Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Fırın Eldivenleri

Yemek yapmak oldukça eğlenceli bir aktivite olsa da kullanılan aletler ve yüksek ısı olası kazalar yaşanmasına neden olabilir. Bu tür kazaların önüne geçmek ve keyifle yemek yapmaya devam edebilmek için fırın eldiveni kullanılır. Basit ve oldukça detay gibi görünen fırın eldivenleri hem sizi hem de sevdiklerinizi korur. Fırın içinde pişmiş olan tepsi ya da kapları mutfak havlusu ya da kurulama bezi ile tutmaya çalışmak ellerinizin zarar görmesi veya tepsinin yere düşmesi ile sonuçlanabilir. Çünkü bu tür ürünler tutma ve kavrama için üretilmemiştir. Farklı malzemelerle üretilen fırın eldivenleri sıcak olan tepsi, borcam, tencere gibi ürünleri rahatlıkla kavrayarak ısıyı hissetmeden istediğiniz yere taşımanıza yardımcı olur. Bu sayede kimse zarar görmez ve keyifle yaptığınız işe devam edebilirsiniz. Klasik, estetik, özel tasarımlı olarak çok sayıda marka tarafından üretilen fırın eldivenleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen sayfa üzerinden ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan ürünü sipariş edebilir, uygun fiyat ve hızlı gönderim avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Isıya Dayanıklı Fırın Eldivenleri

Mutfak, yaşam alanlarında en çok vakit geçirilen alanların başında gelir. Yemek yapılan, yemek yenilen, kahve içilen bu özel alanda bir şeyler hazırlarken sağlığınız için önlemler almanız gerekir. Çünkü yüksek ısıda hazırlanan yemekler yanık başta olmak üzere bazı sorunlara neden olabilir. Farklı boyut, desen, malzeme ve ebatlarda üretilen fırın eldivenleri ile tüm bu sorunların önüne geçebilirsiniz.

 • Genellikle elin tamamını el bileğinden yukarıda kavrayacak şekilde üretilen fırın eldivenleri, yüksek ısıya dayanıklı malzemelerden üretilir. Sıcak tepsi, ızgara veya borcam gibi ürünleri cilt yanığı veya tahrişi yaşamadan kolayca kavrayabilir, istediğiniz şekilde taşıyabilirsiniz.
 • Yüksek ısıdaki ürünleri kolay kavramanız için üretilen modellerin baş parmak kısmı ayrılmış şekildedir. Bunun nedeni tepsi ya da ızgarayı tutarken daha rahat kavramanızı sağlamaktır. Yanında tutacak olan fırın eldivenlerini tercih ederek tek elle kaldırmanız zor olan ürünleri de rahatlıkla kavrayabilirsiniz.
 • Genellikle kumaş, silikon, pamuk, polyester, pamuklu kot gibi malzemelerden üretilen fırın eldivenleri, dış yüzeyinde yer alan kumaşın altına yerleştirilmiş izolasyon malzemeleri sayesinde mutfak gereçlerinin ısısını hissetmenizi engeller.
 • Oldukça dayanıklı olan fırın eldivenleri yırtılma yapmaz ve delinme, bozulma gibi sorunlarla sizi uğraştırmaz. Ayrıca antibakteriyel yapıları sayesinde hijyenin önemli olduğu bu alanda sağlıklı koşullar oluşturmanızı sağlar.
 • OEKO-TEX 100 Standard Class 1, TSE gibi sertifikalara sahip olan ürünleri tercih ederek insan sağlığına zarar verecek herhangi bir madde içermediğine emin olduğunuz ürünleri kullanabilirsiniz. 

Farklı Malzemelerden Üretilen Fırın Eldivenleri Fırın eldivenlerinin ana amacı yüksek ısıdaki ürünleri rahatlıkla tutabilmenizdir. Bu doğrultuda üretilen tüm modeller malzemeleri değişse de ana görevlerini yerine getirir. Tabii ki bu ana görev dışında şık, estetik, canlı tasarımlara sahip olması hoş kombinasyonlar oluşturmanız için size yardımcı olacaktır.

 • En çok tercih edilen modeller arasında yer alan silikon fırın eldiveni, esnek yapıda olması ve konforlu kullanımı ile ön plana çıkar. El ve bilek bölgenizi tamamen koruma altına alan bu ürünlerle rahatlıklar tepsi vb. yüksek ısıdaki ürünleri tutabilirsiniz. İkili tutacak seti şeklinde sunulan ürünleri tercih ederek tek elle taşınması zor olan tüm ürünleri taşımanız da kolaylaşır. Bu sayede elden kayma gibi durumların da önüne geçmiş olursunuz.
 • Silikon fırın eldivenleri renkli tasarımlar ve figürlerle donatılır. Klasikten şaşmayanlar için tek renk modeller yer alsa da hayvan figürleri, cupcake tasarımları, çiçekler gibi birçok farklı deseni bu ürünler üzerinde görebilirsiniz. Yaklaşık 230 dereceye kadar dayanıklılık sunan eldivenler ayrıca su geçirmez ve elden kolay çıkmaz yapıdadır. Kolay temizlenir ve yiyeceklerin üzerinde koku ile tat bırakmaz.
 • Profesyonel olarak yemek yapmakla ilgilenenler için özel olarak tasarlanan eldivenler, suya ve yüksek ısıya daha dayanıklıdır. Silikon, deri veya farklı materyallerden üretilen bu ürünler el, bilek ve alt kolu koruma altına alır. Bu ürünlerle bulaşık makinesinde yüksek ısıda yıkanmış ürünleri tutabilir, tencere ve tavalarda yüksek ısıda yemek yaparken ürünleri kaldırabilirsiniz. Dokulu avuç içi yapısı sayesinde tüm kontrolün sizde olmasını sağlayan bu tarz eldivenler yemek yaparken sık sık ortaya çıkan sıcak buhar problemini de bertaraf etmenizi sağlar.
 • Mıknatıslı endüstriyel fırın eldiveni, profesyonel mutfaklar başta olmak üzere tüm mutfaklarda karşınıza çıkabilecek sorunları önlemek için tasarlanır. Mıknatıslı olması nedeniyle rahatlıkla çıkarılır ve takılır. Konfordan ödün vermeden çalışmanızı sağlayan bu tür eldivenler endüstriyel fırınların yüksek sıcaklıklarına uygun olacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu ürünleri tekli alabileceğiniz gibi çiftli alarak hareket kabiliyetinizi artırabilirsiniz.
 • Koruyucu yapıları dışında estetik tasarımları ile de ön plana çıkan fırın eldivenleri; çizgili, damalı, çiçekli, baskılı gibi modellerde sunulur. Geometrik desenler, hayvan figürleri, canlı renkler ve daha birçok tasarımı tercih ederek mutfağınıza farklılık katabilirsiniz. Ayrıca diğer mutfak aksesuarları ile uyumlu olması açısından set halinde satılan ve içerisinde fırın eldiveni, tutacak, spatula, fırça gibi ürünler bulunan modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Son olarak fırın eldivenleri tasarımları gereği farklı amaçlarla da kullanılabilir. Örneğin; silikon eldivenlerin içine dekoratif amaçlı çiçekler dikebilir veya küçük yaştaki çocuklarınızın oynaması için oyuncaklara dönüştürebilirsiniz.

Mutfağınızda uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz fırın eldivenleri uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde! Farklı marka ve yüzlerce model arasından beğeninizi kazanan ürünü sepete ekleyebilir, uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.