Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Gelin Ayakkabısı

Düğün günü, herkes için en önemli günlerden biridir. O gün kullanılan tüm ürünler de birbirinden özel ve güzeldir. Düğün ya da nikah günü kullanılan ayakkabılar genellikle abiye ayakkabılardır. Farklı topuk boyları, çeşitli tasarımları, desenleri ve modelleri ile çok çeşitli abiye ayakkabılar vardır. Gelinliklerin altına giyebileceğiniz şık, rahat ve kullanışlı düğün ayakkabılarını ÇiçekSepeti’nde keşfedebilirsiniz!

Her Tarza Uygun Gelin Ayakkabıları

Ayakkabı, şıklığı tamamlayan en önemli parçalardan biridir. Tüm kıyafeti tamamlayan, şık bir görünüm oluşmasını sağlayan ayakkabıların seçimi bu yüzden önemlidir. Etkileyici bir bütünlük sağlamak, iyi bir etki yaratmak için davetlerde, düğünlerde, özel günlerde, açılış ve kutlamalarda en iyi ayakkabıları seçmeniz gerekir.

Özel günlerde giyilen, özel ayakkabılar vardır. Düğün ya da nikah gününde giyilen gelin ayakkabıları da bunlardan biridir. Hem yaz hem kış aylarında tercih edebileceğiniz çok çeşitli abiye düğün ayakkabı modelleri vardır.

  • Düğün ayakkabısı denince akla ilk gelen tarz, yüksek topuklu ayakkabılar olsa da düz tabanlı ya da daha kısa tabanlı düğün ayakkabısı modelleri de vardır. Babetler, kalın topuklu ayakkabılar, dolgu topuk gelin ayakkabıları… Gelin ayakkabılarının çeşitleri oldukça fazladır.
  • Topuklu gelin ayakkabıları özellikle gelinliğin boyu çok uzun olduğunda tercih edebileceğiniz ayakkabılardır. Eğer boyunuz kısaysa ya da gelinliği kaldıramadığınızı düşünüyorsanız yüksek topuklu gelin ayakkabılarını tercih edebilirsiniz. Platform gelin ayakkabısı modelleri yalnızca sivri topuk değil dolgu topuk olarak da üretilir. Kendi rahatlığınıza ve zevkinize göre uygun ayakkabıyı seçebilirsiniz.
  • Kısa topuk gelin ayakkabıları daha kısa tarz gelinlikler ya da nikah elbiseleri için idealdir. Gelinliğin etekleri yerlere çok fazla değmiyorsa ya da boyunuz, gelinliği kaldıracak kadar uzunsa kısa topuk gelin ayakkabısı modellerini tercih edebilirsiniz. Nikah törenlerinde de kısa kısa topuk gelin ayakkabılarını kullanarak özel gününüzü tamamlayabilirsiniz.
  • Gelin ayakkabısı mutlaka topuklu olmak zorunda değil. Topuksuz gelin ayakkabısı modelleri ve spor gelin ayakkabısı çeşitleri de vardır. Tüm gece ayakta olacağınızı, sürekli oynayacağınızı düşünürseniz tabanı rahat olan bir ayakkabı seçmeniz önemlidir.

Gelin ayakkabısını seçerken bazı noktalara dikkat edebilirsiniz:

  • Gelin ayakkabısı topuğu seçiminde en önemli nokta, düğünü yapacağınız alanın zeminidir. Özellikle kır düğünlerinde ince topuklu ayakkabılar kullanışsız olur. Topukları ince ve sivri olan bu tarz ayakkabılar sürekli olarak toprağa batar ve yürümenizi zorlaştırır. Kır ve benzeri bir yerde düğün yapmayı planlıyorsanız daha çok kalın topuklu düğün ayakkabıları sizin için uygun olur.
  • Eğer yüksek topuklu ayakkabılara alışık değilseniz düğün ayakkabısı seçimini kısa topuklu ayakkabılardan yana yapabilirsiniz. Topuk yükseklikleri 3 santimden başlayıp 10 santim üzerine kadar çıkabilen topuklu ayakkabılar vardır. Kendiniz için en rahat olacak topuk yüksekliğini belirleyip ideal ayakkabıyı seçebilirsiniz.
  • Ayakkabıların renkleri de seçim için önemli bir kriterdir. Gelin ayakkabısı seçiminde genellikle beyaz, krem, şampanya rengi, ekru, rose gold gibi renkler ön plana çıkar. Kendi gelinliğinize, gelinliğinizin tarzına uyan düğün ayakkabısını seçebilirsiniz. Ayrıca son zamanların trendi şeffaf gelin ayakkabısı çeşitleri de oldukça kullanışlıdır.
  • Kimi gelin ayakkabısı modelleri bantlı, kimileri tokalı, kimileri düz olabilir. Yine bu noktada kendi tarzınıza ve gelinliğinizin tarzına uyan modeller arasından seçim yapmanız gerekir.
  • Gelinliklerin tarzı da ayakkabı seçiminde etkilidir. Mini gelinlikler, balık gelinlikler, prenses gelinlikler, tül gelinlikler… Gelinliğin tarzı değiştikçe ayakkabının modeli de değişir.

Gelinliklerin en önemli tamamlayıcılarından biri olan gelin ayakkabılarını ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde keşfedebilirsiniz!

Uygun Fiyatlı Gelin Ayakkabıları

Günümüzde pek çok farklı tasarıma sahip gelinlik ayakkabıları vardır. Farklı tarzlar, farklı renkler, farklı stiller için uygun olan gelin ayakkabılarını ÇiçekSepeti’nde online olarak inceleyip satın alabilirsiniz. AYakkabıların fiyatları ayakkabının markası, ayakkabının kumaşı, tarzı, stili, topuk boyu gibi farklı kriterlere göre değişiklik gösterebilir. Size zariflik katacak, gecenin yıldızı olmanıza katkıda bulunacak en güzel gelin ayakkabılarını kategorimizde keşfedebilirsiniz!