Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Göz Çevresi Bakımı

Göz ve göz çevresi cildin en hassas ve ince olduğu yerdir. Bu yüzden bu alanın bakımını yapmak çok daha önemlidir. Hassas ve ince bir tabakaya sahip olan göz çevresi daha çok neme, daha çok temizliğe ihtiyaç duyar. Yanlış bakım uygulamaları, yoğun göz makyajları ve kuruluk gibi dış faktörler cildin çok daha erken kırışmasına ve yıpranmasına yol açar. Doğru göz ve göz çevresi ürünlerini kullanarak kırışıklık, göz çevresi morarmaları ve kuruluk gibi sorunların önüne geçebilirsiniz!

Avene, Avon, Estee Lauder, Garnier, La Roche Posay, Lancome, Vichy ve çok fazla popüler markanın ürünlerini ÇiçekSepeti’nde online olarak inceleyebilir, satın alabilirsiniz!

Göz Bakımı Ürünleri ve Göz Çevresi Bakımı

Göz ve göz çevresi bakımındaki en önemli noktalar temizlik ve nemlendirmedir. Bunun için makyajlı uyumamak, göz çevresinde makyaj varsa onu en iyi şekilde temizlemek gerekir. Gerekli temizlik sağlandıktan sonra göz çevresinde deri hassasiyeti oluşmaması için gerekli nemlendirme işlemi de yapılmalıdır. Böylece göz ve çevresi, kaybettiği nemi geri kazanır. Nemi geri kazanırken de cilt esnekliği artar.

Göz ve göz çevresi bakımı için özel olarak hazırlanan çeşitli göz bakım ürünleri bulunur. Göz makyajını temizleme ürünleri, temizleme mendilleri, göz altı bantları, gece ve gündüz kremleri… Oldukça çeşitli olan bu ürünler arasından ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Göz Makyajı Temizleme Ürünleri: Göz makyajının temizlenmesinin ne kadar önemli olduğunu tekrar belirtiyoruz. Göze ve göz çevresine uyguladığınız makyaj ürünlerini gün sonunda mutlaka temizlemeniz gerekir. Sadece su ile yapılan temizlik pek çok ürünü ciltten çıkarmanıza yardımcı olmaz. Bu yüzden göz makyajı temizleyici tonik ve jeller, göz makyajı temizleme pedleri ve mendilleri gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylece cildinizi derinlemesine temizleyip nemlendirme için hazır hale getirebilirsiniz.

Göz Çevresi Kremleri: Göz çevresi kremleri gece ve gündüz kremleri olarak ikiye ayrılır. Gündüz kremleri genellikle göz makyajını yapmadan önce koruyucu ürün olarak uygulanır. Cildi nemlendiren ve yumuşacık bir forma sahip olan ürünler hem makyajınızın daha iyi görünmesini hem de cildinizin daha az yıpranmasını sağlar. Yaşlanma karşıtı ve güneş koruyucu gündüz kremleri de vardır. Bu sayede gün boyunca cildinizin her ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Gece kremleri ise günün tüm yorgunluğunu atmanızı sağlayacak, gündüz uyguladığınız rutini devam ettirecek ürünlerdir.

Göz Altı Kremleri: Yorgunluk, uykusuzluk ya da genetik faktörler göz altı morluklarına sebep olabilir. Kişiyi rahatsız eden bu göz altı morlukları için kremler ve çeşitli bantlar bulunur. Düzenli uygulamalarda morluğu azaltan göz altı kremleri ve bantları sayesinde cildinizi güzelleştirebilirsiniz!

Göz ve Göz Çevresi Maskesi: Göz ve göz altı çevresine uygulanan çeşitli maskeler de vardır. Bu maskeler göz altı kırışıklıkları, göz altı morlukları ya da nem ihtiyacı için kullanılabilir. Maskeler uygulandıktan sonra kremi cilde derinlemesine işlemek için masaj yapılması önerilir. Böylece kan akışı hızlanır ve o bölgedeki sorun çok daha kısa bir sürede çözülür.

Göz ve Göz Çevresi Çevresi Serumu: Göz ve çevresindeki elastik yapı zamanla çeşitli faktörlere bağlı olarak kaybolabilir. Göz bakım kremleri ve serumlar bu deformasyonu en iyi şekilde telafi etmenizi sağlar. Göz çevresi serumları sayesinde en derin kırışıkları bile açabilir, halka görünümlerden kurtulabilir, cildinizdeki hasarları en aza indirebilirsiniz!

Uygun Fiyatlı Göz Bakım Ürünleri

Cilt sürekli olarak dış etkenlere maruz kalır. Özellikle hassas olan göz ve göz çevresi, bu etkenlerden en hızlı şekilde etkilenen bölgelerdendir. Çevresel faktörlere ya da yaş almaya bağlı olarak göz çevresinde farklı deformasyonlar oluşabilir. Ama pürüzsüz, parlak ve canlı bir cilt görünümü doğru bakım ile her zaman mümkündür. Cildinizi derinlemesine temizlemeniz ve nemlendirici kremler ile cildin ihtiyacı olan nemi dengelemeniz gerekir.

Göz ve göz çevresinde fark ettiğiniz deformasyonları tespit ederek bu bölgeleri iyileştirmeye başlayabilirsiniz. Her türlü deformasyon için çeşitli göz bakım ürünleri bulabilirsiniz. Morluk görünümü, kırışıklık, elastikiyet kaybı ya da yorgun görünüm fark etmeksizin o bölgeye uygun olarak seçeceğiniz bir göz bakım ürünü mutlaka vardır. Cildin en hassas bölgesi olan göz ve göz çevresine uygun bakımı yaptığınız sürece kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz!

Avene, Avon, Estee Lauder, Garnier, La Roche Posay, Lancome, Vichy ve çok fazla popüler markanın ürünlerini ÇiçekSepeti’nde online olarak satın alabilirsiniz! Cildinize güzelleştirecek ve fark yaratacak ürünler sizi bekliyor!