Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Guzmania (Guzmanya)

Kırmızı ve yeşil yapraklarının güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakan guzmania, en sevilen süs bitkileri arasında yer alıyor. Ilıman iklime sahip bölgelerde sıklıkla yetiştirilen bitki ülkemizde hem evlerde hem de bahçelerde büyütülebiliyor. Hoş görüntüsü dolayısıyla kendi evinizde ya da iş yerinizde tercih edebileceğiniz guzmanialar, aynı zamanda sevdikleriniz için de harika bir hediye alternatifidir. Siz de birbirinden güzel guzmanialar arasında tam istediğiniz gibi bir tanesini seçmek isterseniz, ÇiçekSepeti üzerinde yer alan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Guzmanya Bakımı Son Derece Kolaydır

Nemli bölgeleri seven guzmania bitkisinin toprağını da nemli tutmak gerekiyor. Kış aylarında bitkiyi belli aralıklarla ve daha seyrek sulamak önerilse de, yaz aylarında her gün ya da gün aşırı sulamak tavsiye ediliyor. Uygun sıcaklık değerlerine sahip bölgelerde dış mekan bitkisi olarak da tercih edilen guzmanialar, havadar ortamlarda daha hızlı gelişim gösteriyor. Siz de eğer kırmızı ve yeşil rengin muhteşem uyumunu barındıran bu çiçeğe sahip olmak isterseniz, farklı boylarda ve saksılarda sunulan modelleri inceleyebilirsiniz.

Guzmanyalar Işığı Sever

Kış ve bahar aylarında direkt güneş ışığı isteyen guzmanialar yaz aylarında yarı gölge ortamlara almak gerekiyor. Eğer baktığınız guzmania yeterince geliştiyse ve saksısını değiştirmeniz gerekiyorsa bu işlemi nisan ayında yapmanız öneriliyor. Bitkiler bir yaşını geçtikten sonra ortalama olarak her yıl bir kere çiçek açıyor. Guzmania çiçeği gösterişli olduğu kadar uzun ömürlü olmasıyla da beğeni topluyor. Güzelliğini uzun süre muhafaza edebilen bu harika bitkiyi daha yakından incelemek isterseniz ÇiçekSepeti üzerinde yer alan guzmania çiçeklerine göz atabilirsiniz.

Harika Bir Hediye Alternatifi Olarak Guzmanialar

Bakımı son derece kolay olan Guzmania bitkisini kendi yaşam alanlarınızda tercih edebileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Gösterişli yaprakları ve renkli yapısıyla ilk bakışta dikkatleri üzerine çeken guzmanialar; yeni bir iş, terfi ya da hasta ziyareti gibi çiçek hediye etmek istenebilen durumlarda sıklıkla tercih ediliyor. Bulundukları ortamdaki diğer objelerle ve dekorasyon tercihleriyle kolayca uyum sağlayan guzmaniaları sevdiklerinize hediye etmek isterseniz ÇiçekSepeti üzerindeki modeller arasından seçiminizi yapabilir, sipariş notunuzu da ekleyerek sevdiklerinize gönderilmek üzere satın alabilirsiniz.

Her Daim Yeşil, Her Daim Çok Güzel

Guzmanialar çiçeksiz oldukları dönemde dahi yaprakları yeşil ve göz alıcıdır. Bulundukları her ortama doğadan nadide bir dokunuş katan guzmanialar, genellikle yaz aylarında çiçek açıyor. Guzmania bitkilerin her yaz çiçek açmaları ve sağlıklı bir şekilde gelişimlerini sürdürebilmeleri için toprak seçimine de dikkat etmek gerekiyor. Toprak olarak hava geçirgenliği yüksek olanları tercih etmelisiniz. Çeşitli ufak taşlarla saksı tabanına drenaj yaparak da hem sulama esnasında fazla suyun atılmasını hem de toprağın daha havadar olmasını sağlayabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Guzmania Saksılar

ÇiçekSepeti üzerinden sipariş verebileceğiniz guzmanialar birbirinden şık saksılarda gönderiliyor. Metal, porselen ve cam gibi farklı materyallerden üretilen saksılar kullanıldıkları ortamlara hoş bir ambiyans katıyor. Çiçeği yerleştireceğiniz alandaki dekorasyon zevklerinizi göz önünde bulundurarak en uygun saksıyı ve bitkiyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer sıra dışı tercihler yapmayı seviyorsanız son yıllarda oldukça rağbet gören beton saksı modellerini de değerlendirebilirsiniz.

Mini Guzmania Alternatiflerine Göz Atın

Mini guzmania modellerini küçük alanlarda yetiştirmek de mümkün oluyor. Çalışma masanızın üzerinde çiçek bulundurmayı seviyorsanız, ya da küçük saksılarda çiçek yetiştirmek hoşunuza gidiyorsa mini guzmania seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Eğer siz de hoş görüntüsüyle bulunduğu her ortama doğal ve renkli bir görünüm katacak bir guzmania sipariş etmek istiyorsanız ÇiçekSepeti üzerinde yer alan bitkileri inceleyebilir, dilediğiniz her an siparişinizi tek tıkla ve güvenle ÇiçekeSepeti üzerinden oluşturabilirsiniz.