Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Hava Perdesi

Gelişen teknolojiyle birlikte çeşitli özelliklerle donatılan hava perdeleri ile yazın serin havayı kışın da sıcak havayı koruyabilirsiniz. Kullanım amacına uygun ısıtma ya da soğutma sistemleri sunan bu ürünler, fan ve ısıtıcıdan oluşur. Dışarıda bulunan toz ve duman gibi kirli havanın içerisi girmesini önleyen hava perdeleri, enerji tasarrufu sağlayarak hem doğaya hem de bütçelere katkıda bulunur. Hem ev hem de iş yerlerinde kullanabileceğiniz ucuz hava perdelerine ÇiçekSepeti ayrıcalıkları ile hemen sahip olabilirsiniz.

Geniş kullanım alanına sahip olan hava perdeleri, iç ve dış mekân arasındaki hava sirkülasyonunu dengeler. İstediğiniz her yerde rahat bir şekilde tercih edebileceğiniz bu hava perdeleri, çok sayıda boyutta üretiliyor. Genellikle kapı girişlerine monte edilen hava perdeleri, kapının açılıp kapanmasıyla beraber oluşan hava değişikliğini dengeliyor. Aynı zamanda bu hava perdeleri ile içeride oluşabilecek çeşitli bakteri ve mikropları önleyebilirsiniz. Fonksiyonel ve estetik özellikleri ile dikkat çeken hava perdeleri ÇiçekSepeti'nde sizleri bekliyor.

Hava Perdelerinin Kullanım Alanları

Her türlü iç mekanda tercih edilebilen hava perdeleri, pratik ve fonksiyonel bir kullanım oluşturuyor. Hava perdelerini alışveriş merkezleri, marketler, oteller, okullar, kafeler, düğün ve nişan salonları gibi mekanlarda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda söz konusu hava perdeleri; restoranlar, bankalar, mağazalar, hastaneler, sağlık merkezleri, spor salonları ve eczane gibi mekanlar da tercih ediliyor. Geniş bir kullanım alanına sahip olan hava perdeleri, mekanizmasında yer alan hava devir ünitesi aracılığıyla hızlı bir şekilde hava akışı sağlıyor. Özellikle insan yoğunluğunun olduğu kapalı alanlarda tercih edilen hava perdeleri, iç mekanlardaki hava temizliğine katkı sağlıyor.

Hava perdelerini havaalanları, kuyumcu dükkanları, soğuk odalar, postaneler ve ibadethane gibi mekanlarda kullanabilirsiniz. İç mekanlarda alanın büyüklüğüne ve kapı adet sayısına göre hava perdelerinin adetleri de değişiklik gösterebiliyor. Rahat bir şekilde takılıp çıkarılabilen hava perdeleri, farklı ebatlarda üretiliyor. Özellikle hacim olarak büyük mekanlarda birden fazla sayıda hava perdesi kullanabilirsiniz. Alışveriş merkezi ve havaalanı gibi büyük mekanlarda klima ünitelerinin ve pencerelerin yakınında hava perdeleri tercih ediliyor. Bu sayede ortamdaki ısı sirkülasyonu sağlanarak temiz hava açığa çıkıyor.

Enerji Tasarrufu Sağlayan Hava Perdeleri

Basit bir çalışma mantığı bulunan hava perdeleri, içerisinde bulunan devreleri sayesinde havanın sirkülasyonunu sağlar. Enerji tasarrufuna katkıda bulunan bu ürünler, boyutuna ve kullanım amacına göre birbirinden farklılık gösterir. Hem tavana hem de kapı üstlerine yerleştirilebilen hava perdeleri, ısıtıcısız ve elektrikli ısıtıcılı olmak üzere iki temel modele sahip olur. Bununla birlikte modeller içerisindeki su bataryalı ürünler de bulunur. Su bataryalı hava perdeleri, özellikle soğuk havaların kurtarıcısı olur. Üflediği havayı yüksek ısıda tutan bu perdelerin içerisine sıcak su ekleyerek mekanın ısınmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Hava perdeleri ısıtma ve soğutma gibi temel özelliklerinin yanı sıra birçok konuda da ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olur. İçerisinde barındırdığı devreler sayesinde sinek ve böcek türlerinin ortama girmesine engel olan hava perdeleri, konforlu ve ferah bir mekan oluşturmayı başarır. Her zevke ve kullanım amacına göre birçok çeşidi bulunan cihazlar, fiyatları konusunda da her bütçeye uyum sağlar.

Fonksiyonel ve Estetik Tasarıma Sahip Hava Perdeleri

Dört mevsim kullanılabilen hava perdeleri, ortamdaki havanın ferah ve taze olmasına yardımcı oluyor. Dış ortamdan iç mekanlara aktarılan olumsuz hava akımlarını, söz konusu hava perdeleri aracılığıyla uzaklaştırabilirsiniz. Kullanımı oldukça pratik olan hava perdeleri, fonksiyonel çalışma prensibine sahip oluyor. Uzun ömürlü motor hacmi sayesinde istediğiniz düzeyde hava akış filtresi oluşturabilirsiniz. Hava perdelerinin içerisinde iki devirli fan ayarı bulunuyor. Bu fan ayarlarını ortamın durumuna ve kişi yoğunluğuna göre kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda konaklama mekanlarında tercih edilen hava perdeleri, sessiz çalışma modu ile faaliyet gösteriyor.

Hava perdesinin aktif bir şekilde çalışabilmesi için herhangi bir ısı sıcaklığına gereksinim duyulmuyor. Söz konusu hava filtreleri sıcak ve soğuk hava kütlesini emerek ortama aktarıyor. Aynı zamanda bu hava perdeleri, ortamda oluşan sıcak ısı dengesini tutarak enerji tasarrufu sağlıyor. Özellikle kış mevsiminde yaşam alanlarının sıcak olmasını sağlamak amacıyla kalorifer ve klima çalışması gerekiyor. Isınan havanın söz konusu hava perdeleri ile tutulması sağlanıyor. Siz de evde ya da iş yerinde kullanabileceğiniz hava perdelerine ÇiçekSepeti üzerinden inceleyebilirsiniz.

Hava Perdeleri Kullanımı için Püf Noktalar

Hava perdelerini uzun süre aktif bir şekilde kullanabilmek için bazı püf noktalar bulunuyor. Özellikle hava perdelerinin kullanılacağı alanların iyi bir şekilde tespit edilmesi gerekiyor. Ardından monte edilecek alandaki hava çıkış noktalarının analizi edilmesi tavsiye ediliyor. İç mekanlardaki hava çıkış noktaları ise kapılar, pencereler, klima ve kalorifer peteklerinin olduğu yerler olarak açığa çıkıyor. Hava çıkış noktaları tespit edildikten sonra hava perdelerini monte edebilirsiniz. Hava perdelerinin kullanım oranına bağlı olarak temizlenmesi gereken bazı aparatlar bulunuyor. Özellikle sık kullanılan hava perdelerinin filtre temizliğinin yapılması gerekiyor. Hava perdelerinin filtrelerini kolay bir şekilde sökerek yıkayabilirsiniz. Belirli periyotlarda temizlenen filtreler ise hava filtrelerinin maksimum koşullarda faaliyet göstermesine yardımcı oluyor. Siz de fonksiyonel ve estetik özellikleri ile öne çıkan hava perdelerine ÇiçekSepeti'nden ulaşabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı  Hava Perdeleri

Hava perdesi fiyatları, modelin ısıtma özelliğine, markasına, tasarımına ve büyüklüğüne bağlı olarak birbirinden farklılık gösterir. Isıtıcılı hava perdeleri, teknik özellikleri doğrultusunda değişken fiyat aralığına sahip olur. Enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olan bu ürünler, farklı bütçelere hitap etmeyi başarır. Sıcaklık ayarını kumanda aracılığıyla değiştirebileceğiniz modellerle pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Uzunlukları ve fan çapları değişiklik gösteren modeller arasından bulunduğunuz ortamı ısıtabilecek en uygun fiyatlı ürünü satın alabilirsiniz. Isıtıcılı modellerde olduğu gibi ısıtıcısız hava perdeleri de uygun fiyatları ile dikkat çeker. Siz de ÇiçekSepeti sayesinde ihtiyacınızı karşılayan en iyi hava perdesi modellerini en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.