıklığınıza ve yerinize göre e-kitap okuyucu cihazların pil ömürlerini de incelemelisiniz.
  • Wi-fi özelliği: Wi-fi desteği ile e-kitap okuyucunuza kablosuz veri aktarımı yapabilirsiniz. Bu sayede de kullanım deneyimi yaşarken hız ve esneklik kazanırsınız. Eğer sık sık veri aktarımı yapacaksanız ve sürekli kabloyu çıkarıp takmak istemiyorsanız Wi-fi özelliğine sahip bir e-kitap okuyucuları listenize almanız gerekir.
  • Ekran boyutu: E-kitap okuyucular, kullanıcılarına birçok farklı boyut seçeneği sunuyor. En küçük modelleri yaklaşık 6 inçten başlayan e-okuyucu cihazların en büyükleri ise 9 inçe kadar çıkabiliyor. Küçük boyutlu e-kitap okuyucular rahat taşınabilir bir yapıya sahip olsa da büyük boyutlara sahip olan versiyonlar da kolay okunabilirlik sunuyor.

Tüm bu özelliklere ek olarak doğrudan güneş ışığında bile gerçek kağıt gibi okunan, parlamayan ekrana sahip, dış mekanlarda da okumak için özel olarak üretilen e-kitap okuyucu cihazlar bulunmaktadır. Kitabınızı ya da makalelerinizi dikkatinizi dağıtmadan okumak için bazı kısayollara sahip modeller de bulunur. Sayfadan hiç ayrılmadan pasajları vurgulayabilir, tanımları ararken, kelimeleri çevirebilir ve metin boyutunu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Kindle e kitap okuyucu ve Kobo e-kitap okuyucu gibi en iyi e-kitap okuyucu cihazlar, okuma ve dinleme arasında sorunsuz geçiş yapmak için Bluetooth kulaklık veya hoparlörlerle eşleştirilebilme imkanı sunar.

Tüm modelleri, avantajlı e-kitap fiyatlarını ve kampanyaları ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile e-kitap satışında en çok tercih edilen ürünleri kullanıcılara sunan ÇiçekSepeti ile okuma keyfine, online alışverişe özel indirimlerle hemen başlayabilirsiniz!