İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Gıda Sıcaklık Ölçer

Tam kıvamında pişmiş, profesyonel aşçılara taş çıkaran yiyecekler hazırlamak için kullandığınız ekipmanlara ve pişirme yöntemlerine dikkat etmeniz gerekir. Gıda sıcaklık ölçer kullanarak et ürünlerinden tatlılara kadar her yiyeceği olması gerektiği gibi pişirebilirsiniz. Mutfak termometreleri hazırlayacağınız yemeklerin kalitesi üzerinde önemli rol oynar. Kullanışlı gıda sıcaklık ölçer çeşitlerini ÇiçekSepeti üzerinden inceleyebilirsiniz.

Gıda Sıcaklık Ölçer Nerelerde Kullanılır?

Yoğurt ve peynir yaparken sütün ideal sıcaklıkta olması oldukça önemlidir. Sütün sıcaklığını ölçmek için küçük parmağınızla test yapmaya alışmış olabilirsiniz. Bu test her zaman doğru sonucu vermez. Sıvı gıda sıcaklık ölçer çeşitleri ile en doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Fırındaki tavuğun ya da kekin pişip pişmediğini anlamak için bıçakla kesip formunu bozmanıza da gerek yoktur. Tahmini pişme süresinin sonunda iğne uçlu bir dijital mutfak termometresi ile pişip pişmediğini kolayca anlayabilirsiniz. Gıda termometre çeşitleri katı ve sıvı gıda ürünleri için özel olarak tasarlanır. Mutfakta zaman geçirmeyi ve yeni tarifler denemeyi seviyorsanız doğru pişirme derecelerine ulaşmak için mutfak termometrelerinden yararlanabilirsiniz. Kızartma yaparken yağ sıcaklık derecesini de bu ürünlerin yardımıyla ayarlayabilirsiniz.

Gıda Termometresi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gıda sıcaklık ölçüm aleti alırken doğruluğundan emin olduğunu modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Bu tür ürünlerde 1 derecelik sapmalar görülmesi normaldir. Daha büyük sapmalar yiyeceği ideal oranda pişirmenize engel olabilir. Anlık sonuç veren bir ürün arıyorsanız 3 ile 10 saniye arasında ölçüm yapabilecek modellere göz atabilirsiniz. Ocak üzerinde ya da ızgara başında ölçüm yapacaksanız hızlı bir termometreye ihtiyacınız olacaktır. İşlevsel bir gıda sıcaklık ölçer yemek pişirme deneyimini artırmanıza da katkı sunar. Programlanabilir modelleri tercih ederek sık pişirdiğiniz yemekler için otomatik sonuçlar alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Gıda Termometreleri ÇiçekSepeti’nde

Gıda ısı ölçer fiyatları ürünün işlevselliğine göre farklı aralıklarda yer alır. Amatör ya da profesyonel amaçlarla kullanabileceğiniz çok sayıda gıda termometresi çeşidi vardır. Gıda sıcaklık ölçerleri yemek yapmayı seven yakınlarınıza hediye edebilirsiniz. Kaliteli mutfak termometrelerine indirim fırsatları sayesinde uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Kullanışlı gıda sıcaklık ölçer çeşitlerini ÇiçekSepeti üzerinden satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.