İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Fırça Temizleyicileri

Makyaj yapmanın ayrılmaz bir parçası olan fırçalar, direkt yüze temas ettiği için her zaman temiz tutulmalıdır. Temiz olan fırçalar makyaj yaparken daha güzel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Bunun yanında fırçanız ne kadar temizse cildinizde o kadar temiz kalır. Çünkü zamanla fırça kılları arasında biriken makyaj ve toz kalıntıları çeşitli bakteri oluşumuna neden olabilir. Temiz bir makyaj deneyimi için en iyi makyaj fırçası temizleme ürünlerine ÇiçekSepeti üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cilt Hijyeni İçin Etkili Fırça Temizliği

Makyaj yapmak günlük hayatın bir rutini haline gelmiş durumda. Bundan dolayı makyaj fırçaları hemen hemen her gün kullanılır. Bu kadar sık kullanılan ve direkt cilde temas eden bir ürünün cilt sağlığı açısından temiz tutulması gerekir. Bunun yanında makyaj fırçaları farklı renklerde ve şekillerde makyaj yapmak için kullanıldığından daha başarılı sonuçlar için sıklıkla temizlenmelidir. Aksi halde bir önceki makyajda kullandığınız renkler yeni yaptığınız makyaja karışabilir. Bu istenmeyen durumların önüne geçmek için makyaj fırçalarını belli aralıklarla temizlemelisiniz.

Makyaj fırçası temizleme işlemi oldukça basit bir işlem olup çeşitli ürünlerle desteklendiğinde maksimum hijyen elde edilebilir. Makyaj fırça temizleyici ürün kullanımı daha temiz fırçalar elde etmenizi sağlar. Bu ürünleri kullanırken fırçaların uzun ömürlü olması için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi fırça üzerindeki kılları tutan metal kısmın sudan uzak tutulmasıdır. Metal kısımda kılları tutan bir yapıştırıcı olduğundan dolayı su ile temasından kaçınmalısınız. Aksi durumda sürekli suya maruz kalan yapıştırıcı zamanla etkisini kaybeder ve kıllar dökülmeye başlar. Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta makyaj fırçası temizleme aparatı ile temizlik yapılmasıdır. Bu aparatın üzerinde narince sürterek temizlediğiniz fırçalar derinlemesine temizlenir. Bu sayede kılların en dip köşesinde bile kir kalıntıları kalmaz.

Makyaj Fırçası Temizleme Ürünleri

Makyaj fırçası temizleme ürünleri çeşitlilik gösterebilir. Bu çeşitlilik kullandığınız fırçalara en uygun temizleme aparatını bulmanıza yardımcı olur. Bu ürünler üzeri tırtıklı silikon pedler olabileceği gibi rahat temizleme imkanı sunan eldivenlerde olabilir. Buna ek olarak fırça temizleme suyu kullanımı en zorlu kalıntıların bile çıkmasını sağlar. Böylece fırçaların temizliğinden emin olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Fırça temizliği yaparken köpürterek ve daha sonra durulayarak temizlik yapmayı seviyorsanız fırça temizleme jeli kullanabilirsiniz. Makyaj fırçası temizleme jeli kullanırken fırçaları suyun altında tutarak durulama yapabilirsiniz. Bunların dışında daha pratik bir kullanım sağlayan makyaj fırçası temizleme mendili de bulunur. Bu ürün kısıtlı zaman olduğunda ya da aynı makyaj fırçasını birden çok işlem için kullanmak gerekiyorsa oldukça hız kazandırır. Fırça temizleyici ürünleri sadece fırçalar için değil aynı zamanda makyaj süngerleri için de kullanabilirsiniz. Böylece daha temiz süngerleriniz olacaktır.

Temiz Fırçalarla Daha Temiz Bir Yüz

Makyaj fırçaları ve makyaj süngerleri farklı ürünleri cilde sürerken kullanılır. Sürekli değişik maddelerle temas etmeleri zaman içinde yıpranarak içlerine toz, kir, yağ ve kalıntı birikmesine neden olur. Bu noktada hijyenik kullanımı sürdürebilmek için fırça ve süngerler temizleyici ürünler yardımıyla temizlenir. Bu şekilde kirli fırçalarla makyaj yapmaktan kaçınmış olursunuz. Yüzünüze bakteri oluşumunu sağlayan fırçaların değmemesi daha berrak ve arınmış bir yüze sahip olmanızı sağlar. Sivilce, akne ve siyah nokta oluşumu gibi çeşitli yüz kusurlarının önüne geçmiş olursunuz. Temiz bir yüz sağlıklı ve güzel bir görüntüye sahip olmanızı sağlar. Bu noktada fırça temizliği oldukça önemlidir. Ayrıca temizlik sonrasında fırçaların kurutulma adımına da dikkat edilmelidir. Uzun ömürlü bir kullanım için fırçaların kıllarını doğal yollarla kurutmalısınız. Fön makinesi gibi yüksek ısılar yayan cihazlardan uzak tutmalısınız. Kirli fırçalar yüzünden cildinizde kusurlar oluşmasını istemiyorsanız makyaj fırça temizleyici ürünlerden satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.