Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Elde Yıkama Deterjanı

Günlük hayatta en çok kullanılan temizlik ürünlerinin başında bulaşık deterjanları gelir. Bulaşıklar, bu deterjanlar sayesinde oldukça hızlı ve pratik bir şekilde yıkanır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bulaşık makineleri mutfaklarda yerini alsa da, birçok kişi bulaşıkları elde yıkamayı tercih etmektedir. Bunun için üretilen elde yıkama deterjanı çeşitleri, pratik kullanımları ile bulaşıklar üzerindeki zorlu lekeleri ve kirleri anında çıkarır. Ellerinize zarar vermeyen, bulaşıklarınızı temizleyen yerli ve yabancı birçok markanın ürettiği bulaşık deterjanları, Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor! Siz de beğendiğiniz markaların elde yıkama deterjanı çeşitlerini Çiçeksepeti’nde bulabilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz. Satın aldığınız bulaşık deterjanları ile bulaşıklarınızı dakikalar içinde temizleyebilirsiniz.

Elde Yıkama Deterjanı Nasıl Kullanılır?

Genellikle elde yıkama deterjanı çeşitleri, sıvı olarak üretilmektedir. Böylece kullanımı da oldukça pratilktir. Bu bulaşık deterjanları, yağı ve kireci temizlemek için oldukça etkili formüllere sahiptir. Peki elde yıkama deterjanı nasıl kullanılır? Bu deterjanların kullanımı için 2 yöntem bulunur. Bu yöntemlerden ilki; bir kabın içini sıcak ya da soğuk su ile doldurduktan sonra, içerisine bu deterjanları eklemektir. Bu yöntem hem oldukça ekonomik hem de etkilidir. Sonrasında kirli bulaşıkları bu kabın içinde koyarak, bir sünger yardımıyla bulaşıkları sırasıyla temizleyebilirsiniz. Bir diğer kullanım yöntemi ise elde yıkama deterjanı çeşitlerini doğrudan süngere ya da bulaşık bezine sıkmaktır. Süngerin ya da bezin üzerine sıkılan bu deterjanı biraz suyla destekleyerek köpürtebilirsiniz. Köpüren süngeri yıkanması gereken bulaşıklar üzerinde kullanabilirsiniz. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, elde yıkama deterjanı çeşitleri ile tertemiz bir mutfağa ve pırıl pırıl parlayan tabak ve bardaklara sahip olabilirsiniz!

Bulaşık Deterjanlarının İçinde Neler Bulunur?

Her deterjan, farklı bileşenlere sahip olan formüllerle üretilir. Elde yıkama deterjanı çeşitleri de, özel formüllere sahiptir. Sizin içi en çok kullanılan sıvı bulaşık deterjanı içeriklerini bir araya getirdik!

  • En yaygın olarak kullanılan madde, triklosan jeldir. Etkili bir bulaşık deterjanı istiyorsanız, hem antibakteriyel hem de antifungal etkiye sahip olan triklosan jeli içerek deterjanları kullanabilirsiniz.
  • Bir diğer etkin içerik ise kloroksilenol maddesidir. Mikropların temizlenmesinde etkili olan bu madde, bulaşıkların üzerindeki kirlerde yer alan bakterilerin cilde yayılmasını da engeller.
  • Bulaşıkların üzerindeki yağı temizlemek için, bulaşık deterjanlarının içine sodyum loril eter sülfat eklenir. Böylece en zorlu yağ kalıntıları bile bu madde sayesinde kolaylıkla temizlenir.
  • Bir diğer etkin madde ise Disodyum EDTA maddesidir. Genelde en kaliteli elde yıkama deterjanı çeşitlerinin içinde yer alan bu madde, küf ve mantar önleyici özelliğe sahiptir.
  • En çok kullanılan madde de fosfattır. Kalsiyum ve magnezyumu bağlayıcı bir etki gösteren fosfatlar sayesinde, bulaşıklardaki kirler ve kireç tortuları kolayca temizlenir.

Uygun Fiyatlı Elde Yıkama Deterjanı Çeşitleri Şimdi Çiçeksepeti’nde!

Çiçeksepeti’nde birçok elde yıkama deterjanı çeşidi bulunuyor. Birçok yerli ve yabancı markanın ürettiği bu deterjanlar, hem bulaşıklarınızın üzerinde etkili oluyor hem de bütçe dostu oldukları için ev ekonomisine de katkı sağlıyor. Çiçeksepeti’nde yer alan Pril, Fairy, Domol, Bingo, Glanex, Ersağ, Green Clean, Cif, Frosch, Boron gibi birçok markanın farklı ebatlarda ve farklı formüllerde hazırladığı elde yıkama deterjanı çeşitlerini bir arada bulabilirsiniz. Genellikle limon, elma, portakal gibi kokular ile desteklenen bu deterjanları sepetinize ekleyerek dakikalar içinde satın alabilirsiniz.