İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Gitar Amfisi

Herhangi bir müzik aleti çalmaya başladığınızda hayatınıza pek çok yeni bilgi, yeni aksesuar ve ürün de dahil olur. Müziğin, enstrümanın sesini yükseltmek ve güçlendirmek için de amfi ya da amplifikatör olarak bilinen cihaza ihtiyacınız olur. Özellikle gitar çalanlar için amfi çeşitleri oldukça önemlidir. Amfi kısaca, müzik aletinin sesini yükseltmek için kullanılan, enstrümandan çıkan sesin sinyallerini yükseltip bir hoparlöre ileten cihazdır. Gitar amfisi çeşitleri de elektro gitardaki zayıf sinyalleri daha güçlü bir hale getirir. Ya da akustik bir gitarın zayıf elektro sinyallerini güçlendirerek daha iyi bir ses üretilmesini sağlar. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün çeşitliliği arasında farklı model ve fiyatlarda, ihtiyaçlarınıza uygun olarak amfilerini inceleyip satın alabilirsiniz!

Gitar Amfi Çeşitleri ile En İyi Müzik Deneyimi!

Farklı tarzda pek çok ürün bulunduğu için gitar amfi çeşitleri arasından seçim yaparken de dikkatli olmak gerekir. Amfi alırken tam olarak nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz.

  • Elektro gitar, bas gitar ve akustik gitar için farklı amfiler kullanılır.
  • Klasik ya da akustik bir gitarı amfi ile birlikte kullanmak için jak çıkışı gerekir. Bunun için gitarınızın jak çıkışına sahip olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Akustik ve klasik gitarlar için özel olarak üretilen amfi modellerini kullanabilirsiniz.
  • Elektro gitarlar için elektro gitar amfisi çeşitlerini tercih etmeniz gerekir. Gitarlar, aynı isim altında toplanıyor olsa da her gitar türü için farklı amfiler kullanılması daha iyidir. Çünkü gitaların farklı frekansları ve gereksinimleri vardır. Bas gitar amfisi ve elektro gitar amfisi bu yüzden farklıdır.
  • Bir amfiye iki gitar bağlamak istiyorsanız farklı aksesuarları kullanmanız gerekir. 
  • Amfinizi seçerken bu ürünü hangi amaçla kullanacağınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. Böylece amfinin boyutuna karar verebilirsiniz. Amfi çeşitlerinin boyutları, hoparlör büyüklüğü ve çıkış gücü gibi etkenlere göre değişiklik gösterir.
  • Vakum tüplü amfiler (lambalı amfiler), katı halli amfiler, USB bağlantısıyla masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda proglamlanabilen amfiler vardır. 
  • Sahnede, evde, stüdyoda kullanılabilecek çeşitli amfiler bulunur. Bu amfi çeşitleri arasından ihtiyacınıza yönelik seçim yaparak keyifli bir enstrüman çalma deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Farklı gitar amfi markaları farklı hizmetler sunar. Amfi çeşitleri genel olarak tasarımlarına göre sınıflandırılabilir. 

  • Slod state amfiler kayıttaki sesi aslına uygun olarak yansıtan amfilerdir. Tüp içermez ve daha hızlı bir şekilde üretilebilir. Bu yüzden daha uygun fiyatlıdır. Valfi modellere göre daha hafiftir. Ürünü açıp enstrüman ile birleşmesini sağladığınız anda hemen ses verir. Kırılgan tüpleri olmadığı için daha sağlam bir üründür. Her zaman aynı sesi çıkarır. 
  • Valfli (tüplü) amfiler, gitarınızdan gelen sesleri yükseltmek için vakum tüplerini kullanır. Ses açıldığında amfi, tüplere güç göndererek sesin yükselmesini sağlar. İstediğiniz sese ulaşmanız için yüksek bir voltaja ihtiyaç duyar. Daha ağır ve kırılgandır. Vaflerin belli aralıklarla değiştirilmesi gerekir. Amfiyi açıp enstrüman ile birleştirdikten sonra istediğiniz sesin çıkması için biraz beklemeniz gerekir. 
  • Modelleme teknolojisine sahip amfiler ilse bilgisayar programlarıyla birlikte kullanılabilir. Yazılım desteği sayesinde bu tarz amfilerde farklı efektler kullanılabilir. Böylece çeşitli amfilerden elde edilebilecek tonlar tek bir amfi ile ortaya çıkar. Canlı performans ya da stüdyo kayıtları için bu amfi modelleri kullanılabilir. Ürün hafif olduğu için taşıması kolaydır. Çok yönlü sesler elde etmek ve net tonlar yakalamak için siz de bu amfilere bir şans verebilirsiniz. 

Amfi alırken dikkat etmeniz gerekenlerden ve amfi çeşitlerinden bahsettik. Siz de kullanım amacınıza uygun olan bir amfiyi seçerek müzik keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz!

Uygun Fiyatlı Gitar Amfileri ile Müziğin Tadını Çıkarın!

Gitar amfi fiyatları değişkendir. Ürünün modeli, boyutu, sahip olduğu teknolojiler ve markası bu konuda etkilidir. Amfiler genellikle bir kez satın alındığında uzun yıllar size eşlik eder. Bu yüzden iyi bir amfi alarak dilediğiniz tarzda müzik yapabilirsiniz. Marshall, İbanez, Fender, Lanety, Stag ve Vox gibi farklı markaların çeşitli ürünleri ÇiçekSepeti’nde inceleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz. Ayrıca farklı enstrümanlar için aksesuarları da online olarak kolayca bulabilirsiniz!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.