Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Ev Güvenlik Sistemleri

Ev güvenlik sistemi, birlikte çalışan birden fazla cihaz ve aksesuarlarla evinizi hırsızlığa, yangına ve su baskınlarına karşı korumayı hedefler. Bu sayede hem evde hem de ailenizle birlikte seyahate çıktığınızda içiniz rahat olabilir. Seçkin elektronik markaları, güvenlik kamerası, giriş ve hareket sensörleri gibi bileşenlerden oluşan tüm ürünleri ekstra donanımlarla satışa sunuyor. ÇiçekSepeti ihtiyacınıza göre seçebileceğiniz birçok kaliteli ev güvenlik sistemi ürününü sizler için bir araya getiriyor.

Kameralarla Çalışan Ev Güvenlik Sistemi

Ev kamera sistemleri hem kablolu hem de kablosuz şekilde çalışır. Evinizin içini ve kapınızın önünü kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Hemen hemen tüm güvenlik kameraları kayıtları, bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerden takip edebileceğiniz bir yazılımla sunar. Kayıtların yanı sıra akıllı güvenlik kameraları Wi-Fi’a bağlanarak, istediğiniz her an evinizi kontrol etmenize yardımcı olur. Akıllı modellerin birçoğu herhangi bir hareket algıladığında mobil cihazınıza gelen bildirimle sizi haberdar eder. Ayrıca kızılötesi, gece görüşü, yerel depolama gibi özellikler sunar. Bazı modeller ise kameranın bulunduğu ortamdaki kişiyle konuşma yapmanızı sağlayan dahili çift yönlü ses sistemi içerir. Bu sistemle çalışan cihazların çoğu Alexa, Google Assistant gibi dijital entegrasyonları da destekler. Siz evde yokken evinizi ve kıymetli eşyalarınızı korumasının yanı sıra uzaktan çocuklarınıza göz kulak olmanıza yardımcı olur. Sesli sistemi olan cihazlar evcil hayvan sahipleri için de oldukça avantajlıdır. Mobil cihazlarınız üzerinden siz evde yokken evcil hayvanınızın ne yaptığını kontrol edebilir ve istenmeyen durumlarda onunla iletişim kurabilirsiniz.

Ev Güvenlik Sistemlerinde Alarm Kullanımı

Ev alarm sistemleri arasında en popüler ürünlerden birisi olan hareket sensörünü, evin girişi ve koridorda kullanabilirsiniz. Sistemi aktif ettiğinizde herhangi bir hareket durumunda yüksek sesli bir alarmla sizi bilgilendirir. Bazı hareket sensörleri evcil hayvan hareketlerine karşı duyarsız kalması için özel bir fonksiyon sunar. En önemli ev güvenlik sistemlerinden biri olan giriş sensörlerini de kapıya ve pencerelere monte edebilirsiniz. Giriş sensörleri, biri kapıya diğeri de çerçeveye yerleştirilen mıknatıslı yapıdaki iki parçadan oluşur. Sensör aktif hale getirildiğinde, kapı veya pencere aniden açılırsa yüksek sesli alarm çalar. Aynı zamanda birçok model bu gibi durumlarda telefonunuza bildirim gönderir. Bazı modeller cam kırılma sensörü de içerir. Cam kırıldığı zaman cihaz bunu güvenlik ihlali olarak algılayarak sizi haberdar eder. Ev güvenlik sistemleri arasında en yaygın ve gerekli olan modellerden birini de yangın ve karbonmonoksit izleme dedektörleri oluşturur. Ürünler, gözle göremeyeceğiniz, özellikle de uyurken koklayarak hissedemeyeceğiniz tehlikeleri sizin için tespit eder. Tespit ettiği durumda yüksek sesli bir alarmla sizi bilgilendirir. Mutfak ve banyo gibi alanlarda güven sağlayan su baskını dedektörleri de su sızıntılarını erkenden hisseder ve alarmla size haber verir.

Ev Güvenlik Sistemlerini Kullanmanın Avantajları

Ev güvenliğini sağladığınızda hem kendiniz hem de aileniz için içiniz rahat olur. Ev güvenlik sistemi ürünleri, olumsuz durumların oluşma ihtimaline karşı sizi ve ailenizi maksimum seviyede korur. Yüksek frekansla alarmlar, herhangi bir güvenlik ihlali oluştuğu an sizi uyararak, hareket etmeniz için zaman kazandırır. Ev güvenlik sistemleri fiyatları, kullanılan cihaz sayısına göre farklılık gösterse de oldukça avantaj sağlar.

  • Evinizde herhangi bir aktivite olup olmadığını uzaktan denetleyebilirsiniz.
  • Evde olmasanız bile karbonmonoksit, duman ve su baskınlarından haberdar olabilirsiniz.
  • Kapıyı açık bırakıp bırakmadığınızı kameralarınızın yardımıyla mobil cihazlarınızdan kontrol edebilirsiniz.

Sizler de güvenlik sistemlerinin sunduğu avantajlardan faydalanmak isterseniz, ihtiyacınıza uygun ürünleri ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Aradığınız ürünlerin özelliklerini değerlendirebilir ve güvenlik ihtiyacınıza en uygun olan seçenekleri hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

İlişkili Kategoriler:

» Alarm Sistemi (Komple Set)

» DVR Kayıt Cihazı

» Elektronik Kasa

» Güvenlik Kamerası

» Sensör, Siren

» Akıllı Ev Sistemleri

» Kamera Kayıt Kartı

» Duman, Gaz Dedektörü