Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Göğüs Ucu Kremi

Anne sütü yenidoğan bebeklerin en önemli gereksinimlerinden biridir. Anne ile bebeğin eşsiz buluşmasına tanıklık eden emzirme anı, bazı anneler için acı verici bir duruma dönüşebilir. Daha rahat bir emzirme süreci geçirmek ve göğüs uçlarındaki yaraları onarmak için göğüs kremleri kullanabilirsiniz. Doğum yapma hazırlığında olan birçok annenin alışveriş listesinde yer alan bu kremler, farklı çeşitleri ile göğüs ucunda meydana gelen sorunlara hızlı bir şekilde çözüm sunar. Göğüs kremi üzerine uzmanlaşmış markaların ucuz göğüs kremi modellerini ÇiçekSepeti ayrıcalıklarıyla hemen satın alabilirsiniz.

Bebeğinize Zarar Vermeyen Meme Ucu Kremleri

Doğumdan sonra, emzirme dönemi boyunca göğüs uçlarında hassaslaşmalar meydana gelmeye başlar. Bunun için göğüs uçlarının nemlendirilmesinde ve onarılmasında etkili olan göğüs kremlerinin kullanılması tavsiye edilir. Parfüm, paraben ve koruyucu kimyasallar içermeyen göğüs ucu kremi, doğal olmalarıyla tüm annelerin beğenisini toplar. Tadı ve kokusu olmayan kremler ile göğüs uçlarınızı onarırken, bebeğinizin kokunuzu ve süt tadını almasını sağlayabilirsiniz. Alerji durumuna karşı papatya özü, E vitamini ve kabuklu kuru yemiş yağlarından oluşmayan hipoalerjenik krem çeşitleri, oluşabilecek yan etkileri engeller. Bebeklerin ağız tadında herhangi bir değişikliğe neden olmayan bu tür kremler, hızlı emilmesi ve kullanım bakımından kolaylığı zamandan kazanmanızı sağlar. Cilt pH’ına uygun olarak geliştirilen ve dermatolojik testlerden geçerek satışa sunulan göğüs kremleri sayesinde göğüs uçlarınızı eski sağlıklı görüntüsüne kavuşturabilirsiniz.

Annelere Tam Destek Veren Göğüs Kremi Çeşitleri

Emzirme nedeniyle zarar görmüş olan göğüs uçlarını ilk kullanımdan itibaren onarmaya başlayan göğüs kremleri, farklı etkilere sahip çeşitleri ile kullanıcı karşısına çıkar. Özel olarak geliştirilen bazı kremler iyileştirici özelliğe sahipken bazıları nemlendirme özelliği sunar. Tüm bu özellikler göğüs ucunda meydana gelen kuruluğun ve çatlakların oluşmasını engeller. Aynı zamanda göğüs ucu kremlerinin su bulunmayan içeriğiyle göğüs uçlarınızdaki bakteri oluşumunun önüne geçebilirsiniz. %100 doğal olan ürünler, oluşabilecek yan etkileri minimum seviyeye indirerek güvenli bir kullanım sunar. Doğru kullanıldığında kısa süre içerisinde etkisini gösteren ürünler, hassaslaşan göğüs uçlarını yeniden emzirmeye hazırlar. Dişleri çıkmaya başlayan çocukların ısırması sonucunda oluşan göğüs yaralarını da çeşitli markalar tarafından üretilen göğüs kremleri ile tedavi edebilirsiniz. ÇiçekSepeti sunmuş olduğu geniş ürün yelpazesinde Mustela, Uni Baby, Weewell, Babe, Lansinoh, Mamajoo gibi alanında uzman olan markalara yer verir.

Etkili Sonuca Ulaştıran Göğüs Kreminin Kullanımı

Emzirme dönemi boyunca kullanılması gereken göğüs kremleri, dikkat ve özen gerektiren bir süreçtir. Her şeyden önce kremin emzirmeden hemen önce sürülmemesi gerekir. Ürünlerin içerikleri her ne kadar doğal ve organik bileşenlerden oluşsa da uygulama öncesinde satın aldığınız kremin kullanım kılavuzunu okumayı ihmal etmemelisiniz. Bazı markalar geliştirdiği göğüs kremini birkaç kullanımdan sonra ve emzirmeden hemen önce göğüs uçlarının bikarbonatlı su ile silinmesini tavsiye eder. Bu tarz talimatlar dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alır.

Göğüs kremlerinin iyileştirici etkisi göğüs uçlarının yumuşamasını sağlar. Ancak bu durum bebeğinizin meme ucunu bulmasına ve zorlanmasına neden olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için göğüs kremini ideal oranda kullanmalısınız. Ayrıca göğüs uçlarınızın zarar görmemesi için ellerinizin temiz olması ve nazik hareketlerle uygulama yapmanız gerekir. Gerekli gördüğünüz takdirde, her emzirme sonrasında kremi göğüs uçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Farklı markalar tarafından üretilen bütçe dostu kremler her kullanıcının rahatlıkla ulaşabileceği fiyat aralığında seyreder. Bebeğinizle birlikte hem daha konforlu hem de iyi bir emzirme dönemi geçirmenize yardımcı olacak göğüs çatlak kremi çeşitlerine ÇiçekSepeti ile hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.