İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Ev Temizleyiciler

Ev temizleyiciler, evin farklı alanlarında bulunan çeşitli yüzeyleri temizlemek için kullanılır. Yüzeyin iyi bir şekilde temizlenmesi ve yüzeyin zarar görmemesi için doğru malzemenin kullanılması oldukça önemlidir. Bazı temizleyici ürünler sahip olduğu kokular sayesinde temizlik yapmanın yanı sıra temizlediğiniz alanın güzel kokmasına da olanak sağlar. Kullanılan temizlik ürünleri yüzey, banyo ve mutfak temizleyiciler olarak 3 farklı gruba ayrılırlar.

Pırıl Pırıl Mutfaklar

Mutfaklar, temizliği en zor ve fazla zaman kaybetmenize neden olan alanlardandır. Zamanla meydana gelen yağ ve yemek kalıntıları temizlik işlemini zorlaştıran faktörler arasında yer alır. Yağ çözücü ürünler sayesinde bu kalıntıları kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Kalıntılardan kurtulmak için yağ çözücü spreyi temizleyeceğiniz alanın üzerine sıkıp 5-6 dakika beklemelisiniz. Ardından bir sünger veya bez yardımıyla yüzeyi silerek temiz bir görünüm elde edebilirsiniz. Ocak temizliğinde ise krem temizleyicilerden veya ocak temizleyiciyi spreylerden yardım alabilirsiniz. Aynı şekilde fırın veya aspiratör temizliği için de özel olarak üretilmiş temizlik ürünleri bulunur. Fırın temizliği yaparken fırınınızda kimyasal ürün kalıntısının kalmamasına dikkat etmeniz gerekir. Bu yüzden temizliği bitirmeden önce fırınınızı temiz bir bezi ıslatarak iyice arındırmalısınız. Mutfak dolaplarını ise yüzey temizleyici kullanarak temizleyebilirsiniz. Silikon içeren yüzey temizleyiciler dolaplarınızın daha parlak görünmesine olanak sağlarlar. Mutfak halısında oluşan lekelerden kurtulmak için de leke çıkarıcı ürünlerden yardım alabilirsiniz.

Temiz ve Güzel Kokan Banyolar

Banyo temizliği yaparken en çok zorlanılan kısımların arasında duşa kabin yer alır. Duşa kabinin cam kısmında zaman içerisinde su ve kireç lekeleri oluşur. Cam kısma duşa kabin temizleyici bir ürün sıkıp silebilirsiniz. Ardından bir çek çek yardımıyla duşa kabin camını kuru bir hale getirirseniz su ve kireç lekelerinden kurtulabilirsiniz. Bu tarz ürünleri muslukların üzerinde meydana gelen kireç lekelerini gidermek için de kullanabilirsiniz. Lavabo ve klozetlerde etkili hijyen sağlamanın en bilindik yolu çamaşır suyu ile temizlik yapmaktır. Çamaşır suyunun yanı sıra banyo temizleyici köpük sprey ürünler kullanarak banyonuzu daha hijyenik bir hale getirebilirsiniz. Banyoyu kirli gösteren etkenlerden biri de derz aralarının kirlenmesidir. Derz temizleyiciler ile derz aralarını tekrar beyaz hale getirebilirsiniz. Ya da derz kalemi yardımıyla fayans aralarını beyaza boyayabilirsiniz. Banyolardaki istenmeyen kötü kokulardan kurtulmak için de oda kokularına yönelebilirsiniz. Ayrıca klozetlerde kullanabileceğiniz klozet bloklar hem hoş bir koku yayarlar hem de hijyen sağlarlar. 

Yüzey Temizliğinin Püf Noktaları 

Yer yüzeylerini temizlik ürünleriyle temizlemeden önce bir süpürge yardımıyla süpürmeniz daha etkili bir sonuç almanıza katkı sağlar. Parke temizliği yaparken arap sabunu veya ahşap temizleyici ürünleri kullanabilirsiniz. Kullanacağınız miktarı ürünün arkasında yazan kullanma talimatlarını okuyarak belirleyebilirsiniz. Yüzey temizliğinde kokulu ürünler kullanmanız alacağınız temizlik hissinin artmasını sağlar. Temizlik yaparken zemini ıslak bırakmamaya dikkat etmelisiniz. Temizliği yüzey temizleyiciler ile temizledikten sonra kuru bir bez ya da vileda ucu yardımıyla iyice kurulamalısınız. Ahşap yüzeylerin daha temiz durmasını istiyorsanız belirli aralıklarla vernikleme işlemi yapabilirsiniz. Fayans yüzeyleri ise herhangi bir yüzey temizleyici kullanarak rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Parlaklık etkili ürünler kullanırsanız fayanslarınız daha temiz ve parlak görünecektir. Yüzeylerde daha fazla hijyen sağlamak için hazırladığınız temizlik suyunun içerisine 1-2 damla çamaşır suyu damlatabilirsiniz. Eğer evinizde bebek ya da evcil hayvan bulunuyorsa daha doğal içerikli yüzey temizleyicilere yönelmeniz daha faydalı olacaktır.

Evinizin tertemiz görünmesine yardımcı olacak birbirinden farklı temizlik ürünleri ÇiçekSepeti'nde sizleri bekliyor! Hemen alışveriş yaparak temiz bir evin keyfini çıkartabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.