Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Futbol Çorap Konç Tozluk

Tüm dünyada en çok ilgi gören sporların başında gelen futbolu oynamayı sevenlerin vazgeçemediği aksesuarlar arasında yer alan çorap, konç ve tozluk, estetik görünümleri kadar koruyucu özellikleri ile de ön plana çıkıyor. Kullanım amaçları birbirlerine çok yakın olduğu için çoğunlukla aynı oldukları düşünülen bu aksesuarların aslında birbirinden farklı işlevleri olduğunu söylemek mümkün. Futbol oynarken ayağın korunmasına ve performansın artmasına yardımcı olan bu özel aksesuarları, ÇiçekSepeti’nin sunduğu geniş ürün yelpazesi içerisinden seçerek uygun fiyat seçenekleriyle satın alabilirsiniz.

Konç, Çorap ve Tozluk Kullanım Alanları

En sık kullanılan futbol aksesuarları arasında ilk sıralarda yer alan konç, çorap ve tozluk, futbol oynayanlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Konç, ayak bileği kısmı lastikli, dize kadar uzanan uzun bir çorap türü. Ayak tabanını kapsamayan bazı konç modelleri ise bilekten dize veya diz üstüne kadar uzanıyor. Tozluğun ise sporcular tarafından, kaval kemiği üzerine giyilen, genellikle havlu, pamuklu ve lastikli bir aksesuar olarak tercih edildiğini söylemek mümkün. Bu ürün, futbol oynarken ayağı koruması için giyilen tekmeliğin sabit durmasına da yardımcı oluyor. Çorap ise konça çok benziyor. Ancak çoğu zaman bilek kısmında lastik oluyor ve dize veya diz üstüne kadar uzanmıyor.

Konç, Çorap ve Tozluk Modelleri

Konç, çorap ve tozluklar, futbol oyununda hem oyuncunun performansına katkı sağlıyor hem de estetik bir görünüm sunuyor. Genellikle tek renk olarak, sade bir tasarımla üretilen bu aksesuarları futbol çorabı kategorisinde değerlendirmek mümkün. Tek renk tercihinin bir nedeni var; maç esnasında futbol takımlarının forma ve çorap renklerinin birbirlerine mümkün olduğunca zıt olması gerekiyor. Bu sayede hakemler kararlarında daha az zorlanıyor. Açık tonlarda beyaz ve sarı, koyu tonlarda ise lacivert ve siyah en çok tercih edilen renkler olarak öne çıkıyor. Burada, futbol takımının renklerine olan uyum da dikkate alınıyor.

Konç, Çorap ve Tozluk Seçimi

Konç, çorap ve tozluklar estetik kaygıların yanı sıra sağlık açısından da oldukça önemli. Bu ürünleri satın alırken, ayaktaki nemi alacak malzemelerden yapılmış olanları tercih etmek gerekiyor. Tamamen pamuk kumaştan üretilmiş, nemi alarak ayak sağlığını koruyan havlu çorapları ilk tercih olarak düşünebilirsiniz. Bu ürünlerin bir diğer görevi de tekmeliği sarmak ve tekmeliğin koruma görevini doğru yapmasını sağlamak. Bu nedenle elastik yapıya sahip, tekmeliği tam sararak kaymasını önleyecek malzeme seçimi, maç esnasında yaşanabilecek olası bir sakatlanma riskini de azaltıyor.

Taraftar Konç, Çorap ve Tozlukları

Amatör ruhla futbol oynayan futbolseverler için üretilen aksesuarlar dışında takımlarına gönül vermiş taraftarlar için üretilen konç, çorap ve tozluk çeşitlerine ÇiçekSepeti’nin size sunduğu özel seçeneklerle sahip olabilirsiniz. Ülkemizin ve dünyanın önde gelen futbol kulüplerine ait orijinal, lisanslı bu ürünler maç, antrenman veya özel taraftar ürünü olarak sınıflandırılıyor. Ürünlerin tamamına yakınında taraftarı olunan kulübün ana renkleri ile kulübün arması mutlaka yer alıyor.

Ünlü Spor Markalarının Konç, Çorap ve Tozlukları 

Futbol, tüm dünyada büyük bir ilgiyle izlenen bir spor dalı olarak ön plana çıkıyor. Bu sporu yapanların vazgeçilmez aksesuarları konç, çorap ve tozluklar, sokaklardan profesyonel sahalara, halı sahadan salonlara kadar farklı alanlarda futbol oynayanlara eşlik ediyor. Dünyaca ünlü markaların futbol sporu için özel olarak ürettikleri profesyonel ürünlerin yanı sıra taraftarlar ve tüm futbolseverler için üretilen, farklı renk ve desenlere sahip konç, çorap ve tozluk çeşitlerini ÇiçekSepeti ayrıcalığı ile satın alabilirsiniz. Uygun fiyat, özel kampanyalar ve hızlı, güvenli teslimat gibi imkanlarla alışveriş yapmak için hemen sipariş verebilirsiniz.