Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Emzirme Sütyenleri

Hamilelik ve sonrasında annenin farklı ihtiyaçları olur. Kıyafet, yeni gereçler ve bebek ile anneye yardımcı olacak ürünler gibi. Bebeğin anneyi emzirmesi sırasında kullanılan emzirme sütyeni, oldukça pratik ve kullanışlı bir üründür. Emzirme döneminde bebekle yakın bağ kurmanın en sağlıklı yolu olan uzun emzirme anları sırasında doğru emzirme sütyeni seçmek oldukça önemlidir. Çünkü bebek emerken annenin de rahat etmesi ve bu süreç sırasında konforlu hissetmesi gerekir. Lohusalık döneminin bitmesiyle dilediğiniz zaman kullanabildiğiniz emzirme sütyenleri, göğüs bölgesini baskı ve tahrişlere karşı korur. Böylece geceleri ve gün içerisinde dinlenmeniz gerektiğinde oldukça rahat edersiniz. Kaliteli ve oldukça kullanışlı emzirme sütyeni modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.

Konforlu ve Sağlıklı Emzirme Sütyeni Modelleri

Emzirme sütyeni, bebeğinizi emzirmek için sütyen çıkarmak zorunda kalmadığınız bir üründür. Bu sütyen sayesinde günlük işlerinizi yaparken bebeğinizi rahatça emzirebilirsiniz.

 • Annelerin rahat etmesi ve konforu için tasarlanan emzirme sütyenlerinin birçok modeli bulunmaktadır. Bu modeller arasından seçim yaparken önceliklerinizi ve vücut tipinizi belirlemeniz, size oldukça yardımcı olacaktır.
 • Günlük sütyenlerde bulunan alt tel yani balen sistemi, emzirme sütyenlerinde bulunmaz. Balenin yarattığı baskı, şişme ve ağrılar olmadan rahatlıkla sütyen kullanabilirsiniz. Fakat balensiz olmasına rağmen destek sistemi bulunan destekli emzirme sütyeni ve belin rahat etmesine yardımcı olan sütyen modelleri de bulunmaktadır.
 • Seçtiğiniz sütyenin %100 pamuklu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Pamuklu malzemeden üretilen modeller, tahrişi önler ve sağlığınızı korur. Ayrıca emzirme sütyeninin iç bölümünün yumuşak bir dokuya sahip olması gerekir. Böylece göğüste kızarıklık, tahriş vs. gibi durumlar oluşmaz.
 • Emzirme sütyeninin bebek emerken artan ağırlığı desteklemek adına askıları sağlam ve geniş olmalıdır. Ayrıca rahat bir emzirme deneyimi için kanca veya klipsinin de kolay açılır olması oldukça önemlidir. Tek elle kolayca takılan ve açılan modelleri tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.
 • Sırt bölgesinde çoklu kanca sistemi olan emzirme sütyenleri, sunduğu ayarlama seçenekleri sayesinde omuz ve sırt bölgenizin rahat etmesini sağlar. Basıncı azaltır ve böylece duruş pozisyonunuzun emzirme sırasında daha rahat olmasına yardımcı olur.
 • Emzirme sütyeninin bir diğer artısı da bebeğinizin sizi emerken göğsünüzde herhangi bir tahrişe ya da yaraya neden olmasını engellemesidir. Böylece bebeğiniz emmeyi bıraktığında göğüslerinizde sarkma veya herhangi bir cilt problemi yaşamamış olursunuz.

Emzirme Sütyeni Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Emzirme sütyeni fiyatları ürünün kalitesine göre değişkenlik gösterir. Her üründe olduğu gibi emzirme sütyeninde de kaliteli ürünler ve daha düşük fiyata sıradan ürünler bulunmaktadır. Fakat hem bebeğin hem de kendi sağlığınız için kaliteli ürünleri tercih etmeniz gerekir.

 • Sırt ağrıları, yeni annelerin en çok şikayetçi olduğu konuların başında gelir. Bu sorunu yaşamamak için kalın askılı ve göğüs destekleyen emzirme sütyenlerini tercih edebilirsiniz.
 • Annenin doğum sonrası kendini iyi hissetmesi ve iyi görünmesi de oldukça önemlidir. Bunun için şık ve hoş görüntü sunan modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Balenli emzirme sütyeni, süt kanallarının baskı nedeniyle tıkanmasına neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek için balensiz sütyenler en iyi çözümdür. Bu sütyenleri tercih ederek içinizi ferah tutabilirsiniz.
 • Değişen beden ölçülerinde bile rahatlıkla kullanabileceğiniz çoklu kanca özellikli sütyenler sizi rahat ettirecektir.
 • Göğüs ucundan akan sütün sütyeni ıslatmaması adına pamuklu göğüs pedi kullanmanız faydalı olacaktır.
 • Emzirme sütyeni alırken göğüs bedeninize göre seçim yapmanız önemlidir. Çok sıkan veya sizi rahatsız eden sütyenler süt performansını da olumsuz etkiler.

En iyi markaların, sağlıklı ve kaliteli emzirme sütyen modelleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen web sayfası veya mobil uygulamayı ziyaret ederek özel fırsatlardan yararlanabilir, ihtiyaçlarınızı saniyeler içerisinde sipariş edebilirsiniz.