Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Erkek Saç Bakım Ürünleri

Aynaya baktığınızda veya bir ortama girdiğinizde kendinizi iyi hissetmenin enerjisi tüm hayatınıza yansır. Çünkü iyi görünmenin iyi hissetmekle doğrudan bir ilişkisi vardır. Bakımlı olmak, şık bir tarza sahip olmak ve iyi hissetmek herkesin istediği özelliklerdir. Kişisel bakımda cilt ve vücut bakımı kadar önemli olan saç bakımı, dış görünüşünü en çok etkileyen unsurların başında gelir. Çünkü saç, erkeğin bir nevi makyajıdır. Gün içerisinde kir, yorgunluk ve stresten etkilenen saçlarınıza en iyi bakımı yapmak için erkek saç bakım ürünleri kullanmanız gerekir. Saçlarınızı güçlü, parlak ve canlı tutan bu ürünler, dökülme gibi saç sorunlarının da önüne geçmenize yardımcı olur. Birbirinden ünlü saç bakım markaları tarafından hazırlanan saç bakım ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş ederek saçlarınızın ihtiyacı olan desteği sağlayabilirsiniz.

Saç Bakım Ürünleri İle Sağlıklı Saçlar

Hayatın hızlı temposu içinde saçlarınıza yeteri kadar zaman ayırmadığınız takdirde zamanla dökülen veya kırılan saçlarla karşılaşabilirsiniz. Buna bir de şehir hayatının kirli havası, stres gibi sorunlar eklendiğinde saçlar parlaklığını kaybeder. Böylesi anlarda hemen erkek saç bakım ürünlerinden saçlarınız için uygun olanları araştırarak destek almanız gerekir.

  • Saç bakımında en önemli konuların başında şampuan ve saç kremi seçimi gelir. Saç bakım ve şampuan ürünlerinde seçim yaparken saç tipinizi ve saç derinizin özelliklerini dikkate almanız gerekir. Çünkü doğru ürünleri kullanmadığınız takdirde ürünlerin saçlarınızda istediğiniz sonucu vermesi mümkün değildir. Şampuan ve saç kremleri, saçı temizlemenin yanı sıra canlılık vererek saçın ihtiyaçlarını karşılar. Bu sayede saç, kendini yeniler ve güçlenir.

  • Bazı durumlarda düzenli şampuan ve saç kremi kullanmak saç dökülmelerinin önüne geçemez. Genetik sorunlar, stres, kirli hava ve yanlış ürün kullanımı sonucunda saçlarınız dökülmeye başlayabilir. Böyle anlarda saç dökülme karşıtı ürünler devreye girer. Dökülmeye karşı özel olarak formüle edilmiş şampuan ve saç kremlerine ek olarak maske ve saç serumları kullanarak dökülmenin önüne geçebilirsiniz.

  • Saçlarınızın ihtiyaçları herkesten biraz farklı olabilir. Bu durumda bilinen klasik marka ve ürünler sorunlarınızı çözemez. Profesyonel saç bakım ürünleri; saç serumları, saç kremleri, şampuan, losyon başta olmak üzere birçok seçenek sunar. Bu ürünleri diğer ürünlerden ayıran ana özellik, saçların ihtiyaçlarına özel ürünlerle cevap verebilmesidir.

  • Dermokozmetik saç bakım ürünleri, doğal ve bitkisel çözümler sunan saç bakım ürünlerinin yer aldığı bir alandır. Bu kategoride yer alan marka ve ürünler bitkisel bazlı saç ürünleri sunar. İçeriğinde saçlara ve doğaya zarar veren kimyasalların bulunmadığı bu tarz ürünler, sağlık açısından oldukça faydalıdır. Saç bakım yağları, saç serumları, bitkisel bazlı şampuanlar ve sabunlar dermokozmetik ürünlerden bazılarıdır.

  • Tüm saç bakım ürünleri saç tiplerine uygun olarak tasarlanır. Erkek saç bakımı; yağlı, kuru ve karma saç tipine göre farklı ürünler sunar. Saç tipinizi belirledikten sonra yapacağınız maske ve serum takviyesi saçlarınızı canlandırarak daha iyi görünmenize yardımcı olur.

  • Saç bakımında özel bir yeri olan erkek saç şekillendirici ürünleri, özel günler ve davetler başta olmak üzere her zaman saçlarınıza istediğiniz şekli vermenize yardımcı olur. Oldukça pratik ve kullanımı kolay olan bu ürünler, saçlarınıza zarar vermeden uzun süre istediğiniz şekilde kalmasını sağlar. Saç şekillendirici sprey, wax, saç jölesi başta olmak üzere tüm saç şekillendirici ürünlerin seçiminde ne tarz bir görünüm istediğiniz önemlidir. Mat, canlı, ıslak, sert, ekstra sert veya parlak görünüm şekillerinden seçim yaparak ürün tercihi yapabilirsiniz.  

Saç Bakımına Yardımcı Ürünler

Saç bakımına ve şekillendirilmesine yardımcı olan ürünler, saça uygulanacak ürünü daha pratik bir şekilde uygulamanızı sağlar. Aynı zamanda saçlara şekil vermek ve istediğiniz gibi görünmesine yardımcı olmak için kullanılır.

  • Saç şekillendirmede en önemli konu doğru saç şekillendirici ürünleri kullanmaktan geçer. Bunun için öncelikle nasıl bir saç şekli istediğinize karar vermeli, buna uygun ürünleri edinmelisiniz.

  • Saç şekillendirme ve bakımında kullanılan fırça, tarak modelleri; farklı boyutlar, şekiller ve özelliklerde sunulur. Saçınıza uygun tarak ve fırça seçimi yaparken saç sıklığına ve nasıl bir görüntü istediğinize karar vermeniz gerekir. Ayrıca saç maskesi ve serum gibi uygulamalar sırasında tarak ve fırçalar ürünün saç tarafından doğru şekilde emilmesine yardımcı olur.

  • Duş sonrasında saç bakım ürünlerinizi uygulamaya hazır olmak için saçlarınızın belli bir kuruma seviyesinde olması gerekir. Saç kurutma ve fön makinesi, kurutma işlemini hızlandırmanın en etkili yolunu sunar. Saçlarınızı kuruturken yakmayan ve zarar vermeden hızlı bir şekilde kurutan modelleri tercih ederek zamandan tasarruf edebilirsiniz.

  • Saç kurutma ve fön makineleri, özellikle uzun saçlara sahip olduğunuzda ve şekil vermek istediğinizde oldukça işinize yarar. Vermek istediğiniz şekli önce tarak ve fön makinesi ile verebilir, sonrasında wax veya saç spreyi ile sabitleyebilirsiniz.

Kerastase, Pantene, Clear, Bioblas, Dax, Elseve başta olmak üzere en iyi markaların, en iyi ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.