İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Far Bazı

Pürüzsüz ve kalıcı bir makyaj yapmanın sırlarından biri de makyaj bazı kullanmaktır. Özellikle makyajın en önemli ve ön planda olan noktalarından biri olan gözlerde sıklıkla far bazları kullanılır. Göz kapaklarına uyguladığınız farların daha kalıcı, daha renkli ve daha pürüzsüz görünmesini istiyorsanız siz de birbirinden özel far bazı çeşitlerini deneyebilirsiniz. Kısa sürede dağılan, akan ya da dağınık görünen göz makyajları için ÇiçekSepeti’ndeki çeşitli far bazlarını hemen keşfedin! Farmasi, L’Oreal, Nyx, Ocean ve çok daha fazlası sizi bekliyor!

Far Bazı Kullanımı ve Çeşitleri

Far bazı; göz farı, maskara, eyeliner gibi göz makyajı ürünlerini kullanmadan önce göz kapaklarını makyaja hazırlamak için kullanılan temel makyaj ürünlerinden biridir. Faz bazları:

 • Göz kapaklarını pürüzsüz hale getirir.
 • Makyajın daha canlı ve yoğun görünmesini sağlar.
 • Makyajın daha uzun süre kalıcı olmasına yardımcı olur.
 • Farın dökülmesini ve göz çizgilerinin far ile dolmasını engeller.
 • Kimi far bazları makyaj dolayısıyla gözlerde oluşabilecek zararları en aza indirmeye yardımcı olur.
 • Makyajınız esnasında istediğiniz renkleri elde etmenizi sağlar.
 • Makyajın akmasını, gözün belli bölgelerinde oluşabilecek far topaklanmalarını önler.
 • Far ve göz kaleminin daha kalıcı olmasını sağlayan far bazları aynı zamanda göz çevresindeki kırışıklıkların da kapanmasına yardımcı olur.
 • Renklerin göz kapağınızda daha dengeli ve eşit şekilde yayılmasını sağlar.

Far bazlarını hem günlük makyajlarda hem de profesyonel makyajlarda kullanabilirsiniz. Kolay uygulanabilir yapıları sayesinde far bazlarını kullanmak oldukça kolaydır. Ekstra bir fırçaya ihtiyaç duymadan pek çok farın uygulamasını yapabilirsiniz. Ayrıca suya karşı dayanıklı olan far bazları sayesinde gün içinde rahatça yüzünüzü yıkayabilir, denize ya da havuza girebilirsiniz.

 • Far bazlarını hem farı uygulamadan önce kullanabilirsiniz hem de bazları far olarak uygulayabilirsiniz. Beyaz, ten rengi ya da pembe tonlardaki far bazları gözünüzde doğal bir görünüm oluşturur.
 • Far bazları yağlı cilde sahip olanların gün içinde makyajının akmasını önlerken kuru cilde sahip olanların da farlarının dökülmesinin önüne geçer.
 • Far bazını seçerken makyaj yapacağınız tonlara uygun olmasına dikkat edebilirsiniz. Açık renk ve nude tonlardaki makyajlar için şeffaf ve beyaz tonlardaki far bazları; koyu renkli makyajlar için daha koyu bazları seçebilirsiniz.

Far bazının kullanımı:

 • Far bazını göz kapaklarına ince bir halde uygulamanız gerekir. Böylece göz kapaklarında ağırlaşma olmaz.
 • Göz kapağının küçük bir bölgesine uyguladığınız far bazını parmağınızla ya da fırça yardımıyla tüm göz kapağına dağıtmanız gerekir.
 • Daha sonra far bazı kuruyuncaya kadar bir miktar beklemeniz gerekir. Far bazının kurumasını beklemek renklerin karışmaması ve bulaşmaması için önemlidir.

Far bazları sıvı, pudra şeklinde ya da kalem şeklinde olabilir. Farklı kullanım seçenekleri arasından kendiniz için en uygun ve en kullanışlı olduğunu düşündüğünüz ürünü seçerek makyajınızı daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz! Göz makyajını daha kalıcı bir hale getiren, makyajın görünümünü güzelleştiren, ciltteki kusurları kapatan ve makyajın daha canlı olmasını sağlayan far bazları ile siz de göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Far Bazı Çeşitleriyle Pürüzsüz Makyajlar Yapın!

Dünyaca ünlü kozmetik markalarının en iyi, özel far bazı çeşitleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Uygun fiyatlı maskara, maskara bazı, göz farı, göz makyajı bazı gibi göz makyajı için ihtiyaç duyacağınız tüm ürünleri ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz! Uygun fiyatlı far bazı çeşitleri arasından kendiniz için en kullanışlı olanı seçebilirsiniz. Far bazı fiyatları ürünün markasına, boyutuna ve içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Ama her bütçeye uygun bir far bazını online olarak kolayca satın alabilirsiniz!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.