Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Fitness Ağırlık Kardiyo

Var olan kilonuzu korumak veya hedeflediğiniz kiloya ulaşmak için evinizde ya da iş yerinizde antrenmanlar yapmayı planlıyorsanız, Fitness ağırlık kardiyo ekipmanları sizlere yardımcı olabilir. Bu noktada; kardiyo çalışmalarınızda kullanabileceğiniz eliptik bisikletlerden kas kütlenizi artırmanıza imkân veren dambıl seti gibi birçok ürünü, ÇiçekSepeti’ne özel olanaklarla satın alabilir, bedeninizi, hayal ettiğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Tempolu Egzersizlerinizi Kondisyon Aletleriyle Gerçekleştirin

Modern yaşam tarzının getirdiği hareketsizliği en aza indirmek isteyenler, kondisyon aletlerine başvurabilmekte. Profesyonel antrenörlerin ve sağlık uzmanlarının tavsiyeleri doğrultusunda alabileceğiniz kondisyon aletleri, antrenman temponuza bağlı olarak kalp atış hızınızı yükselterek yüksek düzeyde enerji harcamanızı sağlayabilir. Kapalı alandayken bir çeşit yürüme ya da koşma simülasyonu yapmak için normal veya otomatik yapıdaki koşu bantlarını tercih edebilirsiniz. Dijital ekranları ve gelişmiş teknik özellikleri sayesinde size bir hedef verebilen, ayrıca; mesafe, yakılan tahmini kalori, antrenmanda geçen süre gibi verileri de sizlere sunan ürünleri, kullandıktan sonra katlayarak kaldırmanız mümkün. Kondisyon bisikletleri ve eliptik bisikletler de evde antrenman yapmak isteyenlerin yöneldiği ürünlerden. Yürüme ve koşu bandı modellerinde olduğu gibi motor mekanizmalı olabilen bisikletler, seçtiğiniz ürün doğrultusunda Hi-Fi ses sistemi ve geniş dokunmatik ekran gibi özellikler sunabiliyor. Böyle olanaklarla, antrenman süreçlerini çok daha keyifli geçirebilirsiniz.

Dambıl ve Halterlerle Kas Kütlenizi Artırın

Düşük vücut ağırlığına sahipseniz, kaslarınızı yeterince güçlü hissetmiyorsanız ya da vücudunuza, kaslı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız ağırlık ekipmanları sizin için ideal. Sağlıklı ve protein ağırlıklı bir beslenme ile destekleyeceğiniz ağırlık antrenmanları sonrasında kas kütlenizi artırabilirsiniz. Kaslarını ev ve iş yerindeki çalışmalarla güçlendirme yoluna gidenlerin ilk tercihi, ağırlığı sabit veya değiştirilebilen dambıllar oluyor. Dambıllar, kişisel antrenörünüzün belirlediği program çerçevesinde; bilek, kol, omuz, sırt, sehpa (bench) kullanarak göğüs gibi birçok kas grubunu çalıştırabilmenizi sağlıyor. Şayet, daha önce ağırlık çalışma tecrübeniz olmadıysa, ilk etapta kendinizi zorlamayacak ve kaslarınızı, ağırlık çalışma rutinlerine alıştıracak, düşük ağırlıklı ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu aşamada, ağırlığı değiştirilebilir ürünler gereksinimlerinizi karşılayacaktır. Ayaktayken yapabileceğiniz antrenmanların yanında ağırlık sehpası gibi ekipmanlarla birlikte değerlendirebileceğiniz halterler de değiştirilebilir ağırlıkları ve güvenli ağırlık kilit mekanizmalarıyla öne çıkıyor. Squat ve kalf egzersizlerinde omzunuza yerleştirerek kullanabileceğiniz halterlere, sahip olduğunuz değiştirilebilir ağırlıklı dambılların, ağırlık plakalarını da takabilirsiniz.

Fitness Aksesuarlarıyla Verimliliğinizi Zirveye Taşıyın

Antrenman rutinlerinize hangi oranda uyduğunuz kadar bu antrenmanları nasıl gerçekleştirdiğiniz de son derece önemli. Antrenman sırasında dikkatinizi dağıtabilecek ve konsantrasyonunuzu bozabilecek etmenleri en aza indirmeniz gerekiyor. Eğer çok terleyen bir bünyeye sahipseniz, özellikle kardiyo antrenmanlarında yüzünüzden ve kollarınızdan akabilecek terlere karşı önlemler almalısınız. Alnınıza, kollarınıza hatta bacaklarınıza takabileceğiniz ter bantları, terlemeye bağlı dikkat dağınıklıklarınızı engelleyebilir. Spor tutkunlarının, ağırlık çalışmalarında dikkatlerini dağıtan unsur ise yüksek ağırlık kaldırma esnasında avuç içinde ve parmaklarda oluşabilecek acıdır. Avuç kısımları özel kaplamalarla desteklenen, parmak kısımları ise hem korumalı hem de kolay hareket ettirilebilen Fitness eldivenleri, ağırlık çalışmalarındaki acıları sonlandırabilir. Ayrıca bu tür ürünler, zamanla avuç içerisinde oluşabilecek su toplaması ve nasır oluşumlarını da engelleyebiliyor.

Bunların yanı sıra kendinizi kardiyo antrenmanlarına hazırlamak için atlama iplerine yönelebilir, kaslarınızı, ağır antrenmanlara hazırlamak için direnç lastiklerini tercih edebilir, bilek kaslarınızı güçlendirmek için el yaylarını da alışveriş listelerinize ekleyebilirsiniz.

Siz de kilonuzu istediğiniz seviyeye getirmeyi hedefliyor, kas kütlenizi, sağlıklı bir şekilde artırmayı arzu ediyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki Fitness ağırlık kardiyo ekipmanlarını inceleyebilir, dilediğiniz ürünü ÇiçekSepeti’nden kolayca satın alabilirsiniz.