Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Havalı Tüfekler

Avlanmayı sevenlerin kullandığı makinelerden biri olan havalı tüfekler diğer silahlardan farklı yapısı ile sık tercih edilir. Açılıp kapanan gaz pistonu odacığı bulunan ve namludan pistona dolan hava ile ateşlenen bu silahlar spor-outdoor kategorilerinde dikkat çeker. Avcılık, balıkçılık, atıcılık gibi sebeplerle tercih etmek istediğiniz havalı tüfekler ve tabancalarda mermi yerine saçma kullanılır. Saklama ve taşıma kılıfları, saçmalar ve çeşit çeşit havalı tüfek-tabanca modelleri arasından zevkinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Havalı tüfek fiyatı marka, modelin özellikleri ve işçilik gibi unsurlara göre şekillenir. Saf kurşun kullanılarak imal edilen saçmalar ince ve küçük yapısı ile dikkat çeker. Tek atışta birden fazla saçma havanın etkisi ile çevreye saçılarak, nişan alınan yere doğru ilerler. Atış sonrası geniş bir alana yayılım gösteren saçmalar ile hedefinizi vurmanız çok daha kolay hale gelir. Özellikle hareketli hedeflerde tek bir mermiden alamayacağınız isabet oranını saçmalar sayesinde alabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Havalı Tüfek Modelleri

Şehrin gürültüsünden ve stresinden kaçmak için kendinizi doğaya bırakıp izin verilen dönem ve alanlarda avcılık yapıyorsanız bazı aletlere ihtiyaç duyarsınız. Havalı tüfekler ve ekipmanları da bunların başında gelir. Sizin için en iyi havalı tüfek kendinizi rahat hissettiğiniz, ağırlığını ve boyutunu kolay taşıyabileceğiniz modeldir. Çok fazla çeşidi bulunan havalı tüfek ve tabancalar arasından seçim yaparken marka, kalite ve özelliklerin yanı sıra size uygun olup olmadığına da bakmanız tavsiye edilir. Köyde yaşadığınız için ya da doğada vakit geçirmekten hoşlandığınız için avcılık ile uğraşmak isteyebilirsiniz. Keyifli zaman geçirmenin yollarından biri olan avcılık belirli kurallara bağlı olduğundan tüfeğinizi kullanmadan önce yasalara göz atmanız yararınıza olur. Bazı modellerin avda kullanılması yasak olduğu için karar vermeden önce araştırma yapabilirsiniz. Havalı tüfekler atıcılık sporunda cansız hedefler ve poligonlarda sık kullanıldığı için stres atmanın bir yoludur. Genellikle ruhsat istenmeyen bu ürünleri satın almak için bazı kriterleri karşılamalı ve yanınızda faturasız olarak taşımaktan kaçınmalısınız. Havalı tüfek saçmaları dağıldığından genellikle küçük ve dağınık gruplar halinde olan kuşlara karşı sık kullanılır. Avcılık için ürün seçimi yapacaksanız yasalar çerçevesinde avlanma kurallarına uymayı ve modelin buna uygun olup olmadığını mutlaka incelemeyi unutmamalısınız.

Havalı Tüfek Nasıl Seçilir?

Avcılık-balıkçılık alanına ilgili olan sevdiklerinize bir hediye düşünüyorsanız havalı tüfek modelleri ve aksesuarları aradığınız ürün olabilir. Kendiniz ve sevdikleriniz için ürün seçimi yaparken dikkat edebileceğiniz bazı püf noktaları bulunur. Silah ve tüfek seçiminde kalibre ölçüsü, namlu ve dipçik gibi parçaların seçimi, saçma fırlatma hızı, tetik mekanizması ve boyutunu incelemelisiniz. Uzunluğu ve ağırlığı taşıyan kişinin boyu ve kilosu ile orantılı olursa tüfeğe olan hâkimiyet artar. Alttan kurmalı, şarjörlü ve PCP gibi farklı kullanım, ateşleme yöntemlerine sahip modeller arasından amaca uygun olana karar vermelisiniz. Seri ve tekli atış yapabilen modeller de bulunduğu için seçimlerinizde bütçe aralığına en uygun olan, fonksiyonel modele yönelebilirsiniz.

Cep Dostu Havalı Tüfek Fiyatları

Outdoor sporlarla ilgilenmeyi seviyorsanız ve daha önce hiç atıcılık denemediyseniz bütçe dostu havalı tüfek fiyatları arasından seçim yaparak yeni bir deneyim elde edebilirsiniz. Kendinize uygun havalı tüfek veya silahı seçebilir, uygun saçma ve çanta gibi ekipmanlarla kendi setinizi oluşturabilirsiniz. Bu dal ile ilgilenmeye yeni başlıyorsanız, ucuz havalı tüfek seçenekleri arasından bir karar vererek, aksiyon dolu anlar geçirebilirsiniz. Açık havada veya uygun poligonlarda satın aldığınız ürünleri deneyebilir, tüm stresinizi isabetli atışlarla keyfe dönüştürebilirsiniz. Birbirinden kaliteli ve başarılı havalı tüfek modellerini avantajlı fiyata ÇiçekSepeti’nden sipariş verebilirsiniz.