Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Halı ve Kilim

Salon, yatak odası, çocuk odası, mutfak ve antre gibi her alana uygun boyut ve tasarımlar sunan ÇiçekSepeti'nin halı ve kilim kategorisini keşfedin. Kullanıldığı alanda etkili bir fon yaratma ve tüm estetik ayrıntıları bütünleyen bir yüzey oluşturma yönüyle dekoratif halılar tercih edebilirsiniz. Modern tasarımlardan geleneksel motiflere ve üretim teknolojisi açısından birbirinden özel dokuma özelliklerine sahip halı ve kilimler ÇiçekSepeti’nin eşsiz dekoratif dünyasında sizlerle!

Evinizin Her Odası İçin Halı ve Kilim Modelleri

Halı seçiminde, ürünün kullanılacağı alanda bulunan mobilyaların, duvar renginin ve dekoratif ürünlerin genel renk ve dokusuna uygun tasarımları tercih edebilirsiniz. Bu doğrultuda kullanılacak yaşam alanına hakim olan renklere fon oluşturacak benzer renkler tercih edebileceğiniz gibi uyum gösteren farklı renkleri de değerlendirebilirsiniz. Çocuk, genç odası halısı seçiminde çocukların odalarındaki renklilikle uyum gösteren birçok seçenek bulunuyor. Çizgi karakterler, yıldızlar, araba ve bebek motifi gibi birçok ayrıntıya sahip ürünü, çocuk ve genç odası halı modellerinde bulabilirsiniz. Çocuklar için bir oyun alanı yaratan halılar içerisinde eğitici motiflere sahip ürünler de yer alır.

Genel olarak büyük boyutlu ve en çok göze çarpan halı kullanımına sahip salonlar için modern veya geleneksel tasarımlar içeren halı modelleri bulunuyor. Modern evlere hakim sade tasarımları bütünleyen halı modelleri içerisinde, desensiz ve renk çeşitliliği az olan modelleri tercih edebilirsiniz. Shaggy halı modelleri modern tasarımlar sunarken genel olarak 30 mm ve 50 mm gibi hav yüksekliği ile doygun bir doku da sunar. Birbirinden özel tasarımların sunulduğu dijital baskı teknikleriyle üretilen makine halısı modelleri ise hem geleneksel hem de modern birçok tasarıma sahiptir.

Dekoratif Halı Modelleri ile Tarzınızı Yansıtın

Dekoratif halılar içerisinde, bir veya iki rengin belirsiz tonlarla geçişlerine sahip estetik görünümlü modeller, modern evlerin vazgeçilmezlerinden birini oluşturur. Geometrik desenler veya farklı boyutlardaki blokların bütünlük sağladığı halı modellerini de şık çizgilere sahip ürün arayışınızda değerlendirebilirsiniz. Farklı desen ve renk çeşitliliğine sahip halı örtüsü modelleri de halınızı yenilemenin bir başka alternatifidir. Mevcut halınızın boyutlarıyla örtüşen halı örtüsü, halınıza sıkıca sarılabilen yapısıyla yeni bir halı görünümünü sizlere sunar. Üstelik makinede uygun koşullarda yıkanabilmesi, temizliğini de oldukça pratik bir şekilde yapabilmenizi sağlar.

Yaşam alanlarının her alanında kullanılan halılar içerisinde yolluk modelleri de eve atılan ilk adımda, antrelerde kullanım alanı bulur. İnce ve uzun bir forma sahip olan yolluklar, birçok halı modelinde olduğu gibi birbirinden farklı tasarımlara sahiptir. Bütünlüklü bir görünüm elde etmek için farklı boyutlarda ancak aynı tasarıma sahip yolluk setlerini kullanabilirsiniz.

İşlevsel Özellikleri ile Halı ve Kilim Modelleri

Hareketli bir eve sahipseniz eğer kaydırmaz özellikli halı kilim modelleri, konumunu koruyabilen yapısıyla keyifli bir kullanım sunar. Evcil hayvanlar veya çocukların koşuşturmacası karşısında bulunduğu alandan kaymayan bu halılar zemini tutan özel tabanlara sahiptir. Çocuk ve genç odası halısı modellerinde de kaydırmaz taban özellikli ürünler bulabilirsiniz. İnce bir yapıyla üretilen kilim modelleri ise yaz aylarında da ferah bir kullanım imkanı tanır. Aynı zamanda çamaşır makinesinde yıkanabilen kilimler sayesinde kolay temizlik konforunu yaşayabilirsiniz.

Anadolu’nun köklü geçmişinden bugünlere ulaşan birçok geleneksel desene sahip el dokuma halısı modelleri de otantik dekorasyonlar için eşsiz bir seçenek yaratır. El emeğinin ve geleneksel yöntemlerin kullanıldığı bu halılar içerisinde doğal koyun yünü gibi her mevsim konforlu bir kullanım sunan malzeme seçimleri mevcuttur. Yaşam alanlarınızın her noktasında keyifle kullanabileceğiniz yüzlerce halı modeli birbirinden özel ödeme seçenekleri ile ÇiçekSepeti’nde!