İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Ekmek Bıçakları

Ekmeklerinizi, çıtırlığını ve bütünlüğünü bozmadan kolay bir şekilde dilimlemek için, özel üretilmiş kaliteli bir bıçak kullanmanız gerekir. Uzun yapıdaki ekmek bıçakları, optimum konfor ve performans için tırtıklı yüzeyden oluşur. Böylece, ister baget ister ekşi maya ekmeğini dilimleyerek lezzetten ödün vermeden sofranıza taşıyabilirsiniz. ÇiçekSepeti, her çeşit ekmeği mükemmel dilimler şeklinde servis edebilmeniz için birbirinden kaliteli bıçaklar sunuyor. Siz de ucuz ekmek bıçağı fiyatlarıyla kaliteyi ve performansı hemen keşfedebilirsiniz.

Ekmek Bıçağı Çeşitleriyle Leziz Dilimler

Yanlış türde veya kötü tasarlanmış bir bıçak kullanmak, yalnızca ekmeğinizi dilimlemeyi zorlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda hamurun kalitesini de bozar. Bazı ekmekler, sıradan bıçaklarla kesilmeyecek kadar sert kabuklu olabilir. Dış kısmı oldukça kalın bir kabuktan oluşan ekşi maya benzeri ekmeklerin, içi bir o kadar yumuşak ve havadar yapıdadır. Bu mükemmel dengeyi korumak için ekmek bıçaklarıyla dilimleyebilirsiniz. Ekmek bıçağı kullanmanın sağladığı bazı yararlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Düzgün tasarlanmış bir ekmek dilimleme bıçağı çok daha verimli çalışır ve ekmeğin bütünlüğü bozulmadan kalır.
  • Daha az dökülme olduğu için genel olarak daha az atık çıkar.
  • Ekmeği dilimlemek daha kolay, hızlı ve verimli olur.
  • Düzgün dilimleri kesmek için daha az beceri ve çaba gerekir.
  • Ekmeğin dokusuna herhangi bir zarar gelmez.
  • Daha az kopma ve kırıntı atığı ile dilimleme sırasında kabuk bozulmadan kalır.
  • Dilimleme sırasında elleriniz ve bilekleriniz çok daha az zorlanır.

Her Tarza Uygun Ekmek Bıçakları

Ekmek bıçağı çeşitleri, marka ve fiyatına göre çeşitli malzeme, büyüklük ve tasarımlardan oluşur. Genel olarak, ekmek bıçağında en çok tercih edilen metallerin başında paslanmaz çelik gelir. Temperlenmiş ve sertleştirilmiş çelikten oluşan ekmek bıçaklarını dikkatli koruduğunuzda mutfağınızda uzun yıllar kullanabilirsiniz. Ekmek bıçaklarının her koşulda rahat ve elinizi rahatsız etmeyen saplara sahip olması da önemli. Ekmek bıçağı kulpları genellikle, ahşap, plastik, polipropilen, çelik veya plastikten yapılır.

En doğal ve sağlam içeriklerden biri olan ahşap, dayanıklı olduğu için uzun yıllar performansını korur. Ahşap ekmek bıçaklarının kalitesini korumak için elde yıkayabilirsiniz. Polipropilen, su geçirmez ve çok dayanıklı olduğu için sağlamlığını uzun yıllar sürdürür. Plastik ise ergonomik ve rahat bir tutuş sağladığı için evlerde en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Hafif yapıda olan plastik ekmek bıçaklarını pikniğe veya kampa giderken yanınızda kolayca taşıyabilirsiniz.

Kaliteli ve Şık Ekmek Bıçakları ÇiçekSepeti’nde!

Ekmek bıçakları, uzunluk ve hacim bakımından da farklı özelliklerden oluşur. Ekmek bıçağı, ne kadar uzunsa ekmeğinizi dilimlemek için o kadar az çaba sarf edersiniz. Bıçağın kalınlığı ve eğimi ise farklı ekmek türleri için en iyi sonucu almanıza yardımcı olur. İnce ve uzun bıçaklar, çıtır ekmekleri kesmek için harikadır. Ekşi maya benzeri kalın kabuklu ve hacimli ekmekler için bir tarafı tamamen düz, diğer tarafı eğimli olan bıçakları tercih edebilirsiniz.

Sofranızda mükemmel lezzetleri birlikte sunmak için taze dilimlenmiş ekmeği iştah açıcı bir şekilde sunabilirsiniz. Bunun için, tereyağı ve peynir bıçağı gibi farklı malzemeler kullanmanız gerekir. Meyve, et, sebze ve çok daha farklı tatları harmanlayarak mükemmel bir sofra deneyimi oluşturmak için bıçakları set halinde de satın alabilirsiniz. ÇiçekSepeti, sevdiklerinize veya kendinize şık ve damak şenlendiren sofralar hazırlayabilmeniz için en iyi ekmek bıçağı seçeneklerini sunar. Siz de hediye olarak yakınlarınıza veya kendi mutfağınıza indirim ve kampanya ayrıcalıklarıyla dilediğiniz ekmek bıçağını hemen şimdi ekleyebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.