İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Gitar Pedalı

Müzik aletleri, kendine özgü aksesuarları ve ekipmanları bulunan aletlerdir. Her birinin ihtiyaçları ve bakımı farklı olduğu gibi kaliteli sesleri düzenli bir şekilde sunmak için ekipman istekleri de farklıdır. En popüler enstrümanlar arasında yer alan gitar, tüm müzik aletlerinde olduğu gibi kendine özgü ekipmanlara ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaçlar gitarın türüne göre değişkenlik gösterir. Elektro gitar, klasik gitar veya akustik gitarın ihtiyaçları farklıdır. Fakat tüm gitar çeşitlerinin kendine özgü sesleri olsa da farklılık katmak için gitar pedallarını tercih edebilirsiniz. Gitar processor pedal çeşitleri, farklı markalarca üretilen ve gitardan aldığınız sesi farklılaştırmak veya daha berrak hale getirmek için kullanılır. Siz de gitarınızın performansını artırmak veya farklı ses tonlarında çalışmak için gitar pedalı modellerini inceleyebilir, uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nden sipariş oluşturabilirsiniz.

Gitar Pedalı Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Gitar ekipmanları farklı özellikleri bulunan ve gitardan alınan performansa katkı sunan aksesuarlardan oluşur. Gitar pedal çeşitleri bu ekipmanlar içerisinde farklılık sunan özelliklere sahiptir. İki tür gitar pedalı bulunmaktadır. Bunlar; Gitar processor (prosesör) ve klasik gitar pedalı.

  • Processor (prosesör), efektör olarak da adlandırılır. Gitardan çıkan ve dışarıya verilen seslere belirli efektler katmak için kullanılır. Elektro gitar pedal çeşitleri ve diğer processor modellerini kullanmak için jack kablosuna ihtiyaç duyulur. Ses, jack kablosu vasıtasıyla pedala iletilir ve oradan amfiye geçer. Bu tarz pedalları kullandığınızda klasik pedal ile arasındaki fark net olarak belli olacaktır.
  • Efekt processor pedallar; koro, erteleme ve yükleme gibi etkiler sunar. Birkaç ince ayar sonrasında istediğiniz sesi elde etme imkanı sunan bu alet, sesler arasında geçiş yapmanın ve farklılık katmanın en kolay yoludur. Birkaç pratik ve deneme sonrasında ihtiyacınız olan farklı tonları yakalayabilir, ayarları tam olarak tutturabilirsiniz.
  • Klasik gitar pedalı veya diğer bilinen adıyla efekt pedalı tıpkı processor gibi gitarınızın sesini değiştiren elektronik bir alettir. Processor pedal, bütün sinyalde değişiklik yaparken efekt pedal sadece ses üzerinde değişiklik yapar. Fakat yeni model cihazlarda bu ayrımı kesik bir biçimde fark edemeyebilirsiniz.
  • Doğru pedalı seçmek için gitar pedal çeşitleri hakkında bilginiz olması gerekir. Örneğin; Kirli ses (distortion) pedalı, sinyalde sert kırpma yaparak keskin tonlar elde etmeye yarar. Yükleme (overdrive) pedalı ise yumuşak kırpma kullandığı için daha yumuşak tonlar sunar.
  • Kirli ses efektlerinin dışında filtre efektleri (equalizer, wah), ses efektleri, zaman efektleri, modülasyon efektleri, perde efektleri, yükseltme ve düşürme efektleri de pedallarda bulunur. Ayrıca bas efektleri için bas gitar pedalı veya bu efekti sunan pedal modellerini tercih edebilirsiniz.

Gitar Pedalı Fiyatları ve En iyi Gitar Pedalı Markaları

Müzik aletleri arasında özel bir yeri olan gitarın ses kalitesi ve efektlerini düzenleyen gitar pedalı modelleri, farklı markalarca üretilir. Her markanın kendine has özellikleri ve öne çıkan avantajları olduğu gibi ayarlamaları da farklıdır.

  • Gitar pedal fiyatları diğer gitar aksesuarlarının bir miktar üzerinde fiyatlara sahiptir. Elektronik bir alet olması fiyatlarının diğer aksesuarlara göre daha yüksek olmasında ana etkendir. Eğer gitar pedalı almaya karar verdiyseniz uzun vadede sizi yarı yolda bırakmayacak bilindik markaları tercih etmeniz bütçeniz açısından da en iyi seçenek olacaktır.
  • Gitar pedalı konusunda en bilindik markalar; Yamaha, Zoom, Artech, Ashton, Behringer, Blackstar, Boss, DigiTech, Electro Harmonix, Extreme, İbanez, Joyo, Korg, Roland, TC Electronic, Vox, Tech 21, Washbum markalarıdır.
  • Pedal çeşitleri arasında ambiyans ve yankı efektlerine sahip, sesi sıkıştırmayan ürünler bulmanız mümkündür. Bu ürünler ambiyans sesini tutarak solo çalmanıza imkan tanır. Ayrıca hız kontrolü ve aşağı-yukarı ayarları sayesinde istediğiniz tonları rahatlıkla yakalayabilirsiniz.
  • İOS veya Android cihazlarla uyumlu olan gitar pedalları, cihazı bilgisayar veya mobil cihaz üzerinden ayarlama imkanı sunar. Uygulamalar üzerinden cihazın performansını takip edebilir, istediğiniz ayarı saniyeler içerisinde düzenleyebilirsiniz.

En iyi markaların en iyi gitar pedalı modelleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Farklı efektleri aynı anda çalmanıza imkan tanıyan ürünleri inceleyebilir, tüm gitar türleri için alternatif sunan modelleri uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.