İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Emzirme Atleti

Yeni anne adayları ve yeni anne olanlar, farklı ihtiyaçları olan kişilerdir. Hamilelik sırasında ve sonrasında özel ihtiyaçları olacağından, tercih edilen ürünlerinde bu doğrultuda olması gerekir. Hamilelik sırasında bebeğin gelişimine paralel olarak alınan kilolar ve omurganın daha büyük baskı altında kalması, normal kıyafetlerin kullanılamaz olmasına neden olur. Bu nedenle hamilelik sırasında, lohusalıkta ve sonrasında buna uygun kıyafetler tercih edilmelidir. Emzirme atletleri veya diğer ismiyle hamile atletleri, hamile kadınların günü daha rahat geçirmesi ve doğum sonrasında bebeklerini rahatça emzirebilmesi için tasarlanır. Ürünlerde kullanılan malzeme ve destek sistemleri tamamen hamileliğe özel olarak dizayn edilmiştir. Bel ve sırt bölgesindeki ağrıların azalmasına yardımcı olan ürünler, pamuklu ve kaliteli kumaştan üretilir. Böylece hem annenin hem de bebeğin sağlığı korunmuş olur. Korseli, destekli ve sütyenli gibi modelleri bulunan emzirme atletlerinden edinmek istiyorsanız ÇiçekSepeti emzirme atleti sayfasını ziyaret edebilir, yüzlerce çeşit arasından ihtiyacınıza en uygun ürünü sipariş edebilirsiniz.

İşlevsel ve Kullanışlı Emzirme Atleti Modelleri

Lohusa atleti, hamilelik atleti ve emzirme atleti gibi farklı isimlerle anılan işlevsel atletler, yeni annelerin ihtiyaçlarını karşılamak adına tasarlanır. Farklı tasarım ve modelleri bulunan bu atletler, özel tasarımlarıyla aynı zamanda oldukça şık görünmenize de yardımcı olur.

 • Emzirme atletleri arasında düz atlet tasarımında olan ürünler olduğu gibi sütyenli emzirme atleti gibi olan modeller de mevcuttur. Özellikle lohusalık döneminde rahat etmenizi sağlayan düz atlet modelleri, rahat askıları ve bel destekleri sayesinde annenin daha iyi hissetmesine yardımcı olur. Askı kısımları oldukça kalın ve ayarlanabilir olan bu atletler sayesinde bedeninize göre ayarlamalar yapabilirsiniz.
 • Sütyenli emzirme atleti, hem atlet hem de sütyen görevi gören bir iç giyim ürünüdür. İşlevsel bir tasarımı olması nedeniyle oldukça fazla tercih edilir. Emzirme sırasında sabit kalarak bebeğin rahatça emmesine yardımcı olur ve bu sırada bel desteği ile annenin de rahat etmesini sağlar. Emzirme atletinin göğüs ucunda açılır kapanır bir cep bulunur. Bu cep kısmı kilitli özelliği ile ihtiyaç halinde rahatça açılır, emzirme işlemi sonrasında ise rahatça kapatılır.
 • Destekli emzirme atleti modelleri, bel ve sırt ağrılarının önüne geçmek için özel olarak tasarlanan ürünlerdir. Askı kısmında ve bel kısmında özel desteği bulunan bu atletler, emzirme sırasında ve gün içerisinde annenin bel ve sırt ağrıları çekmesinin önüne geçer.
 • Korseli emzirme atleti ise lohusalık ve sonrasında kullanılan bir üründür. Bel ve sırt ağrıları yüksek olan yeni anneler, beli sabit tutmak ve omurganın üzerindeki baskıyı azaltmak için bu ürünleri tercih edebilir.
 • Emzirme atletlerinin hemen hemen hepsinde emzirme cepleri bulunur. Bu ceplere, emzirme sırasında kullanılan göğüs pedleri gibi ürünleri yerleştirerek rahatça kullanabilirsiniz.
 • Atletlerin kaliteli ve pamuklu kumaştan üretilmiş olması hem bebek hem de anne sağlığı açısından önemlidir. Kalitesiz kumaştan üretilen modeller, vücutta ve göğüs bölgesinde kızarıklık ve tahriş gibi cilt problemleri yaşamanıza neden olabilir. Bu sorunu yaşamamak adına bilinen markaları ve ürün içeriği iyi olan modelleri tercih etmeniz gerekir.

Emzirme Atleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oldukça kullanışlı ve işlevsel bir ürün olan emzirme atleti, farklı tasarımlarla sunulur. Bu ürünler arasından seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

 • Emzirme atleti alırken beden konusuna dikkat etmek gerekir. Rahat hareket etme imkanı sunan ve sütyen kısmı sıkmayan modeller, gün içerisinde rahat etmenize yardımcı olur.
 • Pamuklu ya da %100 pamuklu kumaştan üretilen ürünler, özellikle bel ve karın bölgesini sıcak tutacağından ekstra koruma sağlar. Ayrıca bebek ve anne sağlığı açısından en iyi tercih, yine pamuklu ürünlerdir.
 • Sıcak yaz günlerinde pamuklu emzirme atletleri, vücuttaki teri emer ve vücudun kuru kalmasını sağlar. Böylece olası sağlık sorunlarının önüne geçilmiş olunur.
 • Çift askılı ve göğüsleri sıkmayacak şekilde özel olarak tasarlanan atletler, süt kanallarının tıkanmasını engeller. Böylelikle anne ve bebek rahatça emzirme anının tadını çıkarır.
 • Alacağınız emzirme atletinin çamaşır makinesinde yıkanır olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çamaşır makinesinde yıkanmayan ürünler, ilerleyen zamanlarda kullanım açısından zorluk çıkaracaktır.
 • Askılı, kancalı, kilitli ve çıtçıtlı gibi sistemleri bulunan emzirme atletlerinin bu sistemlerinin rahat çalışır olmasına dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde emzirme sırasında ve sonrasında açıp kapatma sorunu yaşayabilirsiniz.

Anne ve bebek sağlığı için en iyi markaların emzirme atletlerini tercih etmek gerekir. En iyi markaların, farklı model ve ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.