İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

HER GÜN AYNI
GÜN TESLİMAT
GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
%100 MÜŞTERİ
MEMNUNİYETİ
Temizle

Filtrele

3258 ürün bulundu.

El Dokuma Halıları

Halı, evlerde sıklıkla kullanılan bir üründür. Halılar bazen dekoratif amaçlı bazen de ihtiyaçlara yönelik olarak kullanılabilir. Evdeki duvarları süsleyen ve eve dekoratif bir hava katan duvar halısı çeşitleri, sıradan bir kullanım için yer halıları vardır. El dokuma halısı çeşitleri de evlerde kullanılan halılardan biridir. Kapı önlerinde, duvarda dekoratif olarak veya herhangi bir odada zemini kaplamak için el dokuma halısı modelleri tercih edilebilir. El dokuma halısı, tarih boyunca çok çeşitli yörelerde dokunmuştur. Çeşitli coğrafyalarda karşımıza çıkan modeller, her yörede farklı motifler bulunur. Günümüzde yapım teknikleri daha farklı olsa da klasik el halısı çeşitleri tezgahlarda dokunur. El dokuma halısı; ahşap bir kasnak içerisinde yün ya da pamuk iplikler ile dokunur. Bu halıların fiyatları el dokuma halısının boyutuna, halıya işlenen desene, halının yapımında kullanılan ipliğin malzemesine ve dokuma sıklığına göre değişiklik gösterir. Dokuma sıklığına göre halının sertliği ve yumuşaklığı değişir, desenin netliği değişir. Çok büyük bir emek ve zamanın sonucunda ortaya çıkan el dokuma halısı modelleri ile siz de evinizde harika dekorasyonlar yaratabilirsiniz!

El Dokuma Halısı Modelleri

Halılar kumaşlarından üretim şekillerine göre, biçimlerinden üretildikleri yerlere göre farklı şekilde adlandırılabilir. Üretim şekillerine göre halıları makine halısı ve el dokuma halısı olarak ikiye ayrılır. El dokuma halısı çeşitlerinde genellikle yün, pamuk, bambu ve ipek iplikler kullanılır. Günümüzde el dokuma halılarının pek çok modeli bulunur. Eski ve geleneksel modellerden modern çeşitlere kadar el dokuma halıları vardır. Bu halıların isimleri yöreden yöreye veya tarza göre çeşitli isimler alabilir. Özellikle klasik ve bohem dekorasyonlar için el dokuması halı modelleri sıklıkla tercih edilir. El dokuma halısı modellerinden bazıları şunlardır:

 • Geleneksel motiflere sahip kilimler
 • Uşak halıları
 • Patchwork el dokuma halıları
 • Anadolu motifli kilimler
 • Vintage modeller

Salonlarda, mutfaklarda, banyolarda, antrelerde.. Kısacası evin her yerinde el dokuma halısı modellerini kullanarak evde farklılıklar yaratabilirsiniz.

 • Salon, oturma odası ve misafir odası gibi odalar için farklı boyutlardaki halıları tercih edebilirsiniz. Bu odalarda sıcak bir atmosfer oluşturmak gerekir. Bu yüzden cacnlı desenler ve farklı formlar tercih edilebilir. Kare, dikdörtgen ya da dairesel formlardaki halıları dekorasyonunuz ile harmanlayabilirsiniz. 
 • Banyo ve tuvaletlerde ise banyo paspası olarak adlandırılan modellerin kullanılması en iyi sonucu verir. Sıklıkla ıslanan bu alanlarda makinede kolayca yıkanabilen, kaymaz ve neme karşı dayanıklı modelleri kullanabilirsiniz.
 • Mutfakta ise yine kolay bir şekilde yıkanabilen, süpürülebilir, temizliği zor olmayan modellere yönelebilirsiniz.

Evinizin her odası için tercih edebileceğiniz el dokuma halısı modellerini ÇiçekSepeti’nde inceleyebilir, sevdikleriniz ya da kendiniz için en güzel halı modellerini satın alabilirsiniz!

El Dokuma Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Eve sıcaklık katan, ev hissini yaşatan ürünlerden biri olan halıları seçerken dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar vardır:

 • Halıyı seçeceğiniz odaya karar vererek seçime başlayabilirsiniz. Odanın yer döşemesinden duvar rengine kadar her detay, seçeceğiniz halının modelini etkiler. 
 • Kişisel zevkinizin yansıması olan halılar, dekorasyonunuz ile uyum sağladığında çok daha şık bir görüntü oluşur. 
 • Eğer evdeki dekorasyonunuz sade ise daha renkli, desenli ve canlı modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer eviniz zaten oldukça canlıysa daha sakin tonlara yönelebilirsiniz.
 • El halısı çeşitlerini duvar halısı olarak dekoratif amaçlı kullanacaksanız halının boyutlarına dikkat etmelisiniz. 
 • El dokuma halılarının elde yıkanması önerildiği için halı seçimini yaparken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Birbirinden güzel, etkileyici ve şık el dokuma halısı modelleri ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde sizi bekliyor! Hayalinizdeki mükemmel eve ulaşmak için siz de ÇiçekSepeti’ni ziyaret edin, hayallerinize bir adım daha yaklaşın!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.