Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Gelin El Çiçeği Buketi

Gelin çiçeği düğün, nikah, nişan gibi organizasyonlarda kullanılan vazgeçilmez aksesuarların başında gelir. Gelinlerin mutlulukla taşıdığı gelin çiçekleri, özenle bir araya gelen zarif çiçeklerden oluşur. Papatya, lale, şakayık, karanfil, gül gibi çiçeklerden oluşan gelin çiçeği buket çeşitlerinin zarif dizaynı gelinlikle kusursuz bir uyum yakalar. Farklı çiçek türlerinin kendisini gösterdiği karışık aranjmanlar da bir diğer ilgi çekici opsiyonu oluşturur. Gelin el çiçeği buketleri doğal çiçeklerden meydana gelebileceği gibi, gerçek görünümlü yapay çiçekler de buketlere hayat verebilir. El çiçeği seçimini yaparken gelinliğin modeli, düğünün yapıldığı yerin genel atmosferi, mekanın konsepti ve kişisel zevkler belirleyici olur. Çiçeğin türüne göre farklı renklerde olabilen el çiçekleri, gelinlerin salona giriş yaptığı andan itibaren tüm gece boyunca zevkle taşıdığı gelinlik aksesuarları olarak önemini korur. Kaliteli ve ucuz gelin el çiçeği buket seçeneklerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Zarif Çiçeklerden Oluşan Gelin El Çiçeği Buketleri

Papatya gelin çiçeği, saflığın simgesi papatya demetlerinden oluşan favori modellerin başında gelir. Özellikle kır düğünü konseptine çok yakışan papatyalı gelin el çiçeği buket, kendisini tamamlayan gelin tacı ile hoş bir kombinasyon oluşturur. Lale buketi, beyaz çiçeklerin gelin buketleri üzerindeki hakimiyetine en güzel örneklerden birisi olarak öne çıkar. Yeşil sap ve yaprakların üzerindeki zarif laleler, gelinlerin elinde oldukça kibar bir duruş sergiler. Özel duyguların temsilcisi gül ise, gelin buketlerinin olmazsa olmazıdır. Ahenkle bir araya gelen tam açmış veya gonca halindeki beyaz, kırmızı gül çeşitleri, klasiklerden vazgeçmeyen gelinlerin beğenisini kazanır. Beyaz haricinde mor, pembe, mavi çiçekler de el buketlerinde göze çarpar. Mor leylak şakayık çiçeği demeti gibi seçenekler ise, kendisini saran tamamlayıcı renklerdeki tül ve kurdelelerle benzersiz bir görünüme kavuşur.

Gerçek Görünümlü Yapay Gelin El Çiçeği Buket Çeşitleri

Gelin el çiçeği buket tasarımlarında yapay çiçeklere yer vermek, buketi uzun yıllar boyunca anlamlı bir anı olarak saklamaya yardımcı olur. Özel teknikler sayesinde son derece gerçekçi bir görünüme kavuşan ıslak lale, kuru çiçek, kadife dokulu gül, lateks gül gibi çeşitler, gelinin elinde taptaze bir silüete kavuşur. Kurutulmuş çiçek, şoklanmış cipso karışımı doğal el buketleri; kurdele, rafya ip ve hasır iplerle bağlı demetler halindeki tasarımlarıyla gelinlere cazip gelir. Kır çiçekli gelin el buketi, naturel tarzıyla bahar ve yaz aylarını anımsatarak herkese pozitif enerji verir. Karanfilli, güllü, zambaklı gelin el çiçeği buketleri düğünden sonra evde dekorasyon amacıyla sergilemek için de idealdir. El buketini kurutarak saklamak isteyen, gerçek çiçekleri tercih eden gelinler ise, dökülmeye dayanıklı gerçek lavanta demetlerini listelerine ekler.

Gelinlerin Favorisi Gelin El Çiçeği Buket Modelleri

Gelin çiçeği el buketi içerdiği çiçeklerin adedine, boyutuna ve süsleme detaylarına göre farklı büyüklüklerde olabilir. Taşımaya uygun ince gelin çiçeği, eldiven, nikah şapkası, yaka çiçeği gibi parçalardan oluşan setler, birbiriyle uyum içindeki düğün aksesuarlarını tercih eden gelinlerin favorisi haline gelir. Gelin aksesuarlarına ek olarak, damatların yakalarına iliştirmek amacıyla seçtiği yaka çiçekleri de oldukça rağbet görür. Gelinlerin çiçek atma ritüellerini gerçekleştirirken de kullandığı el buketleri, evlenen çiftin mutluluğunu konuklarla paylaşmasına aracı olur. Doğal ve yapay karışımlı buketler, fuşya luna otu, kırmızı nigella bitkisi gibi sıradışı seçenekler de çiftin ilgi alanına girmeyi başarır. En özel gününüzü daha özel hale getiren birbirinden zarif, şık ve en iyi gelin el çiçeği buket modellerini ÇiçekSepeti aracılığıyla keşfedebilir, hayallerinizi süsleyen seçkin çiçek aranjmanlarını seçerek hemen sipariş verebilirsiniz.