Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Fırdöndü Kurşun Çeşitleri

Paslanmaz sarı madenden üretilen fırdöndüler misina, kamış ve iğneleri bir arada tutan bir balıkçılık malzemesidir. Misina üzerindeki yükü azaltan parça olan fırdöndü kurşun önemli bir görev üstlenir. Misinaları birbirine bağlamak için çeşitli yöntemler denemek yerine bir fırdöndü kurşun kullanabilirsiniz. Pratik bir balık avı malzemesi olan fırdöndü çeşitlerini ÇiçekSepeti üzerinden inceleyebilirsiniz.

Fırdöndü Ne İşe Yarar?

Misina ince bir yapıya sahip olan kopmaya dayanıklı bir iptir. İnce olduğu için birbirine kolayca karışabilir. Kurşunlu fırdöndü çeşitleri misinanın birbirine karışmasına engel olur. Makine, kamış, misina ve iğneleri bir arada tutma özelliği de vardır. Birbirine dolaşan misinaları ayırmakla vakit kaybetmek yerine kaliteli fırdöndü kurşun çeşitlerini kullanarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Fırdöndüler oltaya takılan balığın yarattığı titreşimler nedeniyle iğne ve misinaların birbirine geçmesini önlemek için tasarlanır. Sudaki titreşim anında kendi etrafında dönmeye başlayan fırdöndüler oltayı koruma altında tutar.

Oltaya Göre Fırdöndü Seçimi

Fırdöndü seçimini oltanın özelliklerine göre yapmak gerekir. Gezer kurşun kullanacağınız durumlarda fırdöndünün 1 ya da 2 numara olmasına dikkat edebilirsiniz. Oltada gamı önlemek için de bilyeli fırdöndü kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Balığı yakaladığınızı hissettiğinizde oltayı çekerken fırdöndünün yüzükten geçmemesine dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Eğer fırdöndü yüzükten geçerse oltanız zarar görebilir. Amatör ve profesyonel kullanıma uygun fırdöndü çeşitleri sayesinde balık tutma sürecini kolay ve keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Fırdöndü Kurşun Çeşitleri ÇiçekSepeti’nde

Fırdöndü seçimi yaparken yük taşıma yeteneklerine de dikkat edebilirsiniz. Olta iğnelerinde olduğu gibi fırdöndülerde de numaralandırma sistemi vardır. Tutacağınız balığın cinsine, oltanızın ve iğnelerinizin büyüklüğüne göre fırdöndü kurşun seçimi yapabilirsiniz. Dip sürtünmeleri için üç kollu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Fırdöndü fiyatları büyüklüğüne ve türüne göre değişebilir. Özelliklerine göre fiyatlandırılan fırdöndüler her bütçeye uygun aralıklardadır. Misinanın karışmasını ve oltanın zarar görmesini engelleyen fırdöndüler hayati bir görev üstlenir. Kaliteli malzemelerden üretilen fırdöndüler oldukça uzun ömürlüdür. Zaman içinde aşınan fırdöndüleri vakit geçirmeden yenisiyle değiştirmek gerekir. Pratik bir kullanım için klipsli modelleri tercih edebilirsiniz. Kaliteli ve kullanışlı fırdöndü kurşun çeşitlerini ÇiçekSepeti üzerinden satın alabilirsiniz.