İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Güneşlikler

Herhangi bir odayı renklendirmenin en kolay yollarından biri, yeni bir perde ve güneşlik seçmektir. Evinizin herhangi bir alanına biraz stil katmak ve odanın aydınlatmasını kontrol etmek istiyorsanız, çok çeşitli güneşlikler bulabilirsiniz. Güneşin yoğunluğuna göre tercih edebileceğiniz gölgelikler, aynı zamanda evinizin mahremiyetini korumanızı da sağlar. ÇiçekSepeti, farklı bütçelere uygun güneşlik çeşitleri sunarak, evinizde pratik ve etkili şekilde fonksiyonel çözümler yaratmanıza yardımcı olur. Siz de, tül-perde kategorisindeki ucuz güneşlik fiyatlarıyla sevdiklerinizin evine hediye olarak veya kendi evinize dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Her İhtiyaca Uygun Güneşlikler

Tül perdeler, evin havasını değiştiren önemli tekstil ürünleri arasında yer alsa da ışığı yansıttığı için tek başına yeterli değildir. Perdenin daha uzun süre ve şık bir şekilde kullanılabilmesi için çeşitli güneşlik modellerinden yararlanabilirsiniz. En yaygın şekilde kullanılan güneşlik çeşitleri; beyaz ve krem renkli hazır kornişli modellerdir. Ancak tüm ortamlara ve perde türüne uyum sağlayan bu hazır güneşlikler, ışığı azaltma konusunda her zaman yeterli olmayabilir.

Her evin ve odanın güneşlik ihtiyacı ışığı alma kapasitesine, odanın dekorasyonuna ve kişisel zevklere göre değişir. Çoğu zaman güneşlik kararı stille bağlantılı olarak görülse de teknik ayrıntıları göz önünde bulundurarak daha doğru bir alışveriş yapabilirsiniz. Özel ışık ve gizlilik gereksinimlerinize uyacak birçok farklı güneşlik seçeneği vardır. Tül güneşlikler ışığın çoğunun geçmesine izin verirken, yarı şeffaf seçenekler daha fazla mahremiyet sunar. Öte yandan, blackout olarak da bilinen karartma gölgelikleri, ışığı engellemede çok daha etkilidir. Işığı tamamen engellemek istediğinizde blackout güneşlikleri seçebilirsiniz.

Güneşlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Işık ve mahremiyet: Odanızın aydınlık veya havadar olmasını tamamen kişisel tercihleriniz doğrultusunda şekillendirebilirsiniz. Yatak odası gibi özel alanlarda blackout tipi veya jaluzi şeklindeki güneşlikleri tercih ederek mahremiyetinizi koruyabilirsiniz.
  • Bütçe: Güneşlik fiyatları da tıpkı perdelerde olduğu gibi boyuta göre belirlenir. Özel boyutlar ve kumaşlar, diğer modellerden nispeten daha pahalı olabilir. Bu nedenle büyük alanlar için bütçenize uygun malzeme ve kumaşları tercih edebilirsiniz.
  • Temizlik: Güneşliklerin bakımı ve temizliği malzemesine veya stiline göre değişir. Açık renkler kısa sürede tozlandığı için makinede kolayca yıkanabilen, buruşmayan ve çabuk kuruyan güneşlikleri seçebilirsiniz.
  • Dekorasyon: Evinizin genel dekorasyonu, perde ve güneşlik seçiminde en önemli kriterler arasında yer alır. Endüstriyel, bohem, minimal, modern veya klasik stiller için farklı güneşlikleri seçmeniz gerekir. Her ortama uyum sağlaması için ekru veya krem gibi çok yönlü güneşlik modellerini satın alabilirsiniz.

Dış Mekanı Şıklaştıran Güneşlik Çeşitleri

Güneşlikler her ne kadar perdenin gerisinde kalan ürünler olsa da evinizin genel ambiyansı ve ışıklandırması için oldukça önemlidir. Doğru ışıklandırma tarzı, dekorasyonunuzun daha zengin ve şık görünmesine katkı sağlar. Bu nedenle güneşlik seçerken bazı kriterlere dikkat ederek, akıllıca bir alışveriş yapabilirsiniz. Söz konusu güneşlik olunca balkon veya teras gibi dış mekânlarda da bazı çözümlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle ışığın güçlü bir şekilde yansıdığı yaz aylarında rahatça balkonda oturabilmek için brandaları veya balkon perdelerini tercih edebilirsiniz.

Balkon perdeleri, özel pamuk polyester yapısı sayesinde ışığın içeri girmesini önler. Gabardin gibi kalın pamuklu kumaşlardan üretilen brandalar ise hazır kurulumları sayesinde kolayca monte edilebilir. Balkonunuzun ölçülerini alarak, kullanıma hazır brandaları kolayca yerleştirebilirsiniz. ÇiçekSepeti, ev yaşam kategorisinde ihtiyacınıza ve bütçenize uygun güneşlikler sunarak evinizin dekorasyonuna estetik ve fonksiyonellik katar. Siz de iç veya dış mekânda rahatça vakit geçirmek için dilediğiniz güneşliği indirim ve kampanyalarla hemen sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.