İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Bronzlaştıcılar ve Güneş Yağları

Güneş yağları cildi güneşin zararlı etkilerinden korumak için kullanılması tavsiye edilen ürünlerin başında yer alır. Güneşin zararlı ışınları olarak bilinen UV ışınlarından korunmak ve sağlıklı bronzlaşmak için doğru ürün seçimi yapmak kadar ürünlerin uygun şekilde kullanılması da oldukça önemlidir. Onlarca farklı markanın üretmiş olduğu onlarca farklı ürün arasından ürün seçimi yapmak pek kolay görünmese de, ürünlerin içerikleri ve kullanım etkileri hakkında bilgi sahibi olduğunuzda kendinize uygun güneş yağı ve bronzlaştırıcıyı kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Kendiniz için doğru ürünleri seçtikten sonra unutmayın ki doğru uygulamanın önemi yadsınamaz. Aldığınız ürünü düzenli bir şekilde uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda kullanmalısınız. Böylece hem güneşin zararlı etkilerinden korunabilir hem de sağlıklı bir şekilde bronzlaşmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı Yağ Nasıl Kullanılır?

Yaz aylarında kadınların en çok istediği şeylerden bir tanesi bronz, sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmalarıdır. Güneşin cildinizi sağlıkla bronzlaştırması için bazı koruyucu ürünler kullanmanın yanında daha güzel bir tonda bronzlaşmak için bronzlaştırıcı yağlar tercih etmelisiniz. Bronzlaştırıcı yağ kullanmadan önce vücudunuza güneş kremini sürmeniz ve kremin cilt tarafından tamamen emilmesini beklemelisiniz. Plajda ya da havuz kenarında güneşlenmeye başlamadan önce seçmiş olduğunuz bronzlaştırıcı ürünün arkasında yazan kullanma talimatlarına uyarak vücudunuza sürebilirsiniz. Bronzlaşırken sadece güneşin altında hareketsiz yatmamalı hareket ederek vücudun güneşten eşit bir şekilde yararlanmasını sağlamalısınız. Sudan çıktıktan sonra vücudunuzu tamamen kuruladıktan sonra bronzlaştırıcı yağı tekrar uygulayabilirsiniz. Gün sonunda vücudun soyulmaması, rengini daha uzun süre koruması için bronzluk destekleyici nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı Krem Nasıl Seçilir?

  • Kullanacağınız bronzlaştırıcı kremin cilt yapınıza uygun olması oldukça önemlidir. Cilt yapınıza uygun olmayan ürünler istenmeyen bir bronzluğa, renk eşitsizliklerine neden olabilir.
  • Seçeceğiniz bronzlaştırıcının cildinizi nemlendirmesi, eşit bir renkte bronzlaştırmayı vaad etmesi gerekir. Krem seçerken güneş kreminin korumasına ek olarak bronzlaştırıcının da güneş koruma faktörüne sahip olması sağlıklı bir şekilde bronzlaşmanıza yardımcı olur.
  • Bronzlaştırıcı yağlar ve kremler bronz ten sağlama özelliğinin yanı sıra farklı cilt bakım özellikleriyle de dikkat çeker. Yaşlanma karşıtı, sıkılaştırıcı, nemlendirici ve leke oluşumunu önleyiciler arasından kendiniz için en iyi bronzlaştırıcı yağ ürününü seçerek cilt bakımınıza katkı sağlayabilirsiniz.

Güneş Yağları Nasıl Kullanılmalı?

Cildi güneşin zararlı etkilerinden korumak için en etkili yöntemlerden olan güneş kremi kullanımı ve uygulaması cilt sağlığı açısından gereklidir. Güneş kremi ve yağlarının önemli özelliklerden olan SPF, güneş ışığının cilde temas seviyesini ne kadar etkili bir şekilde önlediği ile ilgili bir terimdir. SPF 15, SPF 30, SPF 50+ gibi derecelere sahip olan güneş koruyucular arasından istediğiniz etkinlik derecesine göre seçim yapabilirsiniz. Korunmak istediğiniz seviyedeki kremi uygularken ürünü az uygulamamanız gerekir. Az ürün kullanımlarında güneş kremleri etkinliğini tam olarak gösteremez. Bunun yanı sıra çok fazla krem uygulaması da cildi gereğinden fazla yağlandıracağından cildin nefes alması engellenir ve ciltteki pH seviyesinde dengesizlik oluşabilir. Güneş yağları kullanırken hem tüm vücudunuza hem de yüzünüze uygulanan ürünleri tercih edebilirsiniz. Yüzünüz için daha etkili bir korumaya sahip ürün seçerken vücudunuz için daha düşük SPF derecesine sahip ürünleri de ayrı ayrı kullanabilirsiniz.

Her cilt yapısına, farklı SPF derecelerine sahip yüzlerce farklı güneş kremi ve bronzlaştırıcı yağları ÇiçekSepeti adresinde detaylı olarak inceleyebilir, ürünler arasında kıyaslama yaparak kendiniz için en doğru ürünü bulabilirsiniz. En ucuz güneş kremi ve bronzlaştırıcı yağları ÇiçekSepeti’nde bulabilir, seçtiğiniz ürünleri hemen satın alabilirsiniz.

 

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.