Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Hava Kompresörleri

Ofis, iş yeri, ev ya da yazlık… Yaşam alanlarında hayatı kolaylaştıran birçok farklı mekanik alet kullanılır. Bu aletlerin birçoğu belli işler için özel olarak tasarlandığından ihtiyaç duyulan alana özgü özelliklere sahiptir. Sanayi bölgesi başta olmak üzere birçok iş kolunda kullanılan hava kompresörü de bu mekanik aletler arasında yer alır. Hava kompresörü, basit bir anlatımla gazı veya havayı yüksek basınç ile sıkıştıran ve ihtiyaç halinde kullanmanızı sağlayan motorlu alettir. Farklı iş alanlarında kullanıldığı için tasarım olarak özgün seçenekler görmeniz oldukça kolaydır. Otomobil fabrikalarından boya fabrikalarına, otomobil lastik işletmelerinden küçük sanayi dükkanlarına kadar geniş bir kullanım alanı olan hava kompresör modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.

Hava Kompresörü Modelleri

Model, boyut ve özellik olarak farklı seçenekler sunan hava kompresör modelleri, gelişen teknoloji sayesinde ergonomik tasarımlara sahiptir. Yüksek hava basıncına ihtiyaç duyulan alanlarda motor gücü sayesinde bunu kısa sürede sağlayan cihaz, zaman ve enerji tasarrufu etmenizi de sağlar. Kullanım alanlarına göre hava kompresörü fiyatları da değişim göstermektedir. İhtiyaç duyduğunuz alana en uygum modeli bulmak için öncelikle ne boyutta ve ne yapmak için hava kompresörüne ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz faydalı olacaktır.

  • Araç hava kompresörü, motor ve diğer mekanik aksamların performansının devamlılığını sağlayan bir üründür. Motor çalışma sırasında belli bir basınç seviyesine ihtiyaç duymaktadır. Bu basıncın sürekli olması ve dengelenmesi için dışarıdaki havayı uygun bir değerde sıkıştıran hava kompresörü, motorun ihtiyaçlarına uygun şekilde havayı kullanmasını sağlar. Araç modeline, markasına ve türüne göre farklı özellikler sunan hava kompresörü modelleri bulmak mümkündür.
  • Oto hava kompresörü modelleri ise daha çok lastik şişirmek için kullanılan türdür. Yolculuk sırasında havası inen lastikleri uygun basınç aralığında tutmak için kullanılır. Özellikle yüksek miktarda yük taşıyan kamyon ve tır gibi araçlarda hava kompresörü oldukça önemlidir. Çünkü bu araçların lastikleri çok fazla basınç altında kaldığı için gün içerisinde havalarının dengelenmesi araç güvenliği için önemlidir. Otomobil ve normal araçlar için ise daha ergonomik olan taşınabilir hava kompresör modelleri oldukça avantajlı seçenekler sunar. Büyüklük olarak tablet kadar olan bu cihazlar, araç lastiklerindeki hava kaçaklarını dengelemek için kullanılır.
  • Hava kompresörlerinin sanayi ve tekstil alanında kullanılan modelleri bulunmaktadır. Yağ veya boya püskürtmek için kullanılan bu modeller, içinde depoladığı yüksek basınçlı hava sayesinde istenilen malzemenin püskürtülmesini sağlar. Pistonlu kompresör, paletli kompresör gibi farklı isimlerle anılmaktadır.
  • Hava körüklerinde kullanılan modeller ise daha çok temizlik işlerinde işe yarar. Ev, iş yeri, ofis gibi alanlarda kullanılan hava körükleri, istenilen havayı yüksek basınçla üflemesi sayesinde derinlemesine temizlik yapılmasını sağlar. Aynı zamanda yüksek emiş gücü de sağlayan bu cihaz, tozların filtrede toplanmasının da önüne geçer.

Hava Kompresörü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her üründe olduğu gibi hava kompresörü modellerinde de farklı özellikler sunulmaktadır. Bu nedenle hava kompresörü alırken neye ihtiyacınız olduğuna dikkat etmeniz gerekir.

  • Hava kompresörleri genelde elektrikle çalışan cihazlardır. Bunun dışında yakıt ya da batarya ile çalışan modeller de bulmak mümkündür. Bu nedenle hava kompresörünün enerji tüketim değerine dikkat etmek gerekir. Bütçenizle dost bir model alarak uzun yıllar boyunca tasarruf edebilirsiniz.
  • Seçtiğiniz modelin depolama kapasitesi oldukça önemlidir. İş alanınızda günlük kullanımınızı göz önünde bulundurarak uygun depolama alanı sunan modelleri tercih etmeniz gerekir. Ürünün dakikada ne kadar hava depolayabildiği ve deposunun aldığı miktarı göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz.
  • Ürünün boyut olarak ne kadar alan kapladığı da önemlidir. Şarjlı ve bataryalı modeller, taşıması kolay olduğundan tercih edilir. Büyük ve ağır modeller ise taşıması zor olduğundan tercih edilecekse uygun alan seçilerek alınmalıdır. Ayrıca ürünün parça değişimi gibi durumlar için uygun konumlandırılması da önemlidir.
  • Boyut dışında ürünün ağırlığını da dikkat etmek gerekir. Çok ağır modellerle iş yapmak zor olduğundan daha hafif ve ergonomik modelleri tercih edebilirsiniz. Ek olarak bakım konusunda da ergonomik modeller işinizi kolaylaştıracaktır.

En iyi markaları hava kompresör modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Hemen mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret edin, indirimli fiyatlarla ihtiyaçlarınızı tamamlayın.