Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Göz Makyajı

Makyajın yeri hem özel günlerde hem de günlük hayatta oldukça büyüktür. Güzel, bakımlı ve göz alıcı görünmek için yapılan makyajlar arasında göz makyajı da oldukça popülerdir. Göz makyajı çeşitli ürünlerle yapılabilir. Göz makyajı ürünleri arasından ihtiyacınız olanı ve kendinize uygununu seçerek en güzel görünümlere imza atabilirsiniz!

ÇiçekSepeti’nde online olarak inceleyip satın alabileceğiniz çok çeşitli göz makyajı ürünleri bulunur. Avon, Chanel, Dolce Gabbana, Essence, Forever, Maybelline, Nars ve daha pek çok markanın en iyi ürünlerine uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nden ulaşabilirsiniz! Hem sevdikleriniz hem kendiniz için tercih edebileceğiniz göz makyaj malzemeleri bir tık uzağınızda!

Göz Makyajı için Kullanılan Ürünler

Göz makyajı yapılırken kullanılan çeşitli ürünler vardır. Bu ürünlerden kimisi kapatıcı işlevi görürken kimi gözlerinizi öne çıkarmanızı sağlar; kimi upuzun ve göz alıcı kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olurken kimi etkileyici bakışlar yakalamanıza yardımcı olur. Siz de ihtiyacınız olan göz makyaj malzemeleri için çeşitli seçenekleri inceleyebilirsiniz! Göz makyajı ürünleri arasında en sık kullanılanlar:

Rimel/Maskara: Rimel ya da maskara olarak bilinen ürünler kirpikler için kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler temel olarak kirpiklerin daha uzun ve canlı görünmesi sağlar. Göz makyajına vurgu yapmak ve çarpıcı bir görünüm elde etmek için makyajınızı rimel çeşitleri ile tamamlayabilirsiniz. Rengarenk rimeller olduğu gibi şeffaf rimeller de vardır. Genellikle yaptığınız makyaj tonlarına uygun olarak bir rimel seçebilirsiniz. Rimeli uzun süre kullanmadığınızda rimelde bozulma/sertleşme olabilir. Bu yüzden belirli aralıklarla rimelinizi değiştirmeniz önerilir.

Far: Göz makyajı denince akla ilk gelen ürünlerden biri far çeşitleridir. Göz kapağını renklendiren farlar, makyajın en önemli dokunuşlarından birini yapar. Göz farları, sıkıştırılmış toz, krem, toz ve kalem olarak birbirinden ayrılır. Temel olarak aynı işlevi gören bu ürünler arasından kendiniz için en kolay kullanıma sahip olanı seçebilirsiniz. Böylece en güzel makyajları yaparken gözlerinizi kolayca renklendirebilirsiniz!

Far Bazı: Göz farı sürmeden önce kullanılan far bazı, göz farının daha uzun süre canlılığını korumasını sağlar. Far bazları sayesinde göz farları daha canlı ve doğal görünürken gün boyu dağılmalara karşı da daha dayanıklı olur. Far bazları genellikle likit/kremsi formdadır. Dilerseniz parmağınızla ya da uygun bir far fırçası ile far bazını uygulayabilirsiniz.

Eyeliner: Kirpik diplerine çekilerek kullanılan eyeliner çeşitleri, bakışların ön plana çıkmasını sağlayan ve makyajı güzelleştiren ürünlerdendir. Genellikle iki göze de aynı şekilde sürülmesi zor olan eyeliner için çeşitli yardımcı aparatlar da bulunur. Likit, toz ve kalem eyeliner çeşitleri vardır. Siz de kendiniz için en uygun ve kolay kullanımlı olduğunu düşündüğünüz eyelinerı seçerek makyajlarınızı canlandırabilirsiniz!

Kaş Ürünleri: Göz makyajı ürünleri arasında kaş ürünleri de olmazsa olmazlardandır. Kaş kalemi, kaş maskarası, kaş sabitleyici gibi çeşitli ürünler vardır. Bu ürünler kaşın rengini değiştirmek, kaşın şeklini değiştirmek ve kaşın şeklinin gün boyu aynı olmasını sağlamak için kullanılabilir. İhtiyacınıza uygun olarak kaş ürünleri arasından seçim yapabilir, göz makyajı yaparken kaşlarınızı da şekillendirebilirsiniz!

Göz Kalemi: Göz kalemi de göz kapaklarına uygulanan ürünlerdendir. Far olarak uygulanabilen ya da eyeliner gibi kirpik bitişine sürülen göz kalemi çeşitleri vardır. Simli, mat, likit ve jel gibi farklı form ve görünümlerde göz kalemleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz!

Takma Kirpik: Takma kirpikler de kirpiklerin gürlüğünü, parlaklığını ve canlılığını artırmak için kullanılan ürünlerdir. Takma kirpik seçimi yaparken gözlerinizin boyutuna ve şekline dikkat edebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz kirpik uzunluğu ve gürlüğüne göre de takma kirpik seçimi yapabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Göz Makyajı Ürünleri

Göz makyajı ürünleri fiyatları üründen ürüne değişiklik gösterir. Göz farı çeşitlerinden maskaralara, takma kirpiklerden kaş ürünlerine kadar göz makyajıyla ilgili her şeye ÇiçekSepeti’nden kolayca ulaşabilirsiniz! Avon, Chanel, Dolce Gabbana, Essence, Forever, Maybelline, Nars ve daha pek çok markanın farklı özelliklere sahip ürünlerini hemen inceleyin ve isterseniz kendiniz isterseniz sevdikleriniz için sipariş oluşturun!