Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Fırın Kapları

Yemek pişirmek için ihtiyaç duyulan pek çok ürün vardır. Küçük mutfak aletlerinden aksesuarlara, önlüklerden yemek kaplarına kadar çok çeşitli ürünleri kullanmak, mutfakta geçirdiğiniz vaktin daha keyifli geçmesini sağlar. Fırın kabı çeşitleri de mutfakta sıklıkla kullanılan yardımcı ürünlerden biridir. Mutfakta mutlaka sahip olmanız gereken ürünlerden biri olan fırın kapları, pek çok işinize yarar. Kimi zaman yemek pişirmek için kimi zaman yemekleri saklamak için bu kaplar kullanılır. Farklı malzemelerden üretilen fırın kapları farklı işlevlerde kullanılır.

 • Mikrodalga fırınlar için özel olarak üretilen fırın kaplarında yemeklerinizi daha sağlıklı bir şekilde pişirebilirsiniz.
 • Kapaklı ve tencereli  fırın kapları içerisinde sulu yemekler pişirebilirsiniz.
 • Çoklu ve seramik fırın kaplarında sütlaç, sufle gibi kişiye özel tatlılar pişirebilirsiniz. 
 • Kapaklı fırın kabı modelleri sayesinde yemeklerinizi pişirdikten sonra aynı kap ile dolaba kaldırabilir, fazladan bulaşık çıkmasının önüne geçebilirsiniz.
 • Derin dondurucuda saklanabilen fırın kabı modelleri ile yemeklerinizi plastik atık çıkarmadan kolayca saklayabilir ve dilediğiniz zaman aynı kap ile tekrar pişirebilirsiniz.
 • Yemeği pişirdiğiniz şık fırın kapları ile aynı zamanda sunum yapabilirsiniz. Böylece yemek masasında da şık bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Pratik ve çok işlevli kullanımları ile mutfağın yıldızı olan fırın kaplarını hem kendiniz hem de sevdikleriniz için tercih edebilirsiniz. Mutfak&sofra ürünleri, yeni evlenen çiftlere ya da yeni bir eve taşınan sevdiklerinize hediye edebileceğiniz en güzel ürünlerden biridir.

Fırın Kabı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pastalar, makarnalar, turtalar, et yemekleri ve daha pek çok çeşit lezzet fırın kabında hazırlanabilir. Fırın kabını kullanırken hem pişirme esnasında hem de sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

 • Fırın kabının yüzeyinin yapışmaz olması çok önemlidir. Bu yüzden fırın kabının tüm yüzeylerini yağlayabilir ya da kabın içerisine yağlı kağıt yerleştirebilirsiniz. 
 • Fırın kabı kullanırken ellerinizi yakmamak için bir fırın eldiveni kullanmanız da çok önemlidir. 
 • Fırın kabını fırından çıkardıktan sonra kabı ıslak ve çok soğuk bir zemine koymamanız gerekir. Ani ısı değişimlerinde fırın kaplarında çatlama, kırılmaz gibi olaylar meydana gelebilir. Bir nihale kullanmak ya da yanmaz/yapışmaz kuru bir yüzeye fırın kabını koymak sizi tehlikelerden uzak tutacaktır.
 • Yemeğinizin yapısına uygun olan, doğru büyüklük ve derinlikteki bir fırın kabı seçmeniz de oldukça önemlidir. Örneğin nar gibi kızarmış bir tavuk ya da sebzeler için çelik fırın kaplarını tercih edebilir; tatlılar için onlara uygun olan kaplara yönelebilirsiniz.
 • Fırın kabını temizlerken kabın malzemesine uygun bir temizleme ürünü kullanmanız gerekir. Fırın kabının yüzeyinde herhangi bir yemek parçası kalmamasına önem vermelisiniz. Aksi halde kap üzerinde kalan yemekler sertleşir. Sertleşen kirleri kaptan çıkarmaya çalıştığınızda da fırın kabının yüzeyini çizebilir, kaba zarar verebilirsiniz. Kabı ılık suda bekleterek kirleri yumuşatarak kabı temizlemek en iyi sonucu verecektir.

Mutfakta Keyifle Kullanacağınız Uygun Fiyatlı Fırın Kabı Modelleri

Her evde mutlaka bulunması gereken fırın kapları çeşitli model ve tasarımlar ile karşınıza çıkar. Bütçenize ve zevkinize uygun olan fırın kabı modellerini ÇiçekSepeti’nde inceleyebilir, dilediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

 • Fırın kapları kare, dikdörtgen, yuvarlak, oval ya da tencere şeklinde olabilir. 
 • Kapaklı ve kapaksız olarak kullanıma sunulan farklı fırın kapları vardır. Kapaklı fırın kabı modelleri, yemeklerinizi pratik ve sağlıklı bir şekilde saklamanıza da olanak sağlar.
 • Kapaklı modellerin içerisinde yemek sıcak kalmaya devam eder. Bu yüzden aynı fırın kabı ile yemek sofrasında da şık bir sunum yapabilirsiniz. 
 • Posiyonluk setler halinde satılan fırın kabı modelleri de vardır. Bu modeller sayesinde kişilere özel olarak yemek veya tatlılar hazırlayabilirsiniz. 
 • Emaye, seramik, cam, borosilikat ve çömlek malzemeden üretilen fırın kapları vardır. 
 • Fırın kabı modelleri arasında seramikler en sık tercih edilenlerdendir. Isıya dayanıklı olmasıyla ve şıklığıyla seramik kaplar hemen herkese hitap eder. Seramik fırın kabı modelleri sade ve renkli seçenekler sahip olduğu için tarzınıza göre seçim yapmanız kolaydır. 
 • Metal fırın kabı modelleri yüksek derecede pişirmek istediğiniz yiyecekler için idealdir. Metal, ısıyı ilettiği için daha hızlı bir pişirme deneyimi sunar. 
 • Kulplu ve kulpsuz olarak tasarlanan fırın kapları da mevcuttur. Kulplu modeller, kabın daha rahat tutulmasını sağlar. Bu yüzden daha güvenli bir kullanım sunar. 
 • Tatlıdan ana yemeklere, böreklerden sebze yemeklerine kadar her çeşit yemeği fırın kapları içerisinde pişirebilir, ısıtabilir ve sunabilirsiniz. Birden fazla işlevi olan bu kaplar sayesinde yemek hazırlamak sizin için çok daha keyifli bir hale gelir. 

Paşabahçe, Pyrex, Bambum, Tupperware ve Simax gibi markalar başta olmak üzere çok sevilen çeşitli markaların fırın kabı modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, dilediğiniz ürüne kolayca sahip olabilirsiniz!