Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Erkek Çocuk Yağmurluk

İlkbahar ve sonbahar gibi geçiş mevsimlerinde yağmur, sıkça rastlanan bir olaydır. Güneşli bir gün gibi devam eden bir günde bir anda yağmurun bastırdığı ve sırılsıklam olduğunuz zamanlar yaşanmıştır. Bu durumun önün geçmek için mont, kaban veya ceket giymek havanın sıcak olduğu zamanlarda oldukça zorlayıcı olur. İşte böyle anlar için yağmurluk, en ideal çözümdür. İnce, kullanışlı ve kolay depolanabilen yağmurluklar, geçiş mevsimlerinde kurtarıcı ürünlerdir. Özellikle gelişim çağındaki çocukların bağışıklık sistemi de gelişim aşamasında olduğu için yağmur ve soğuk daha kolay hastalanmalarına yol açar. Erkek çocuk yağmurluk modelleri, çocukları yağmurdan koruduğu gibi rüzgar, nem ve düşük sıcaklıklara karşı da kalkan görevi görür. Kullanımı oldukça kolaydır ve çantada az yer kaplar. En şık ve kullanışlı erkek çocuk yağmurluk mont seçeneklerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Şık ve Kullanışlı Erkek Çocuk Yağmurluk Modelleri

Yağmurluk, genelde ince ve şeffaf yapıda olan bir üründür. Kolay kullanım için ince yapıda tasarlanır ve çantalarda rahatlıkla taşınabilir. Çocuk yağmurluk modelleri ise biraz daha farklıdır. Kumaş ve kaplama dışında ekstra bir kalınlık sunmak için iç malzemesi de bulunan modeller mevcuttur.

 • Erkek çocuk yağmurluk mont modelleri, iç astarı yünlü veya pamuklu olan ve geçiş mevsimlerinde kullanılan bir türdür. Yan cepleri, üst başlığı ve su geçirmez yapısı sayesinde yağmur ve rüzgardan korunmanıza yardımcı olur. Tasarım olarak oldukça geniş bir yelpazede sunulan erkek çocuk yağmurlukları, renk seçenekleri olarak da hemen hemen tüm renklerde sunulmaktadır. Ayrıca üzerinde süper kahramanlar, çizgi film karakterleri veya farklı tasarımlarda görmek mümkündür.
 • Yüz korumalı çocuk yağmurluk modelleri, şapka kısmında özel bir kısım olan ürünlerdir. Şapkanın kapatılmasıyla beraber yüz kısmında şeffaf bir bölge oluşur. Böylece yağmur görüş açısını kapatmaz ve rüzgar etkilemez. Korumalı yağmurluk çocukların yağmurda yürümesi için en ideal ürünlerin başında gelmektedir.
 • Cepli yağmurluk modelleri, yan ve iç kısmında su geçirmez cepleri olan modellerdir. Bu ceplere yanınızda taşımanız gereken tüm ürünleri yerleştirebilirsiniz. Fermuarlı veya düğmeli olan bu alanı yağmurda kapatmayı unutmamanız gerekir. Kapalı kaldığı sürece içerisine asla su sızdırmaz.
 • Yağmurluk çocuk modelleri, kısa ve uzun olmak üzere iki boy seçeneğinde sunulur. Kısa yağmurluk, bel kısmına kadar gelen ve mont gibi görünen modellerdir. Kalça kısmını kapatmaz. Bu nedenle çok yağmurlu günlerde bel altı kısmının ıslanmasını engelleyemez. Uzun yağmurluk ise diz kapaklarına kadar koruma sağlayan modeldir.
 • Bu yağmurluklar, yağışın çok olduğu zamanlar için en ideal üründür. Yağmurluk modelleri, özel kumaş yapıları sayesinde su tutmaz. Üzerindeki su direkt olarak aşağı akar ve kuruma süresi oldukça azdır. Bu nedenle çıkardıktan sonra rahatlıkla çantanıza yerleştirebilirsiniz.

Yağmurluk Seçiminin Püf Noktaları

 • Her üründe olduğu gibi yağmurluk modelleri de farklı özellikler sunmaktadır. Modellerin sunduğu özellikler yağmurluk fiyatları ile de doğru orantılıdır. Kaliteli, uzun ömürlü, su geçirmez ve nefes alabilir kumaştan yağmurluklar fiyat olarak biraz pahalıdır. Erkek çocuk yağmurlukları arasından seçim yaparken koruma kapasitesi en yüksek olan modelleri tercih etmeniz, en doğru yöntem olacaktır.
 • Yağmurluk seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken konu, beden seçimidir. Erkek çocuklar çok hızlı geliştikleri için aldığınız ürünün biraz büyük olması faydalı bir seçim yöntemidir. Üzerine tam oturan bir modeli seçmeniz, seçtiğiniz ürünün birkaç ay sonra kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir.
 • Yağmurluğun kapanma yöntemleri bir diğer dikkat edilmesi gereken konudur. Fermuarlı veya düğmeli modeller arasından seçim yaparken çocuğunuzun hangisini daha rahat kullandığına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca fermuarlı modellerde, fermuar kalitesi de oldukça önemlidir. Çabuk bozulan bir fermuar, yağmurda sizi yarı yolda bırakabilir.
 • Yağmurluğun kapüşonlu kısmının, ayarlanabilir olması bir diğer önemli konudur. Rüzgardan ve yağmurdan korunmak için iple veya düğmelerle ayarlanan şapka, size daha iyi koruma imkanı sunar.
 • Yağmurluk su tahliye eden kumaşının kalitesi ve nefes alabilir olması da önemlidir. Su geçirmez özellikteki bazı modeller nefes alabilen kumaştan değildir. Bu da uzun süre kullanımda terlemeye ve rahatsız hissetmeye yol açar. Bu durumun önüne geçmek için nefes alabilir kumaştan üretilen modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Son olarak tasarıma dikkat etmek gerekir. Çocukların seveceği renkler, çizimler ve çizgiler yağmurluğun daha çok kullanılmasına yardımcı olur. Çocuğun hareketini kısıtlamayan ve özgür hareket etmesine yardımcı olan yağmurlukları tercih ederek mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. En iyi markaların kullanışlı erkek çocuk yağmurluk modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Beden seçimi için ürün açıklamalarına göz atmanız ve yorumları okumanız size yardımcı olacaktır.