Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kil Hamuru

Gün içinde boş zamanları değerlendirmek, yeni bir hobi ile uğraşmak ya da hobilerinden para kazanmak isteyenlerin deneyebileceği çeşitli aktiviteler vardır. Kil hamuru ile uğraşmak ve kil hamurundan bir şeyler tasarlamak da bunlardan biridir. Her yaştan kişinin deneyebileceği, keyif alabileceği ve eğlenebileceği bu hobi ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Farklı türlerde ve farklı büyüklüklerde kil hamuru çeşitlerini online olarak inceleyip kolayca satın alabilirsiniz!

Kim Hamuru Çeşitleri Nelerdir ve Kil Hamuru Nasıl Kullanılır?

Hem profesyonel olarak kullanabileceğiniz hem de hobi amaçlı kullanabileceğiniz çeşitli killer vardır. Özel aktivitelerde ve el işi çalışmalarında kullanabileceğiniz bu killer, alanında uzman olan markalar tarafından üretilip sevenleriyle, ilgilenenler ile buluşur. Her yaştan bireyin kullanımına uygun olan kil hamurları, yaratıcılığınızı geliştirmenizi sağlarken hobinizi profesyonel bir işe dönüştürmenize de yardımcı olur. Çeşitli kil hamurlar vardır:

  • Havayla temas ettiği anda kuruyan kil hamurları bulunur. Bu tarz kil hamurlarını, yumuşak yapıları sayesinde kolayca şekillendirebilirsiniz. Yumuşak yapıları ile ön plana çıkan bu kil hamuru çeşitleri ile dilediğiniz şekli oluşturabilirsiniz. Bu kil hamuru türü, hava ile temas ettiği andan itibaren kurumaya başlar. Ve hava ile kuruyarak final şeklin korunmasına yardımcı olur. Bu kil hamurunu pişirmenize gerek yoktur. Kuruyan kil hamurunu dilediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Boş vakitlerinizi değerlendirmenizi sağlayan, hava ile kuruyan kil hamuru sayesinde çocuklarınızla eğlenceli vakitler geçirebilir, profesyonel ürünler üretebilirsiniz. Hava ile temas eden kil hamuru çeşitleri her seviye için uygundur. Anahtarlıklar, yüzüklükler, kupalar, kolye standı çeşitleri, eğlenceli tabaklar, objeler ve bardak altlıkları gibi ürünleri hava ile kuruyan kil hamuru ile kolayca yapabilirsiniz.
  • Pişirilen kil hamurları da kil hamuru çeşitleri arasında yer alır. Bu hamur türü, hava ile kuruyandan bağımsız olarak final şekli aldıktan sonra seramik fırınında pişirilir. Su kullanarak şekil verdiğiniz kil hamuru ile dilediğiniz şekilde ürün tasarlayabilir, daha sonra profesyoneller yardımıyla tasarımınızı pişirerek kullanabilirsiniz.
  • Kil hamuru çeşitleri sert, orta ve yumuşak olarak da üçe ayrılır. Yumuşak yapılı kil hamurları genellikle hobi amaçlı kullanabileceğiniz kil hamurlarıdır. Küçük yaştaki çocuklar ya da bu aktiviteyi hobi olarak denemek isteyenler için yumuşak killer uygundur. Daha sert yapılı kil hamuru çeşitleri ise profesyonellerin kullanımı için uygundur.

Kil hamurları arasından seçim yaparken de bazı noktalara dikkat ederek hobiniz için en doğru ürün seçimini yapabilirsiniz:

  • Kendi profesyonellik seviyenize uygun olan bir kil seçimi yapmanız, en önemli konulardan biridir. İlk deneyiminizde daha yumuşak, kolayca şekillendirebileceğiniz, uygun bir alternatif tercih etmeniz gerekir.
  • Hava ile kuruyan bir kil hamuru mu yoksa fırında pişmeye uygun bir kil hamuru mu kullanmak istiyorsunuz buna dikkat edebilirsiniz. Fırında pişirmek için bir ürün yapmak istediğinizde hava ile kuruyan kil hamuru kullanırsanız sorun yaşayabilirsiniz.
  • Renkli kil hamurları vardır. Kırmızı, kahverengi, mavi gibi farklı renklerde kil hamurlarını seçip farklı renklerde ürünler tasarlayabilirsiniz.
  • Satılan kil hamurlarının gramajları farklıdır. 40 gram, 100 gram, 250 gram… Çeşitli büyüklüklerde, ihtiyacınız olacak kadar kil hamuru satın alabilirsiniz.

Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde hem profesyonellere hem de hobi olarak seramik ile ilgilenenlere uygun kil hamurları vardır. Siz de çeşitli ürünler arasından kendiniz için en uygun olanı bulabilirsiniz.

Hobilerinizi Geliştirmenizi Sağlayacak Uygun Fiyatlı Kil Hamurlarını Keşfedin!

Sanat malzemeleri arasında yer alan kil hamuru çeşitlerinin fiyatları farklıdır. Ürünün markasına, ürünün özelliklerine, gramajına ve ürün cinsine göre kil hamurlarının fiyatları değişebilir. Çiçeksepeti’nde hem bütçenize hem de kullanım şeklinize uygun olarak çeşitli kil hamurlarını inceleyip satın alabilirsiniz!