Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Emzirme Ürünleri

Emzirme, anne ve bebek arasındaki en doğal süreçtir. Bebek emme refleksiyle doğar ve genellikle hemen anne sütü emmeye başlar. Anne, bebeğini doğurduğunda sütü gelir; artık süt vermeye hazırdır. Yenidoğan bebeğin en temel ihtiyacı anne sütü almaktır. Anne, yenidoğan bebeğini altı ay sadece anne sütüyle, yirmi dört ay boyunca anne sütünü destekleyici gıdalarla beslemelidir. Doğal olarak gelişen emzirme süreci kimi zaman çeşitli sebeplerle anne ya da bebek için zorlayıcı olabilir. Emzirme sürecini en rahat şekilde geçirmek ve bebeğin olabilecek en uzun süre boyunca anne sütü almasını sağlamak için bazı gereksinimler ortaya çıkabilir. Emzirme aksesuarları, annenin daha rahat bir emzirme deneyimi yaşamasını sağlar.

Emzirme Aksesuarları ile Hem Anne Hem Bebek Rahat

Emzirme sürecinde sorunlara yol açan en büyük nedenlerden biri yanlış emzirme pozisyonlarıdır. Yanlış emzirme pozisyonları mastite, göğüs yaralanmasına, bebeğin ve annenin emzirme esnasında rahat edememesine, bebeğin göğsü tam kavrayamamasına, annenin göğsündeki sütün tam olarak boşalmamasına ve bebeğin yetersiz beslenmesine neden olabilir. Rahat bir emzirme pozisyonu için emzirme yastıklarından destek alabilirsiniz. En yaygın emzirme pozisyonu kucak üzeri beşik pozisyonu olarak da bilinen pozisyondur. Anne bebeği tuttuğu koluyla bebeğin vücudunu destekler. Özellikle bebeğin hayatının ilk aylarında tercih edilen bu pozisyonda annenin kolu bir süre sonra yorulabilir.

Emzirme yastığı kullanarak bu yorulmaların önüne geçilebilir. Annenin kolu yorulduğunda bebeğin pozisyonunu değiştirmek bebeğin emmeyi bırakmasına neden olabilir. Bebeğin emdiği sırada diğer kolla desteklemeye başlamak bebeği rahatsız edebilir. Emme süresi bebeğin emme gücüne bağlı olarak da zaman zaman uzayabilir. Bazı bebekler özellikle ilk aylarında uzun süre boyunca emmek isteyebilir. Mucizevi bir süreç olan emzirme, uzun sürdüğünde yorgun ve uykusuz anne için çok yorucu olabilir. Emzirme yastığı ile hem anne hem de bebek rahat eder. Emzirme yastıkları ikiz anneler için de oldukça kullanışlı bir emzirme aksesuarıdır. İkiz bebekler de her yenidoğan gibi sıklıkla emmek ister. Anneler için aynı anda iki bebek emzirmek oldukça zorlayıcı olabilir. Bebekleri sırayla emzirmek de annenin dinlenecek vakit bulamamasına neden olur. Aynı anda iki bebeği emzirmek için emzirme yastıkları kullanarak rahat edebilirsiniz.

Emzirme Aksesuarları ile Her Yerde Emzirebilirsiniz

Sadece anne sütü ile beslenen bebekler anne sütünün yapısı gereği çok sık acıkır. Bebek sadece doymak için değil kendini güvende hissetmek için ya da uykuya geçmek için de emmek ister. Anne bebeğini evde istediği her an emzirebilir ama yolculukta, sokakta, kalabalık ortamlarda emzirmek daha zordur. Emzirme önlükler ile anne, bebeğini istediği her an ve her yerde emzirebilir. Emziren anneler, bebeklerini sıklıkla beslemek zorunda oldukları için kendini ev dışındaki tüm ortamlardan geri çeker. Emzirme önlükleri ise annelerin sosyal hayatlarını sürdürebilmelerine imkan tanıyor.

Emzirme önlükleri mahremiyeti korumanın yanı sıra bebeğin emerken dikkatinin dağılmasını önler. Özellikle bebeğin başını kaldırmaya başladığı, dış dünyanın farkına vardığı aylarda pek çok uyaran kolayca dikkatini dağıtır. Emzirme önlüğü, bebeğin dikkatini emmeye vermesini, dış uyaranlara çok fazla maruz kalmamasını sağlar. Emzirme önlükleri genel olarak terletmeyen kumaştan yapılır ve ince, kolaylıkla katlanıp çantaya sığacak şekilde tasarlanır. Bebek çantanızda emzirme önlüğüne yer açarak her ortamda rahatça emzirebilirsiniz.

Emzirme Ürünlerinden Göğüs Pompası ve Emzik Çeşitleri

Emzirme aksesuarı çeşitleri arasında göğüs pompası gibi anne sütünü sağıp biberon ile içirmeyi sağlayan göğüs pompası çeşitleri vardır. Göğüs pompaları, annelerin bebekleri için fazla sütü sağıp saklamalarına ve emme refleksi henüz gelişmemiş bebeklerin biberon yardımıyla da olsa anne sütü almalarına yardımcı olur.

Emzirme aksesuarlarından bir diğeri ise emziklerdir. Emzik emmek, doymasına rağmen sürekli emmek isteyen bebeklerin emme ihtiyacını karşılar. Bebeğin sıklıkla uyanmasının önüne geçer. Emzik, göğüs pompası, emzirme önlüğü ve emzirme yastığı gibi pek çok emzirme aksesuarına ciceksepeti.com’dan ulaşabilirsiniz.