Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Fon Kartonu ve Elişi Kağıdı

Eğitim merkezleri ve okullar başta olmak üzere birçok hobi alanında kullanılan el işi kağıtları, renkli görüntüleri ile birçok şey yapmanızı sağlar. Anaokullarında çocukların hayal güçlerini geliştirmeleri ve bir şeyler oluşturmalarına teşvik etmek için kullanılan kağıtların bir yüzü mat, diğer yüzü ise parlaktır. Geniş bir renk yelpazesinde sunulan el işi kağıtları bej, beyaz, krem gibi açık renklerden gri, lacivert, siyah gibi koyu renklere kadar hemen hemen her renkte satılmaktadır. El işi kağıdı temel seviye eğitim kurumlarında origami gibi hobi yapımlarında kullanılmaktadır. Origami, çocukların motor becerilerini geliştirmelerini sağlayan bir katlama tekniğidir. Hayvanlardan taşıtlara kadar uzanan birçok farklı şekil origami tekniği ile kağıtlardan yapılabilmektedir. El işi kağıtlarıyla origami dışında resimler, tablolar, sunumlar ve daha birçok şey yapabilirsiniz. Fon kartonu ise genelde elişi kağıdının üzerine uygulandığı renkli veya beyaz kartondur. Belli ölçülerde sunulan bu karton kağıt, çocukların sunumları ve oluşturdukları dünyalarına bir nevi taban görevi görür. Üzerine elişi kağıdıyla veya kalemlerle çizimler yaparak istediğiniz her şeyi oluşturabilirsiniz. Her türlü ihtiyaca uygun elişi kağıtları ve fon kartonu çeşitlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

Elişi Kağıdı Çeşitleri

Elişi kağıdı temel olarak birbirine benzese de farklı şekillerde ve ölçülerde sunulabilir. Üzerinde farklı şekiller, bitkiler, hayvan figürleri olan kağıtlar olduğu gibi düz bir şekilde sadece renkli kağıt olarak da elişi kağıdı bulabilirsiniz. Bir alanı süslemek veya paketleme yapmak için elişi kağıtlarını kullanmak oldukça pratik bir çözümdür.

  • Desenli elişi kağıtları, üzerine baskı yöntemiyle basılan birçok farklı figürden oluşur. Desenli veya baskılı elişi kağıdı olarak bilinen bu kağıtları alan süslemelerinde veya ürün paketlemelerinde kullanabilirsiniz.
  • Hologramlı elişi kağıdı, küçük yaş gruplarındaki çocukların oldukça dikkatini çeken bir türdür. Hologramlı yüzeyin ışığı yansıtması nedeniyle bütün renkler üzerinde adeta dans eder. Bu tarz elişi kağıtları çocuklarda merak duygusunu uyandırarak temel becerilerin gelişmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca bazı kutlamalarda alanı süslemek içinde bu kağıtları tercih edebilirsiniz.
  • Renkli elişi kağıdı, elişi kağıdı denildiğinde herkesin aklına gelen bir tarafı mat, diğer tarafı renkli kuşe kağıt olan türdür. Kırmızı, mavi, sarı, mor, pembe, siyah, lacivert gibi aklınıza gelebilecek her renkte elişi kağıdı bulabilirsiniz. Şekil oluşturmak, origami yapmak, desenler ortaya çıkarmak veya renkleri öğretmek için kullanılan bu tarz elişi kağıtları oldukça pratiktir. Makas yardımıyla rahatça kesilen ve yapıştırıcı ile istenilen tüm yüzeylere yapışan elişi kağıdı, çocukların hayal dünyalarının gelişmesinde oldukça yardımcı bir üründür. El işi becerisi, motor beceriler, zihin gelişimi gibi konularda çocuklara yardımcı olmak için elişi kağıtlarıyla özgürce bir şeyler oluşturmalarına destek olmak gerekir.

Paket El İşi Kağıtları İle Bütçenize Katkıda Bulunun

Elişi kağıtları, birçok alanda kullanılan ve özellikle çocuklu ailelerin ihtiyaçları arasında olan bir üründür. Bu ürünü kırtasiyeler ve marketlerden tek tek istediğiniz renklerde alabileceğiniz gibi çoklu paketlerle satın alabilirsiniz. Tekli alımlar genelde fiyat olarak çok daha yüksek miktarlara gelmektedir. 10’lu, 50’li veya 100’lü paketleri tercih ederek tek seferde uzun bir süre kullanabileceğiniz elişi kağıtlarını alabilirsiniz. Çoklu paketlerde aynı renkleri bir arada bulabileceğiniz gibi birçok farklı rengi bir arada sunan çeşitlerde bulunmaktadır. Aynı şekilde fon karton çeşitlerini de tekli almak yerine çoklu olarak 10’lu, 20’li, ‘50’li gibi seçeneklerde alarak tek seferde tüm ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla karşılayabilirsiniz. Elişi kağıtları ve fon kartonu çeşitlerini bir arada sunan özel paketler sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla tamamlamanız mümkündür.