Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Fener ve El Feneri Seçenekleri

Taşınabilir ve kişisel bir aydınlatma ürünü olan el feneri, hem iç hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Evinizde, arabanızda ve çantanızda bulunduracağınız el fenerleri, güçlü ışığa ihtiyaç duyduğunuz her an geniş bir aydınlatma sağlıyor. Kamp, trekking gibi doğa aktivitelerinde, gece yürüyüşlerinizde, dalış amaçlı su altı faaliyetlerinizde ve elbette karanlıkta kaldığınızda el feneriniz size yol göstermeye yardımcı olur. İhtiyacınıza ve nerede kullanacağınıza uygun olarak seçeceğiniz el fenerini ÇiçekSepeti aracılığıyla sipariş verebilir, ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesi sayesinde siz de kendiniz için güçlü bir aydınlatma çözümü yaratabilirsiniz.

El Feneri Seçimi

El fenerleri aydınlatma gücü, ebat, ağırlık, kullanılan malzeme, pil türü ve çalışma süresi bakımından farklılık gösterir. Bu nedenle, ihtiyacınıza ve kullanacağınız mekana göre uygun el fenerini seçmeniz önemli. El fenerlerinin aydınlatma gücü, kullanılan ampul, pil ve devre teknolojisine göre değişiklik göstermektedir. El fenerinizin özellikle açık hava kullanımlarında darbelere karşı dayanıklı ve su geçirmez olması gerekiyor. El fenerinizi zorlu koşullarda kullanacaksanız, paslanmaz çelikten üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. Alüminyum ve plastik malzemeden üretilen el fenerleri ise gündelik kullanım için yeterli.

El Feneri Özellikleri

El fenerleri, kullanılan malzeme, genel olarak temel özellikler bakımından benzer özelliklere sahip. El fenerinin çerçevesi ve lensi, darbelere karşı koruma sağlar. Bazı el fenerlerinde çerçevenin bükülmesiyle odaklanması genişliyor ya da daralıyor. Bazı el fenerlerinde ise açma/kapatma işlevi, çerçeve döndürülerek yapılabiliyor. El fenerleri bazı temel özellikleri bakımından farklılık gösterir.

  • Ampul: El fenerlerinde genellikle LED ampuller kullanılmaktadır. Sıcaklığa dayanıklılık, enerji verimliliği, parlaklık ve pil ömrü açısından en ideal seçenek olarak LED ampul oluyor. LED ampuller soğuk ve mavimsi bir ışık yayıyor. Bazı model el fenerlerinde ise akkor ampuller kullanılıyor. Akkor ampuller turuncuya çalan, sıcak bir ışık üretiyor.
  • Işık: El fenerlerinin ürettiği ışığın parlaklığı lümen değeriyle ölçülüyor. Küçük el fenerlerinde bu değer 20 lümenken, daha güçlü fenerlerde ise bu değer 3.500 lümene kadar çıkabiliyor. Lümen değeri yükseldikçe ışığa bakmak da zorlaşıyor. Işık mesafesi de el fenerlerinde aranan özellikler arasında. El fenerlerinde ışık mesafesi 1000 metre ve üzerine kadar çıkabiliyor. Zoom özelliği olan el fenerlerinde, aydınlatma alanına odaklanmak mümkün olabilir. Bu sayede, üzerinde çalıştığınız alanı daha fazla aydınlatabilirsiniz.
  • Aydınlatma: Aydınlatma özelliği, el fenerinin kullanım amacına göre değişiklik gösteriyor. El fenerlerinde aydınlatma modu flood, spot ve ayarlanabilir ışık olmak üzere üçe ayrılıyor. Flood modunda el fenerinden yayılan ışık geniş bir alanı aydınlatıyor. Çoğunlukla kamp fenerlerinde kullanılan bu mod, işlevsel bir kullanım sağlıyor. Spot modu ışığın belli bir noktaya odaklanmasını sağlarken, ayarlanabilir moda sahip el fenerleri ise kişisel tercihe hizmet ediyor.
  • Pil: Tek kullanımlık pillerle çalışan el fenerleri olduğu gibi şarjlı el fenerleri de bulunuyor. Şarj edilebilir piller, genellikle ürüne monte halde geliyor. El fenerleri yaygın olarak USB bağlantısıyla şarj ediliyor. Özellikle uzun mesafe aydınlatma özelliğine sahip el fenerleri için şarjlı modelleri tercih edebilirsiniz. Pil dışında güneş enerjisiyle çalışan el feneri modelleri de bulunuyor. Kısa süreli aydınlatmayı yeterli buluyorsanız, mekanik enerji ile çalışan dinamolu modelleri inceleyebilirsiniz.

Zor Zamanlarınız İçin El Feneri

İhtiyacınıza göre istediğiniz ebat, ağırlık ve özellikte el fenerini tercih edebilirsiniz. Şehrin stresinden ve karmaşasından uzaklaşmak için gittiğiniz kamp alanında el fenerinizle keyifli bir ortam kurabilirsiniz. El fenerinizi yürüyüş için ormana çıktığınızda veya kamp yaparken kullanabileceğiniz gibi, beklenmedik elektrik kesintilerinde de yanınızda. Nispeten zor tesisat işlerinizde göremediğiniz alanları aydınlatmak için de kullanabileceğiniz el fenerinizi, arızalandığı için kenara çektiğiniz aracınızı ve bulunduğunuz yeri belirgin kılmak için de değerlendirebilirsiniz.

Kullanım alanınıza, ihtiyacınıza ve beğeninize uygun olarak seçeceğiniz ve en uygun fiyat ve en hızlı teslimat avantajıyla sipariş vereceğiniz el fenerinize, ÇiçekSepeti ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz.