Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Göğüs Pedi

Doğuma hazırlık listelerinin başında yer alan göğüs pedi; doğum sonrasındaki süreçte hayatınızı kolaylaştıran ve yaşam kalitenizi artıran ürünlerin başında gelir. Annelik sürecinin en doğal ve en güzel şeylerinden olan emzirme ile birlikte göğüs uçlarında tahriş, yara ve şişme gibi rahatsız edici semptomlar yaşayabilirsiniz. Sürtünme, tahriş ve şişme gibi semptomlar sonucunda göğüs uçları çok fazla hassaslaşır. Bu durum emziren anne için oldukça zor ve ağrılı geçebilir. Anne, hem bebeğini emzirirken hem de sonrasında göğüslerinde meydana gelen ağrı, acı ve yanma gibi sorunlar ile baş etmek durumundadır. Fakat, göğüs koruyucu ürünler ile artık bu tarz sorunları geride bırakabilir, emzirme sürecinin tamamen güzel yanına odaklanabilirsiniz.

Göğüs Pedi Ne İşe Yarar?

Annelik sürecinde kadın vücudu hormonal olarak bazı değişiklikler geçirir. Hormonlar, bebeğin anne karnında sağlıklı büyümesi ve doğum sonrasında anne sütü ile beslenebilmesi için hayati önem taşır. Bebeği sağlıkla büyütmek için salgılanan bu hormonlar, annelerde bazı olumsuz semptomlara da neden olabilir. Tam bir sağlık sorunu olarak nitelendirilmeyen bu semptomlar, annelerin hayatında çeşitli konfor sorunları ortaya çıkabilir. Bebeğin doğumuyla emzirme dönemine geçen bazı annelerin emzirme süreçleri kolay olmayabilir. Göğüslerde tam boşalamayarak biriken sütler; mastit ismiyle bilinen göğüs şişmesine neden olan enfeksiyonlar bu semptomlar arasında yer alır. Bunların yanı sıra, göğüs ucundan gelen fazla süt annenin giysisinin ıslanmasına ve göğüs ucunun bu süregelen ıslaklık sonucunda hassaslaşıp çatlamasına neden olur. Tahriş ve çatlamalar meydana geldiğinde anne, özellikle emzirirken yoğun ağrı ve acı hissedebilir. Neyse ki bu durumlarla karşı karşıya kalmamak için kullanılabilecek ürünler ve alınabilecek önlemler mevcuttur. Göğüs pedleri, bu durumlar söz konusu olduğunda annelerin en büyük yardımcılarıdır.

Göğüs pedlerini kullanarak kıyafetlerinizin ıslanmasını ve göğüs uçlarınızın tahriş olmasını engelleyebilirsiniz. Kaliteli göğüs pedleri, hiçbir şekilde sızdırma yapmaz ve kıyafetlerinizin dışından belli olmaz. Yumuşak ve hassas dokuları, nefes alabilen kumaşları sayesinde göğüs uçlarınızın emzirme sürecinde ihtiyaç duyduğu konforu sağlar. Enfeksiyonları ve tahrişleri önlemek için dermatologlar tarafından da kullanılması tavsiye edilen göğüs pedleri, farklı model ve çeşitlere sahiptir.

Göğüs Ucu Koruyucu Nasıl Kullanılır?

Göğüs pedlerinin kullanım şekli oldukça kolaydır. Pedlerin üzerinde genellikle cildinizi rahatsız etmeyen yapışkanlı bir bölüm bulunur. Bu bantların üst yüzeyinde yer alan kağıtları çıkarıp, göğüs ucu koruyucu pedi göğsünüze yapıştırabilirsiniz. Göğüs pedleri, emzirme sütyenleri ve normal sütyenler ile birlikte kullanılabilir.

Göğüs pedlerini kullanırken göğüs uçlarınızın uzun süre nemli kalmasına izin vermemelisiniz. Pedler ıslandıkça en kısa sürede kuru olan ürün ile değiştirebilirsiniz. Böylece göğüs uçlarınız nemden ve iç çamaşırına sürtünmeden kaynaklı tahriş olmayacaktır.

Güvenilir ve Kaliteli Markaların Göğüs Pedleri Bir Arada

Göğüs pedleri, yüksek emiş potansiyeline sahip olan mikrokapsülleri sayesinde sıvıyı içinde hapseder ve dışarıya sızıntı olmasının önüne geçer. Özel polimer yapıları ile yüksek emiş gücüne sahip olan pedler, sıvıyı alıp şişerse herhangi bir şekil bozukluğu oluşturmaz. Böylece kullandığınız göğüs pedleri ıslandığında da dışarıdan belli olmaz. Su geçirmeyen dış katmanlara sahip göğüs ucu koruyucusu ekstra kuruluk sağlar.

Emziren annelerin en önemli ihtiyacı olan göğüs pedi çeşitleri, farklı markaların çeşitli özelliklere sahip modelleriyle geniş bir yelpaze oluşturur. Onlarca farklı markanın anneler için üretmiş olduğu göğüs koruyucu pedlerini, ÇiçekSepeti adresinden görüntüleyebilir, ürünler arası kolayca kıyaslama ve fiyat karşılaştırması yapabilir, dilediğiniz ürünü hemen satın alabilirsiniz.