Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Erkek Yağmurluk

Özellikle mevsim geçişlerinde, açık havalarda kullanılan bazı giysi ve ekipmanlar vardır. Yağmur ve rüzgardan koruyan erkek yağmurluk modelleri de bu giysilerden biridir. Hem soğuktan korunmak hem de ıslanmamak için yağmurlukları dolabınıza ekleyebilirsiniz. Rahat, şık ve her kombin ile uyum içinde olan yağmurluk ceketler ile bisiklete binebilir, koşabilir, yürüyüş yapabilir ya da günlük hayatınızı tamamlayabilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde erkek yağmurluk modellerini inceleyip satın alabilirsiniz!

Erkek Yağmurluk Modelleri ve Yağmurluk Seçimi

Yağmurluklar, soğuk ve yağmurlu havalarda istediğiniz gibi günlük yaşamınıza devam etmenize yardımcı olan giyim ürünlerindendir. Yağmur yağarken dışarıda olmayı sevenler için yağmurluklar, koruyucu ürünlerin başında gelir. Koşarken, işe ya da okula giderken, yürüyüşte, bisiklet sürmek istediğinizde, kamp yaparken ya da dilediğiniz her anda yağmurluklar ile tarzınızı tamamlayıp soğuktan korunabilirsiniz. Yağmurlukların farklı özellikleri vardır. Genel olarak;

  • Yağmurlukların görevi sizi yağmurdan ve rüzgardan korumaktır. Dolayısıyla seçtiğiniz ürünün bu özellikleri karşılayıp karşılamadığına bakabilirsiniz.
  • Su geçirmeyen ve suya dayanıklı olarak iki farklı yağmurluk vardır. Gore-Tex, eVent, Tyek, Hyvent gibi kumaşlardan üretilen yağmurluklar su geçirmezdir. Daha uzun süre kullanabileceğiniz, dayanıklı bir ürün arayışındaysınız bu tarz kumaşlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Erkek yağmurluk modelleri arasından seçim yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Yağmurluk seçiminde ürünün kalitesine dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Bu aşamada ürünü hangi aktivite esnasında kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Günlük olarak kullanacağınız bir yağmurluk ile kamp esnasında kullanacağınız bir yağmurluğun etkileri aynı olmayacaktır. İhtiyaçlarınıza yönelik bir yağmurluk seçerek daha koruyucu olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Softshell ve hardshell yağmurluk modelleri vardır. Softshell yağmurluklar üç farklı katmana sahiptir. Su geçirmez malzemelerden üretilen bu yağmurluklar, aynı zamanda şıklıkları ile de ön plana çıkar. Esnek bir yapıya sahip olan yağmurluklar, outdoor aktiviteler için de vazgeçilmezdir. İhtiyaçlarınızı karşılayan bir softshell yağmurluk seçerek uzun yıllar bu ürünü kullanabilirsiniz.
  • Yağmurluğun bedeninin de vücudunuza uygun olması gerekir. Daha bol ya da daha dar yağmurluklar alırsanız giysiyi kullanırken sorun yaşayabilirsiniz.
  • Yağmurluk seçim yaparken yağmurluğun rengine, tarzına ve desenlerine de dikkat edebilirsiniz. Eğer dolabınıza tek bir yağmurluk ekleyecekseniz bu ürünün daha klasik tarza, her giysiniz ile uyum sağlayacak şekilde olmasına dikkat edebilirsiniz. Böylece tüm kıyafetlerinizle birlikte aynı yağmurluğu kullanabilirsiniz. Krem, siyah, kahverengi, lacivert gibi renkler arasından seçim yapabilirsiniz.
  • 2, 2.5 ve 3 katlı yağmurluk modelleri vardır. Ek rüzgarlıklı, ek korumalı, ısı yalıtımlı modeller arasından kendiniz için uygun olanı seçebilirsiniz.
  • Kimi yağmurluklar naylon kumaştan üretilirken kimi yağmurluklar nefes alabilen, terletmeyen kumaşlardan üretilir. Tercihinizi nefes alan kumaşlardan yana kullanırsanız daha sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz.
  • Kullanmadığınız zamanlarda küçülebilen, kompakt şekilde çantanızda taşıyabileceğiniz erkek yağmurlukları da vardır. Aniden bastıran yağmurlardan korunmak, soğuk havalara hazırlıksız yakalanmamak için bu ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Serin ve yağmurlu hava koşullarını sorunsuz şekilde atlatmanızı sağlayacak erkek yağmurluk modellerini online olarak inceleyip satın alabilirsiniz. Hem kendiniz hem sevdikleriniz için bu ürünleri tercih edebilirsiniz!

Uygun Fiyatlı Erkek Yağmurluk Mont

Erkek yağmurluk modellerinin fiyatları değişiklik gösterebilir. Su geçirmez, suya dayanıklı, Gore-Tex, çift katmanlı, 3 katmanlı, kapüşonlu… Çok farklı model ve çeşitlerde, farklı teknolojik özelliklere sahip erkek yağmurlukları vardır. Bu değişiklikler de ürünlerin fiyatında etkilidir. Ayrıca erkek yağmurluklarının markaları da ürünün fiyatını değiştiren kriterlerden biridir. ÇiçekSepeti’nde kendi tarzınıza ve bütçenize uygun erkek yağmurluklarını keşfedebilirsiniz! Erkek spor yağmurluk, ince yağmurluk, katmanlı yağmurluk, balıkçı yağmurluk gibi pek çok alternatifi bulabilirsiniz!