Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Fındık Yağı

Besin değeri olarak oldukça yüksek değerlere sahip olan fındık, kuruyemiş olarak oldukça sevilen bir besindir. Bunun yanı sıra çikolataların, tatlıkların, kek tariflerinin vazgeçilmezi olarak yer alır. Ülkemizde de en çok üretilen besinlerin başında gelen fındıktan elde edilen fındık yağı, oldukça lezzetli bir bitkisel yağ çeşididir. Fındığın sahip olduğu besin değerlerini sofralarınıza taşıyan fındık yağı, hasattan toplanan taze fındık içlerinden üretilmektedir. Toplanın kavrulan fındık presleme işleminden geçirildikten sonra ortaya çıkan fındık yağı cilt bakım ürünlerinde de sıkça tercih edilir. Hoş kokusu ve nemlendirici etkisi olan bu özel yağ, damak tadına da hitap eder. Sağlıklı ve leziz yemeklerinizi fındık yağı ile rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Fındık Yağı Faydaları Nelerdir?

Çiğ veya kavrulmuş olarak tüketilebilen fındık, oldukça sağlıklı bir besindir. Fındık yağı da bu kalitesi besinden üretildiği için birçok fayda sağlamaktadır.

 • Fındık yağı, cilt için oldukça faydalı bir üründür. Yumuşatıcı etkisiyle cilt esnekliğinin korunmasına yardımcı olur ve onarıcı etkisiyle cildin kendini yenilemesini sağlar. Yıpranan, kuruyan ciltler içinde oldukça faydalıdır. Nemlendirici özelliği ile kurumuş cildi yeniden eski canlı ve parlak haline getirir.
 • Kalsiyum bakımından oldukça zengin olan fındık yağı, kas ve iskelet sisteminin sağlığına katkıda bulunur. Özellikle gelişim çağındaki çocuklar ve sporcuların ihtiyacı olan kalsiyumun sağlanmasında yararlıdır.
 • İçeriğinde bulunan yüksek E vitamini sayesinde iyi bir antioksidandır. Vücudun birçok noktasına yardımcı olarak bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Kış aylarında vücut direncini artırır. Boğazda olacak kaşınma ve gıcık benzeri kuru öksürüğü rahatlatmak için oldukça etkilidir.
 • Su kaybının önlenmesinde oldukça etkilidir. Nem oranını koruyarak vücudun zinde kalmasını sağlar. Konsantrasyon eksikliğinin düzeltilmesinde yardımcıdır.
 • Lavanta yağı ile birlikte masaj yağı olarak kullanıldığında cilt tarafından kolay emilir. Cildin yağ oranını düzenler ve sıkılaştırıcı etkisi vardır.
 • Saç için faydalı olan fındık yağı, nemlendirici etkisiyle saçların ihtiyaçlarını karşılar. Saçları yıkamadan önce saç diplerine sürerek bir süre bekletmeniz ve sonra duş almanız, saçlarınızın yumuşak ve parlak görünmesine yardımcı olacaktır.
 • Potasyum ve magnezyum bakımından zengindir. Ayrıca oleik asit içerir. Mineraller ve oleik asit, vücut zindeliği için oldukça önemlidir.
 • B2 ve B6 vitaminleri bakımından oldukça zengin olan fındık yağı, sinir sistemi olmak üzere birçok alanda yardımcıdır. Vücut sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.
 • Oldukça faydalı bir besin olan fındıktan üretilen fındık yağı, birçok fayda sağlasa da olumsuz etkilere ve alerjilere neden olabilmektedir. Bu etkiler özellikler kronik rahatsızlıkları olan kişilerde daha sık görülmektedir. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşamamanız için alerji testlerini yaptırdıktan sonra fındık yağı tüketmeniz daha faydalı olacaktır.

Fındık Yağı Nerede Kullanılır?

Birçok farklı marka tarafından üretilen fındık yağı, günümüzde daha sık kullanılmaya başlanan bitkisel bir yağdır. Zengin bir besin kaynağı olmanın yanı sıra birçok alanda kullanılır.

 • Kendine has bir dokusu, kokusu ve tadı olan fındık yağı, yemeklerde hoş bir aroma oluşturur. Bu nedenle yemek tariflerini rahatlıkla fındık yağı ile yapabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız yemekler daha sağlıklı ve besleyici olacaktır.
 • Kızartmalar ve hamur işlerinin yapımında fındık yağı kullanabilirsiniz. Kek, börek ve diğer tüm tarifleri fındık yağı ile hazırlamanız, daha önce deneyimlemediğiniz bir lezzetle tanışmanızı sağlayacaktır.
 • Saç ve cilt bakımında fındık yağı kullanımı oldukça yararlıdır. Doğal ürünlerle bir araya getireceğiniz fındık yağı, saçların ve cildin daha canlı görünmesine yardımcı olacaktır.
 • Kaş ve kirpik bakımı için doğal ürünlerle birleştirdiğiniz fındık yağını kullanabilirsiniz. E vitamini bakımından zengin olan fındık yağı, kaşların gürleşmesi ve daha dolgun görünmesinde faydalıdır.

En iyi markaların farklı alanlarda kullanılan fındık yağı çeşitlerini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Hemen mobil uygulama veya www.ciceksepeti.com adresini ziyaret edin, özel fırsatları kaçırmayın!