Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Eğitici Geliştirici Oyuncaklar

Çocuk gelişiminde önemli rolü olan oyun aktiviteleri, oyuncak seçenekleri ile zenginleşir. Işıklı, figürlü, sesli, resimli oyuncak modelleri ile çocuğunuzun verimli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Eğitici oyuncak modelleri, çocukların oyun oynarken gelişmesini sağlar. İnce ve kaba motor becerilerine destek olan ahşap eğitici oyuncak modelleri ile eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Bebek ve çocukların ilgisini çeken, dikkatini toplamasını sağlayan oyuncak modelleri farklı yaş grupları için hazırlanmıştır. Çocukluk döneminin her ihtiyacına yönelik hazırlanan bebek eğitici oyuncak modelleri sayesinde zamanı iyi değerlendirebilirsiniz. Fisher Price, Kanz, Jurassic World, Barbie gibi markaların en iyi eğitici oyuncak modellerine ÇiçekSepeti’nde ulaşabilirsiniz.

Bebekler için Eğitici Oyuncaklar

Bebek gelişiminde önemli olan el ve göz koordinasyonu, hareketli oyuncaklar ile desteklenebilir. 2 yaş eğitici oyuncak çeşitleri içerisinde yer alan aktivite masaları ve ilk adım arabaları ile bebeğinizin ilgisini çekebilirsiniz. Özellikle bebeklerin daha aktif olduğu 3 yaş eğitici oyuncak modelleri, sağlıklı gelişime olumlu katkı sağlar.

Bebek eğitici oyuncak modelleri;

  • Sesli ve hareketli oyuncak tasarımları ile hem zihinsel hem fiziksel gelişimi destekler.
  • Müzikli düğmeleri sayesinde çocukların eğlenmesini sağlar.
  • Takıp çıkarılabilen ayak tasarımları ile her ortamda pratik bir şekilde kullanılır.
  • Sevimli hayvan figürleri ve canlı renkleri ile bebeklerin ilgisini çeker.
  • Kompakt tasarımı ile saklama alanlarında yerden tasarruf etmenizi sağlar.

Alfabeyi, sayıları, renkleri öğreten eğitici oyuncak çeşitleri ile bebeğinizin okul öncesinde gelişmesini sağlayabilirsiniz. İngilizce şarkılar söyleyen seçenekler ile bebeğinizin yabancı dil ile erken yaşlarda tanışmasını sağlayabilirsiniz.

Okul Öncesi Eğitici Oyuncak Çeşitleri

Okul öncesi dönemde çocuklar, öğrenmeye ve keşfetmeye daha açık olur. Oyun kartları, bloklar, yazı tahtaları, kutu oyunları gibi oyuncak seçenekleri ile gelişmelerini destekleyebilirsiniz. Harfleri tanımasını sağlayan mıknatıslı yazı tahtaları ile okuma yazmayı sevdirebilir, İngilizce kartları ile farklı bir dil öğrenmesini teşvik edebilirsiniz.

Çocukların tıpkı yetişkinler gibi kendi özel ilgi alanları vardır. Yemek yapmaya meraklı olan minikler için ahşap mutfak modelleri eğlenceli olabilir. Eğitici ahşap oyuncak çeşitleri arasında sık tercih edilen mutfak ve ev tasarımları ile çocuklarınıza ait bir dünya yaratabilirsiniz. İnsan sağlığına zararlı olmayan ve geri dönüştürülebilir malzemeden üretilen maket evler ile çocuğunuzun oyun oynama deneyimini yükseltebilirsiniz.

Sesli Kitaplar ile Unutulmaz Hikâyeler

Bebek ve küçük çocuklar için masal dinlemek önemli aktivitelerden biri. Hikâyelerin macera dolu dünyasını çok seven minikler için sesli hikâye kitapları ideal oyuncaklar olabilir. Her sayfasında farklı şarkılar ve resimler bulunan sesli hikâye kitapları, bebeklere hayvanları, bitkileri, sayıları, harfleri, renkleri tanıtır. Görsel ve duygusal algının gelişmesine yardımcı olan bu sesli kitaplar sayesinde bebeğinizin hayal gücünü destekleyebilirsiniz. Üzerinde bulunan düğmeleri ve çevrilen sayfaları ile bebeğinizin el becerilerini geliştiren sesli hikâye kitapları sayesinde uyku öncesinde sakin vakit geçirebilirsiniz.

Puzzle ve bambu çubukları, çocukların yaratıcılığını geliştirir. Tasarım yeteneğini arttıran oyun blokları ve bambu çubukları ile ailece güzel vakit geçirebilirsiniz. Çocuklarınızla iletişim kurmak ve aile içi sosyalleşmeyi artırmak için kutu oyunlarını tercih edebilirsiniz. Kazanma hırsını, rekabet duygusunu, başarı hissini yaşaması için çocukların kutu oyunları oynaması önemlidir. Oyunun kurallarını öğrenmek, kurallar içinde hareket etmek, kazanmak için risk almak kutu oyunlarının çocuklara sağladığı gelişimsel faydalar içinde yer alır.

Siz de çocuğunuzun doğduğu andan itibaren sürekli öğrenmesi ve gelişmesi için fırsat yaratmak istiyorsanız ÇiçekSepeti’nin ayrıcalıklar ile sunduğu en ucuz eğitici oyuncak seçeneklerine göz atabilirsiniz. Erişilebilir fiyat ayrıcalığı ve kolay ödeme seçeneği ile çocuğunuzun sevdiği oyuncağı hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.