Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Günlük Spor Ayakkabı

Gün içerisinde çok fazla ayakta durmanızı gerektiren bir işte çalışıyorsanız, günlük spor ayakkabı tercihiniz oldukça önemlidir. Ayakta durmayı ve sık yürümeyi gerektiren işler, ayağınıza büyük miktarda baskı uygular. Mevcut vücut ağırlığınız, uzun süreler boyunca ayakta kaldığınızda giderek ağırlaşır ve ayaklarınızı zorlar. Bu zorlu koşuşturmacanın arasında rahat, yumuşak, nefes alabilen ve ayağınıza tam oturan bir günlük spor ayakkabı sizi ve ayaklarınızı büyük oranda rahatlatır. En iyi günlük spor ayakkabı modellerine size özel fırsatlarla sahip olmak için ÇiçekSepeti’ni ziyaret edebilirsiniz.

İdeal Günlük Spor Ayakkabı

Ortalama bir ömür içerisinde insanların, ayaklarını kullanarak dünyanın çevresini beş kez dolaşabilecek kadar yürüdüğü tahmin edilir. Bu nedenle ayaklara ve tercih edilen ayakkabılara önem verilmesi gerekir. Doğru ayakkabı sizi nasır, diz ağrıları, sırt ağrıları, duruş bozuklukları gibi fiziksel hastalıklardan koruyabilir. Ayakkabılar bir bireyin en önemli giysisi olabilir, çünkü hiçbir giysi sizin vücut ağırlığınızı saatlerce taşımaz. Bu nedenle günlük spor ayakkabı nasıl olmalı sorusu ve ardından yapacağınız araştırma, ayakkabı seçiminiz için oldukça önemlidir. Günlük spor ayakkabı boyutu, ayak parmaklarınız ve ayakkabı arasında hafif bir boşluk bırakacak şekilde ayarlanabilir. Ayakkabı boyutunun yanı sıra ayakkabı genişliği de ayaklarınızın konforu için önemli. Günlük spor ayakkabınız ayağınızın anatomisini desteklemek üzere yaklaşık 2 ila 3 cm arasında bir topuğa sahip olabilir. Daha yüksek veya daha alçak topuklu ayakkabıların uzun süre kullanımı, ayak bileklerinizi ve bacaklarınızı yorabilir. Günlük spor ayakkabınızı yürüyüşe, okula, alışverişe ve işe giderken kullanabilirsiniz.

Spor Ayakkabı Seçimi için Önemli Unsurlar

Günün büyük bir kısmını ayakta geçiyorsanız, ayakkabı seçerken inceleyebileceğiniz birkaç tasarım özelliği bulunur:

1- Günlük spor ayakkabı yürüme ve ayakta durma amaçlı kullanıldığı için ayakkabınızın hem ön hem de arka tabanında ortopedik ayakkabı tabanları bulunması gerekir. Bu ortopedik taban ile vücut ağırlığını ön ve arka topuk arasında eşit olarak dağıtabilirsiniz.

2- Ayağınızı önden ve genişlemesine sıkan bir ayakkabı tüm gününüzü mahvedebilir. Bu nedenle birkaç ayakkabı numarası deneyerek sizi en rahat ettiren numarayı bulmanız gerekir.

3- Tüm gün kapalı bir ortamda bulunan ayaklarınız vücut ısınız ve çorabın sağladığı ısı ile ayaklarınızın terlemesine neden olur. Terleyen çoraplarınız ayakkabının iç astarına nüfuz eder ve ayakkabılarınızda istenmeyen kokular oluşabilir. Nefes alabilir kumaş ile üretilen günlük spor ayakkabı, ayaklarınızın gün boyu kuru kalmasını destekler.

4- En iyi günlük spor ayakkabı, farklı hava koşullarında kullanılabilecek olan ayakkabıdır. Dışarı çıktığınızda çoğu zaman sizi nasıl bir havanın karşılayacağını bilmezsiniz. Bir anda yağmur yağabilir ve bir su birikintisine basabilirsiniz. Bu nedenle günlük spor ayakkabı seçiminizde ayakkabının su geçirmez yapıda üretilmesine dikkat edebilirsiniz.

ÇiçekSepeti günlük spor ayakkabıları çeşitli modelleri ile her zevke hitap etmenin yanı sıra, sağlığınızı korumak üzere üretilen ortopedik ayakkabılara da sahip. En iyi günlük spor ayakkabı modellerine ayrıcalıklı fiyatlarla sahip olmak için ÇiçekSepeti’ni ziyaret edebilirsiniz.

Spor Ayakkabı Temizliği

Spor ayakkabı temizliği, günlük spor ayakkabı kullanım ömrünü uzatmak için mutlaka yapılmalı. Ayakkabılarınızda çamur birikintisi varsa ayakkabı tabanlarını birbirine vurarak ayakkabıyı çamurdan arındırabilirsiniz. Kalan kirleri temizlemek için sert kıllı bir fırçadan faydalanabilirsiniz. Ilık su ile nemlendirilmiş bir bez ve sıvı deterjan ile ayakkabınızın dış ve iç yüzeyini silebilirsiniz. Günlük spor ayakkabı tamamen temizlenene kadar bu işlemi nazikçe tekrar edebilirsiniz. Spor ayakkabı bağcıkları ve tabanını çıkarıp ayrı bir alanda su ve deterjanla yıkayabilirsiniz. Günlük spor ayakkabıları açık bir alanda kurumaya bırakabilirsiniz.