Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Gül Suyu Çeşitleri

Güzel kokusu, hafif ve doğal içeriği ile cilt bakımının en sevilen ürünlerinden biri olan gül suyu cilde ihtiyaç duyduğu bakımı sağlar. Her cilt tipine uygun olması en büyük avantajlarındandır. Cildi yatıştırma, cilt tonundaki eşitsizlikleri giderme ve cildi nemlendirme özellikleri ile ön plana çıkan gül suyu her yaşa hitap eder. Gün boyu cildiniz toza, kire ve makyaj malzemelerinin kalıntılarına maruz kalabilir. Tüm bu etkiler cildi olumsuz etkiler ve erken yaşlanma belirtilerini beraberinde getirir. Cildinizi zararlı etkilerden korumak için cilt temizliğine ve bakımına özen göstermeniz gerekir. Gül suyu, cilt bakımı için en çok tercih edilen ve cilde yararları uzun yıllardır bilinen doğal bir cilt bakım ürünüdür.

Doğal Gül Suyu Faydaları Nelerdir?

Gül suyu faydaları aşağıdaki gibidir:

  • Gül suyu cildinizin pH dengesini korur. Sabun ve cilt temizleyici ürünler, cildinizin PH dengesini bozabilir. Bunun önüne geçmek için cildinizi temizledikten sonra gül suyu kullanabilirsiniz.
  • Gül suyu cildinizdeki fazla yağı alır. Böylece ciltte akne ve sivilce oluşumunun önüne geçilir. Sivilce nedeniyle ciltte oluşan bakteriler cilt yüzeyinde sivilce yayılımını artıran faktörlerdir. Düzenli gül suyu kullanımı cildinizi dezenfekte ederek bu sorunları önler.
  • Gül suyu cildi ve gözenekleri derinlemesine temizler. Cildin yağ oranını dengeler ve daha eşit bir renk tonuna sahip olmasını sağlar.
  • Cildi gül suyu gibi doğal içeriklerle düzenli olarak sildiğinizde ya da gül suyu ile yıkadığınızda cildinizin her geçen gün daha çok neme doymuş olduğunu görebilirsiniz. Nemli cilt, her zaman daha canlı, daha parlak ve daha genç görünür.
  • Gül suyu göz altı şişliklerine iyi gelir. Gül suyunu buzdolabında soğuttuktan sonra göz altlarınıza uygularsanız, şişliğin ve yorgun görünümün hemen geçtiğini görebilirsiniz.
  • Hafif bir yapıya sahip olan gül suyunu hassas cilde sahip olanlar da kullanabilir.
  • Gül suyu yüz temizleme ürünü olarak da tercih edilir.

Gül Suyu Tonik Olarak Nasıl Kullanılır?

Gül yağı çıkarılmak için preslenen gül yapraklarından çıkan suya temiz su eklenerek oluşturulan gül suyu oldukça etkili bir doğal toniktir. İçeriğindeki doğal bileşenler gözenekleri sıkılaştırır ve cilt yüzeyinde kızarıklık oluşumunun önüne geçer. Gül suyunu dolapta bekleterek daha etkili hale getirebilirsiniz. Sabah ve akşam yatmadan önce bir pamuk yardımıyla uygulama yapabilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra gül suyunu tonik yerine kullanabilir, gül suyunun tonik etkisinden yararlanabilirsiniz. Cildin daha parlak görünmesini sağlayan gül suyu, cildinizin her zaman daha aydınlık ve sağlıklı görünmesini sağlar. Kimyasal içerikleri barındırmayan doğal gül suları pek çok farklı marka tarafından size sunulur. İhtiyacınıza ve bütçenize yönelik uygun fiyatlı gül suyu seçenekleri arasından dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Gül Suyu İçeren Cilt Ürünleri

Gülün ve gül suyunun cilt üzerindeki olumlu etkileri gül suyunun farklı cilt bakım ürünlerinde de kullanılmasını sağlamıştır. Gül yağı, gül özü ve gül suyu içeren kozmetik ve bakım ürünlerini kullanarak cilt bakımınızı ve cildinizi daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Gül suyu cildi temizler, arındırır ve daha eşit tonlu, parlak olmasını sağlar. Bunun yanı sıra gül özlü ürünler de cildi derinlemesine nemlendirir. Cilt tonunda meydana gelen renk eşitsizliklerinin giderilmesini, kırışık oluşumunun engellenmesini sağlar. Böylece daha genç, daha bakımlı bir cilde sahip olabilir, gülün doğal ve faydalı etkilerinden yararlanabilirsiniz. ÇiçekSepeti gül suyu ve gül içeriğine sahip yüzlerce ürünü sizinle buluşturur. Farklı markaların üretmiş olduğu ürünleri inceleyebilir, gül suyu fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir ve seçmiş olduğunuz ürünü ÇiçekSepeti adresinden satın alabilirsiniz.