Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Ekmek

Yıllardır değişmeyen beslenme alışkanlıklarının başında, ekmek tüketimi gelir. Büyük küçük herkesin büyük bir keyifle tükettiği ekmekler, lezzetli yemeklerin en büyük eşlikçisi oluyor. Hem lezzeti ile hem de doyuruculuğu ile sofralardan eksik olmayan ekmek çeşitleri, günlük hayatta en çok tüketilen yiyecekler arasında yerini alıyor. Sabah kahvaltıda, öğle yemeğinin yanında, akşam yemeğinde de mutlaka sofrada yerini alan ekmekler, fırıncılık sektörünün gelişmesiyle de farklı çeşitlerde karşımıza çıkıyor. Ekmekler sade bir şekilde bir yemeğin yanında ya da içine sevdiğiniz ürünleri ekleyebileceğiniz bir sandviç olarak tercih ediliyor. Tüm bunlara ek olarak başlı başına bir yemeğin ya da tatlının ana malzemesi de ekmek olabiliyor. En temel malzemelerden, tatlı ve tuzlu malzemelere varana kadar birçok farklı ürünle hazırlanan ekmek çeşitleri, şimdi Çiçeksepeti’nde! Siz de mutfağınızdan eksik etmediğiniz ekmek çeşitleri için Çiçeksepeti’ni ziyaret edebilir ve dilediğiniz miktardaki ekmeği sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz.

Ekmek Çeşitleri Nelerdir?

En temel haliyle; un, tuz ve su ile hazırlanan ekmekler, geçmişten günümüze birçok farklı çeşide sahip. Ekmeklerin pişme şekilleri ve içine eklenen malzemeler, ekmek çeşitliliğini artıran önemli noktalar arasında yer alıyor. Özellikle son dönemde sağlıklı beslenme trendi ile ön plana çıkan ekmek çeşitleri, lezzetleriyle de büyük beğeni topluyor. Hem yöresel hem de dünya mutfağında karşılığı bulunan ekmek çeşitleri, sofralarda yerini alıyor. Anatolia baget, arpa ekmeği, tam tahıl ekmeği, Fransız baget, chia tohumlu ekmek, siyez ekmek, ekşi mayalı ekmek, yufka ekmek, tava ekmeği, mısır ekmeği, Trabzon ekmeği, tandır ekmeği, tortilla ekmeği, somun ekmek gibi birçok farklı ekmek çeşidini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Siz de damak tadınıza en uygun olan ekmeği satın almak için birkaç dakikanızı ayırarak sepetinize ekleyebilirsiniz.

Ekmeklerin içine eklenen malzemeler, ekmeğin besin değerini de oldukça artırıyor. Ekmek çeşitlerinin bu kadar artması da, ekmekten alacağınız besin değerini etkiliyor. Artizan ekmek olarak bilinen bu ekmek çeşitleri, hemen her öğünde kullanılabiliyor. Bazen tek başına bir çörek gibi tüketilen bu ekmekler, bazen de yanında tüketilen yemeğe göre çeşitlendiriliyor. Fabrikasyon ekmekler daha hızlı sürede bayatlarken, yöresel ekmekler daha uzun süre tüketilebiliyor. Yani ekmeğin pişirilme şekli de oldukça önemli oluyor. Çiçeksepeti’nde yer alan ekmek çeşitleri, en güvenli koşullar sağlanarak size iletiliyor. Siz de ihtiyacınız olan ve beğendiğiniz ekmek çeşitlerini satın almak için Çiçeksepeti’ni ziyaret edebilirsiniz.

Ekmek Tüketmenin Faydaları Nelerdir?

Ekmek, sadece lezzetiyle değil aynı zamanda faydalarıyla da sofralardan eksik olmayan bir ürün. Kontrollü bir şekilde tüketildiğinde vücuda faydaları saymakla bitmeyen ekmek çeşitleri, hamurunun özelliğine bağlı olarak da farklı faydalara sahip. Eğer kalp, tansiyon ya da diyabet gibi bir hastalığa sahipseniz, içinde yüksek besin değeri bulunan tahıl içeriği yüksek ekmekleri tüketebilirsiniz. Ancak bu ekmeklerden bile oldukça az miktarda yemenizde fayda var. Tükettiğiniz ekmeğin temiz içerikli olduğundan eminseniz, gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi ekmekten alabilirsiniz. Besin değeri yüksek olan ekmekleri büyük, küçük herkes tüketmelidir. Özellikle tam buğday gibi, siyez ekmeği gibi yararlı karbonhidratlara sahip olan ekmekler, tok hissetmenizi de sağlıyor. Siz de gerek tadıyla gerekse içindeki besin değerleri ile sizi tatmin eden bir ekmek arıyorsanız, Çiçeksepeti’ndeki çeşitleri mutlaka incelemelisiniz! Uygun fiyatlı ve bütçe dostu birçok ekmek çeşidini Çiçeksepeti’nde bulacağınızdan eminiz! Siz de Çiçeksepeti’ni ziyaret ederek, yerli ve yabancı birçok markanın ekmek çeşidini satın alabilirsiniz.