Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Elek

Yardımcı mutfak ürünleri, mutfakta sıkça vakit geçiren kişilere pratiklik kazandırır. Ayrıca bu tür ürünler mutfaktan geçireceğiniz zamanları daha keyifli bir hale getirir. Elek, oldukça basit bir tasarıma sahip olan fakat mutfaklarda kurtarıcı vazifesi gören bir mutfak eşyasıdır.

Eleği unlu mamüller başta olmak üzere birçok bakliyatı ayıklamak amacı ile kullanabilirsiniz. Kasnak içerisine gerilmiş bez ya da az aralıklı tel tasarımına sahip olan elekler, yiyecek hazırlama süreçlerinde ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri pratik bir şekilde tarife ekleme konusunda size yardımcı olur.

Elek İle Çok Yönlü Kullanım

Elek seçiminde hazırlayacağınız menülerde kullacağınız malzemelere ve bu malzemelerin ölçeklerine dikkat etmeniz gerekir. Örneğin yalnızca un ayıklamak için bir model arıyorsanız, sık gözenekli bez ya da tel bulunan model seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Elek, dairesel tasarımda bir kasnağa gerilen bez ya da tel yoluyla belirli gıdaların içerisindeki topaklanmaların ya da yabancı maddelerin ana gıdadan ayrılmasını sağlayan mutfak gerecidir. Ayrıca elekler oldukça az yer kapladıklarından dolayı kullanılmadığı zamanlarda ürünü muhafaza etme konusunda da size kolaylık sağlar.

Kaliteli ve Dayanıklı Elek Modelleri

Elek çeşitlerinin saplı seçenekleri, süzgece benzer yapıları ile malzemeleri elekten geçirme işleminde size pratik bir kullanım sunar. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilen elekleri uzun yıllar boyunca gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Eleklerde yer alan materyallerin dayanıklı olması, işlem sırasında bükülme ya da kasnak gevşemesi gibi istenmeyen durumları ortadan kaldırır. Farklı boyutlarda tasarlanan elek seti seçenekleri ile un ve bakliyat ürünlerinin her biri için ayrı bir ayıklama işlevine sahip olan modele tek ürün üzerinden sahip olabilirsiniz.

Her İhtiyaca Uygun Elek

Tasarım, kullanılan materyaller, boyut ve kullanım amacı gibi kriterler, elek fiyatlarını belirleyen unsurlardan bazılarıdır. Eleği kullanırken işlemden geçireceğiniz malzemenin ürünün ölçüsünü aşmaması gerekir.

Siz de ÇiçekSepeti üzerinden geniş model çeşitliliğine sahip olan elek seçeneklerini inceleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza yönelik bir elek modeli ile yemek hazırlama süreçlerinde ya da kullanılan malzemeleri hazır etme konusunda zamandan tasarruf edebilirsiniz.