İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Direnç Lastiği

Fitness, ağırlık ve kardiyo egzersizlerinde kullanılan spor outdoor aksesuarları, spor salonuna ihtiyaç duymadan birçok direnç egzersizini evinizde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Egzersiz lastikleri hem başlangıç seviyesinde hem de profesyonel düzeyde olan sporcular için kolaylık sağlar. Vücudunuzun herhangi bir bölümünü güçlendirmeyi hedefleyen hareketler için ürünlerden birini kullanabilirsiniz. Standart kuvvet egzersizleri daha büyük kas gruplarına odaklanırken, direnç lastiği dengeleyici olarak işlev görür. Daha küçük kasları hedef alarak nokta atışı yapmanızı sağlar. Birbirinden kaliteli ve ucuz egzersiz direnç lastiği seçeneklerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Egzersiz Direnç Lastiği Çeşitleri

Egzersiz direnç lastikleri şekil, boyut renk ve direnç seviyesi açısından farklılık gösterir. Döngülü lastikler, daha kısa ve ince özellikleriyle 1 kg ile 10 kg arasında direnç sağlar. Saplı ve sapsız olan çeşitli seçenekler sunar. Saplı modeller direnci kısmen azaltabilir. Ancak, saplı ürünleri sapsız seçeneklere göre daha rahat kullanabilirsiniz. Uzun ve kalın modeller ise 5 ile 20 kilo arasında direnç seçenekleri ile ön plana çıkar. Alt vücut egzersizleri için daha güçlü, üst vücut egzersizleri için orta düzeyde direnç gösteren modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer egzersize yeni başlıyorsanız ince modellerden birisini seçebilirsiniz.

Egzersiz Lastiği ile Pratik Antrenmanlar

En temel direnç lastiği egzersizlerini 8 ile 25 arasında tekrar yaparak, 2 ile 5 tur arasında gerçekleştirebilirsiniz. Tekrar ve turları kondisyonunuz yükselttikçe kademeli şekilde artırabilirsiniz. direnç lastikleri her gerildiğinde kaslarınıza belirli oranda güç uygular. Uyguladığı güç sayesinde esnekliğinizi artırır. Eklem hareketliliğini geliştirir. Kalça, omuz ve diz ağrılarının hafiflemesini sağlar. En temel egzersizlerden bir tanesini duvarda uygulanan yana çekme egzersizi oluşturur. Bu egzersizi direnç lastiğini elinizle tuttuktan sonra duvara yaslanarak yapabilirsiniz. Kollarınızı başınızın üzerinde tutarak ellerinizi aşağı doğru gerdirerek yana çekme egzersizini gerçekleştirebilirsiniz. Bu egzersiz üst sırtınızı son derece etkili şekilde geliştirir. Aynı egzersizi dirsekleriniz göğüs hizanızda tutarak da yapabilirsiniz. Bu durumda da göğüs kaslarınız ve alt kolunuz çalışır. En iyi ve en pratik üst kol egzersizini de direnç lastiğini dizinizin üst kısmına geçirerek dirseğinizi bacağınızın üzerinde aşağı ve yukarı hareket ettirerek gerçekleştirebilirsiniz. Bunlarla birlikte egzersiz lastiğini iki ayağınızdan bilek seviyesine getirip, ayaklarınızı açıp kapatarak da yapabilirsiniz. Bu hareketler sonucunda ciddi oranda yağ yakımı gerçekleşirken kaslarınız kuvvetlenir. Egzersiz direnç lastiği ağırlık eğitiminde de kullanabilirsiniz. Bir ağırlık ekipmana veya dambıla bağlayarak egzersizi daha zor hale getirebilirsiniz.

Avantajlarıyla Egzersiz Direnç Lastiği

Egzersiz direnç lastiği, kaslarınızı sürekli gerilim altında tutar. Gerilim altındaki kaslar daha çok kasılır. Kasılma sayesinde daha kısa sürede güçlenir. Ayrıca gittiğiniz her yere yanınızda götürebileceğiniz bir aksesuar olduğu için spora ara vermenize gerek kalmaz. Birçok fitness antrenmanını hem kendi vücut ağırlığınızı hem de lastiğin direncini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Ürünlerin aşağıdaki faydalarına da göz atabilirsiniz.

  • Egzersiz lastiği, halter gibi ekipmanlara nazaran daha kolay kontrol edildiği için egzersize odaklanmanızı kolaylaştırır.
  • Hareketleri doğru yapmanız için sizi konsantre olmaya teşvik eder.
  • Hareket ve mekân seçiminde sizi özgür kılar. Lastiği kullanırken ekstra fitness hareketlerinizi de yapabilirsiniz.
  • Direnç lastiğini kullanırken vücut açınızı kontrol edebilirsiniz. Bu sayede hangi kası çalıştırmak isterseniz, direkt olarak o kası hedef alabilirsiniz.
  • Pratik oluşuyla sizi çalışmaya da teşvik eden ürün, kısa sürede vücudunuzun sıkılaşmasına yardımcı olur.
  • Egzersiz direnç lastiği fiyatları oldukça ekonomik olduğu için size tasarruf sağlar.

Sizler de egzersiz direnç lastiği ile kaslarınızı güçlendirmek ve ürünün sunduğu diğer avantajlardan faydalanmak isterseniz ÇiçekSepeti’nde yer alan ürün alternatiflerine göz atabilirsiniz. Dilediğiniz ürünü hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.