İPTAL
Güllerin Anlamları

Beyaz Gülün Anlamı

Diğerlerine nazaran daha eski bir gül türü olup beyaz gülün anlamı yoğunlukla duruluk ve masumiyettir. Sağlık ve evlilik gibi kutsiyet atfedilen seremoniler için vazgeçilmezlerdendir. DURULUK , MASUMİYET , SAYGI , SIR , DEĞER.

Sarı Gülün Anlamı 

Sarı Gülün Anlamı verdiğiniz kişiye göre değişiyor. Bir dosta verilen sarı gül dostluğunuzun gücünü ve bağlılığınızı ifade ediyorken sevgilinize vereceğiniz sarı gül biraz kıskançlık biraz ayrılık duygularını barındırıyor. Ortadoğu’da 18 yüzyılda keşfedilen sarı gül Alman geleneklerinde ise ihaneti ve biten aşkı simgeliyor.

Mavi Gülün Anlamı


Halen doğal olarak bulunamaması onun maneviyatı simgelediğine dair olan inancı artırmıştır. Aslında ya mor olarak ya da lavantanın türevi olarak bulunmaktadır. Mavi gülün anlamı genel olarak maneviyatı ifade etmekle beraber elde edilemez hayallere işaret eder.

Kırmızı Gülün Anlamı 


Aşkı ve tutkuyu ifade etmenin en güzel ve en özel simgesi olan kırmızı gülün anlamları ve yaygınlığı hepimizin malumu. İçerisinde yüksek miktarda “ Seni seviyorum . “ barındırır. Tebrik bir başka kullanılabildiği alandır. AŞK , TUTKU , CESARET , TAKDİR , TEBRİK

Pembe Gülün Anlamı

Pembe Gül, renginin verdiği sevimlilikle beraber nezaket ve şirinliği temsil eder. Pembe gülün anlamı gereği masumiyet, zarafet ve cilvesiyle sizi etkileyen birine verirseniz tam anlamıyla yerine ulaşmış olur.

 

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.