Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Faraş, Fırça ve Süpürge

Yaşam alanlarının temizlenmesi için kullanılan birçok araç bulunmaktadır. Bu araçların bazıları elektronik olmakla beraber geleneksel olarak çok uzun zamandır kullanılan çeşitli yardımcı ürünler de vardır. Faraş, fırça ve süpürgeler, geleneksel olarak kullanılan temizlik ürünleri olarak öne çıkar. Birçok evde bulunan ve oldukça pratik olan bu temizlik ürünleri, acil bir durum olduğunda veya bir alanın genel temizliğini yapmak gerektiğinde ilk kullanılan ürünlerdir. Doğa dostu olan ve insanı yormayan yapılarıyla ön plana çıkan temizlik ürünleri, iş yerleri, evler, ofisler, işletmeler gibi birçok yerde tercih edilmektedir.

Hayatı Kolaylaştıran Temizlik Yardımcıları

Geçmişten günümüze temizlik, insan hayatının en önemli konularından biri olmuştur. Sağlıklı bir yaşamın yanı sıra medeniyetin de göstergesi olan temizlik, farklı birçok yardımcı ürün kullanılarak yapılmaktadır. Elektrikli süpürgeler, akıllı temizlik robotları gibi birçok teknolojik cihazın yanı sıra geleneksel olarak kullanılan faraş, fırça ve süpürge gibi yardımlarda bulunmaktadır.

  • Faraş: Bir alanı temizlerken biriktirilen pisliğin veya artığın atılmasını sağlayan, çoğunlukla teneke veya plastikten üretilen, kısa saplı küçük küreklere verilen isimdir. Ofis, iş yeri, ev veya işletmelerde kullanılan faraş modelleri, bir alanı temizlemenin en pratik yolunu sunar. Bütçe olarak da oldukça uygun olan faraş modelleri sayesinde bir alanda süpürge yardımıyla toplanan atığı rahatça çöp vb. bir alana atmanıza olanak tanır.
  • Süpürge: Günümüzde süpürge denildiğinde birçok kişinin aklına elektrikli süpürge gelse de aslında çalıdan yapılan süpürge en eski kullanılan temizlik aracıdır. Çalı yapraklarının belli bir kalınlıkta ve deste ile birbirine tutturulması ile elde edilen çalı süpürgesi, oldukça hızlı bir şekilde alanı temizlemenizi sağlar. Doğa dostu olan çalı süpürgesi ile birçok alanı kısa sürede temizleyebilirsiniz.
  • Fırça: Birçok farklı çeşidi bulunan fırça, bir alanı temizlemek için kullanılan ve uzun sap kısmının uç kısmında genelde plastik veya kauçuk gibi malzemeden üretilen bir temizleme kısmı olan üründür. Tuvalet fırçası, klozet fırçası, otomobil fırçası, ayna fırçası gibi birçok farklı çeşit için sunulan fırçalar arasından seçim yaparken kullanım alanınıza uygun bir model seçmeniz gerekir. Örneğin; yerleri temizlemek için uzun saplı temizlik fırçası gerekirken klozet temizliği için özel olarak tasarlanan kısa saplı ve daha kısa olan modelleri tercih etmeniz gerekir.

Temizlik Yardımcıları Kullanmanı Faydaları

Bir alanı temizlerken kullanacağınız fırça, faraş ve süpürge, hem daha kolay temizlik yapmanızı sağlar hem de zamandan tasarruf etmenize olanak tanır. Ayrıca alanı hijyen açısından daha temiz hale getirmek için bu tarz yardımcı ürünlere ihtiyacınız vardır. Yaşadığınız veya çalıştığınız odanın temiz olmaması sağlık problemleri yaşamanıza davetiye çıkaracaktır. Bu nedenle düzenli temizlik yapmak ve alanın tozunu almak oldukça önemli bir konudur. Temizlik yaparken kullanacağınız faraş ve diğer temizlik ürünleri sayesinde ulaşılması zor alanları bile rahatça temizleyebilirsiniz. Ek olarak bir alana bir şey dökülmesi gibi durumlarda faraş ve fırça yardımıyla alanı hızlıca temizleyebilirsiniz. Mutfakta bulaşıkları yıkarken bardak içleri veya dar alanları temizlemek için bulaşık fırçası kullanmanız gerekir. Aksi takdirde bu alanları tam olarak temizleyemeyecek veya temizleseniz dahi oldukça zorlanmanız gerekecektir. Özel olarak tasarlanan bulaşık fırçası, en dar alanlara bile rahatça girerek hızlıca temizlik yapmanıza olanak tanır. Bunun dışında bahçe temizliği, dış bina temizliği gibi birçok temizlik için temizlik fırçası kullanmanız gerekir.

En kaliteli markaların faraş, fırça ve süpürge çeşitlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Hemen mobil uygulamayı ziyaret ederek ihtiyaçlarınızı indirimli fiyatlarla tamamlama fırsatını kaçırmayın!